fbpx

תפריט

פוסט תודעת שפע - תמונה ראשית להכל חוץ מM
תמונה לגוגל- פוסט תודעת שפע

תודעת שפע

כל אחד מאיתנו מגדיר "שפע" בצורה קצת שונה, החל מבריאות שלמה, כסף בחשבון הבנק, קריירה מספקת, זוגיות טובה ועוד. אך מה שמאחד את כולנו, זה הרצון הזהה להגדיל את השפע בחיינו ולחוות אותו במישורים השונים בחיינו.

 

אבל איך עושים את זה? איך מכניסים שפע רב יותר לחיינו?  הדרך לשם היא בהגברת תודעת שפע בחיינו.

 

אם מעניין אותך להכניס יותר שפע לחייך, הפוסט הזה הוא בדיוק עבורך. בפוסט הזה אני אשתף אותך איך תוכלי להרחיב את תודעת השפע ולזמן לחייך דברים מופלאים.

מה זה בעצם "תודעת שפע"
והאם יש תודעה אחרת?

מה היא תודעת שפע?

לפני שאגדיר זאת, אני רוצה להגדיר במשפט מהי בכלל תודעה?

ישנן הגדרות שונות לתודעה. להשקפתי תודעה היא מכלול של כל הרגשות, מחשבות, החוויות והפעולות שאנו עושים באופן כללי.

 

תודעת שפע היא אותן מכלול הרגשות והמחשבות, שרוטטים בתדר גבוה. תדר גבוה מתרחש כשאנו חווים רגש שנתפס בעינינו כחיובי. לרוב הרגש יהיה מזוהה עם תחושה של שמחה, אהבה שלווה בטחון ועוד.

 

תודעת שפע נקראת כך, כי ברגע שרוב מכלול הרגשות והמחשבות רוטטים על תדר גבוה, כך אנו "מושכים" מבחינת חוקיות היקום (בעזרת אחד מחוקיו שנקרא "חוק המשיכה") ו"ממגנטים" לחיינו יותר ויותר דברים שרוטטים על התדר הזה, שהם בעצם הדברים שאנו מגדירים כשפע.

ככל שיותר מהזמן נשהה בתדר גבוה שמאפיין את תודעת השפע, כך נמשוך את השפע לחיינו. כאשר אנו לא שוהים בתדר הגבוה, למעשה התודעה שלנו הינה "תודעת חוסר".

מה היא תודעת חוסר?

אחוז מסוים ממכלול הרגשות והמחשבות של כולנו הם בתדר גבוה שמזוהה עם תודעת שפע, והאחוז האחר נכלל ב"תודעת חוסר", שהם מחשבות ורגשות שרוטטים על תדר נמוך יותר. רטט שאנו תופסים אותו בדר"כ כשלילי.

 

מחשבות ורגשות שמקושרים לפחדים שלנו, להרגלים שלא תורמים לנו בחיים, מחסומים, מקומות שאנו פחות מאמינים בעצמנו ופחות מאמינים שדברים טובים יכולים לקרות לנו.

ההשפעה של שילוב "תודעת שפע" ו"תודעת חוסר" בפועל

אנחנו יצורים אנושיים מורכבים ויש לנו המון סוגים של אמונות, מחשבות ורגשות.

בתודעה האנושית של כולנו מתקיימות במקביל "תודעת שפע" ו"תודעת חוסר". יחד עם זאת, מספיק שנחזיק  ביותר מ-50% מתודעת שפע, כדי שבעצם נמשוך שפע לחיינו.

 

בתחומים מסוימים אחוז תודעת השפע גבוה יותר מאחוז תודעת החוסר, לעומת תחומים אחרים, בהם מתקיים ההפך.

 

וזו בדיוק הסיבה שלרובינו יש תחומים בחיים שבהם אנו יותר מסופקים ושמחים ואנו מרגישים שאנחנו מקבלים את מה שאנו רוצים, לעומת תחומים אחרים בחיים שבהם אנו מרגישים שאנו יותר מתקשים ויש תחושה שדברים לא בדיוק קורים כמו שאנו רוצים.

אני יושבת עם שמלה לבנה והרגליים בתוך המיים

אז איך מרחיבים את
תודעת השפע?

תודעה כמו דברים אחרים, נוצרת מהרגלים. הרגלים מחשבתיים והרגלים רגשיים. ככל שנרגיל את עצמנו לחשוב ולהרגיש בצורה מסוימת, כך הדבר ישפיע על התודעה שלנו.

 

באופן כללי תודעת חוסר היא טבעית ומתקיימת אצל כולנו, אבל נרצה לצמצם אותה כדי לפתוח יותר מקום לתודעת שפע. תודעת חוסר התפתחה במהלך החיים, כשחווינו חוויות רגשיות לא נעימות שהובילו אותנו למחשבות מסוימות שחזרו על עצמן ועם הזמן המחשבות האלה הפכו להרגל. ההרגל הפך לאמונה והאמונה הזאת הפכה להיות לחלק מהתודעה שלנו.

 

כדי להרחיב את תודעת השפע, אפשר לעבוד על שינוי אמונה שהבסיס לה הוא תודעת חוסר, לעבר אמונה שמושתת על תודעת שפע. 

 

כדי להסביר את זה, אני רוצה לשתף אתכם בדוגמא אישית מהחיים שלי.

דוגמא מוחשית מחיי לשינוי תודעתי

בילדותי חוויתי בית שבו הוריי אמרו: "אנחנו לא טובים בעסקים ובכסף ואם נהיה עצמאיים, עדיף לעשות את זה ביחד עם מישהו טוב, כדי שנצליח". בין אם רציתי ובין אם לא, קיבלתי את הרושם שלהיות עצמאית זה דבר מאתגר וגם אם אני אהיה עצמאית יום אחד, אני לא אהיה טובה עם כסף.  התפיסה הזאת הושרשה בי והפכה לאמונה "שאם אני אהיה עצמאית, אז יהיה לי הרבה יותר קשה להרוויח כסף, אלא אם אמצא מישהו שטוב עם כסף שיעזור לי".

 

כשהחלטתי להיות עצמאית, אני זוכרת שהיה לי פחד גדול שאם לא אהיה לי מישהו שיעזור לי עם זה, אני לא אצליח מבחינה כלכלית ויהיה לי קשה עם כסף.

 

אני לא יכולה להגיד לכם שהיה קל לשנות את האמונה המושרשת הזאת, אך זה היה הרבה פחות קשה ממה שחשבתי שזה יהיה.

עם התרגול שלי של תודעת שפע, הצלחתי לראות איך אני מתחילה להתאזן עם התחושות והרגשות ובעצם תודעת החוסר שהייתה לי לגבי דרך עצמאית, התחילה להתחלף בתודעת שפע.

מי מאיתנו העצמאיים, בטח חוויתם על בשרכם תקופות שונות בהן כמות הלקוחות גבוהה יותר וכך גם ההכנסה ותקופות הפוכות. זה קורה כי זו דרכו של הטבע.  העולם מתנהל בצורה כזו ברמה האנרגטית שיש עונות. כמו עונות השנה, יש עונות ברמה האנרגטית. יש תקופות של הצלחה ותקופות שפל. וזה בסדר. זה חלק מהעונתיות. אבל ככל שנהיה יותר יציבים עם עצמנו ונחזיק בתודעת שפע שאומרת שזה זמני ושדברים טובים יותר בדרכם אלינו- כך התנודתיות הזאת תשפיע עלינו פחות.

 

באיזה שהוא שלב שהתחלתי לפתח את תודעת השפע בעסק שלי, התחלתי לראות שאני לא צריכה להיות ממש טובה עם כסף כדי שדברים יקרו, אני רק צריכה להכיר ביכולת שלי לייצר כסף. אני צריכה להכיר עד כמה אני ראויה לקבל את הכסף הזה (גם בנושא הזה הייתה אמונה מושרשת שהייתה בעבר בתודעת חוסר) ולהיות פתוחה לקבל ולדעת שגם אם אין לי שליטה על כל שקל שנכנס לחשבון הבנק שלי, עדיין יש לי שליטה במה להאמין, מה לחשוב ומה להרגיש.

 

זה ייצר אצלי שלווה מאוד גדולה, ברמה הפנימית הרגשית וגם מבחינת העסק, שרק מתפתח ויציב מאי פעם.  גם אם יש תקופות שיש פחות לקוחות (עונתיות אנרגטית), עדיין יש זרימה עקבית של כסף, שהוכיחה את עצמה גם בתקופות הסגרים של הקורונה.

הדבר בא להמחיש לך שלא משנה מה קורה "בחוץ" כל זמן שיש לך יציבות פנימית עם עצמך, זה ישפיע על החיצוניות.

אני עומדת בתוך שדה חיטה ידיים פרוסות חופשי וחווה תודעת שפע

איך מכניסים הרגלי חשיבה חדשים לחיינו?

כדי להכניס הרגלי חשיבה ורגשות חדשים לחיינו, שהם הרגלי תודעת השפע, אנו צריכים לשנות הרגלי חשיבה קיימים. הרגלים שמזוהים עם תודעת חוסר, לשנותם להרגלים שתומכים בתודעת שפע, בצורה שיטתית וברורה, שחוזרת בעקביות.

 

לא מספיק להגיד "תחשוב חיובי יהיה חיובי" מי שמכיר אותי ואת התכנים שלי יודע שאני לא דוגלת בלהתמקד במחשבה, אלא, להתמקד ברגש שמהדהד על מה שאמיתי.

 

אני יכולה עד מחר לחשוב על כסף אבל אם ברגש המחשבה על כסף מכווצת אותי, אז החשיבה לא מסונכרנת עם הרגש. כדי למשוך לחיינו את הדברים שאנו רוצים (זוגיות, קריירה, בריאות ועוד) חייב להיות סנכרון שמאפיין את תודעת השפע.

מתחילים בהדרגתיות ליצירת התמדה

כדי שמשהו יהפוך להרגל צריך להתמיד בו לאורך זמן. שינויים שאנו לא עושים בהדרגה, עלולים להיות יותר קשים להתמדה לאורך זמן. אחת הסיבות לכך הן מנגנוני הגנה (מודעים ולא מודעים) שקיימים בנו.

 

תכניסו הרגל אחד, שלא עשיתם עד עכשיו, שיעזור לכם להתחבר יותר לתודעת שפע. הרגל שכזה אמור להיות מזוהה עם דבר שגורם לכם להרגיש טוב.

 

דוגמאות להרגלים שקשורים בתודעת שפע:

 • מדיטציה.
 • דמיון מודרך (יש לי סרטון שבו אני מנחה דמיון מודרך לזימון משהו חדש ומרגש, ניתן לצפות בו כאן).
 • עיסוק בתחביבים שלנו.
 • תרגילי כתיבה סביב דבר שאנו רוצים כאילו זה כבר התממש.
 • להזין את המוח שלנו בידע מעורר השראה ומעצים.
 • לנוע ולבצע פעילות גופנית שאנו מתחברים אליה (הרעיונות לשרותים שאני מציעה הגיעו אליי בעיקר תוך כדי ריצה).
 • יצירת לוח חזון.
 • הצהרות שיחלחלו לתת המודע שלך (עיצבתי רקעים להשראה עם הצהרות מעצימות ומעוררות השראה שאפשר לשים ברקע של מסך המחשב והנייד ואפשר להוריד אותם בחינם מכאן)

בנוסף בערוץ היוטיוב שלי תוכלו למצוא שפע של סרטונים בהם אני נותנת עוד מידע על הרגלים שיגרמו לכם להרגיש טוב ולהרחיב את תודעת השפע.

 

ברגע שאנחנו משנים בהדרגתיות הרגל ואנחנו משרישים אותו בתודעה שלנו, עם הזמן הוא יהפוך להיות עקבי בדיוק כמו לצחצח שיניים ולהתקלח. בין אם רמת האנרגיות שלנו גבוהה ובין אם היא נמוכה, אנחנו נבצע את הפעולות האלה.

 

נכון לעיתים הפעולות יכולות לבוא בקלות ובנוחות ולעיתים דורשות מאמץ מבחינתנו, אך לא זו הנקודה. החשוב הוא לשים את הפוקוס על התמדה בביצוע הפעולות שיקדמו אותך לעבר תודעת השפע .

עומדת בשדה של פרחים סגולים ומרגישה תודעת שפע
קובעים זמנים ברורים וקבועים

הזמן הטוב בעיני להכניס הרגל חדש שעוזר לנו להרחיב את תודעת שפע ולהרגיש טוב יותר, זה בשעות הבוקר.

 

אני יודעת שיש אנשים שהם לא טיפוסי בוקר, שקשה להם לקום קצת יותר מוקדם, אני ערה לכך (תרתי משמע). אולי יפתיע אתכם לקרוא, גם אני הייתי שם. בעבר הייתי קמה ומתארגנת במהירות כדי להספיק לעבודה ולסידורים של היומיום.

 

אבל, חשוב לדעת ששעות הבוקר זה הזמן האידאלי להכניס הרגלי תודעה חדשים ויש לכך מספר סיבות:

 1. השפעה על תת-המודע – בדקות הראשונות לאחר שינה שאנו קמים תת-המודע שלנו מצוי במצב שיותר מחובר למודע ואנו בעלי יכולת גבוהה יותר להשפיע עליו.
 2. השפעה על התודעה – בסוף היום התודעה שלנו התמלאה בחוויות חדשות מהיום שעבר עלינו (יכול להיווצר גודש של מחשבות וחוויות שנצברו לאורך היום) והרבה יותר מאתגר לנקות את הראש מכל היום שעבר. לעומת שעות הבוקר, אליהן אנו מגיעים "נקיים" מחשבתית ורעננים.
  גם במצב שאנו קמים עייפים, עדיין התודעה היא רעננה ואנחנו יכולים להשפיע עליה בצורה יותר טובה.
 3. השפעה מתמשכת – לאחר שאנו מתחילים את הבוקר עם דברים שעוזרים לתודעה שלנו להיפתח לתודעת שפע, גם אם במהלך היום נשכח מזה, עדיין תישאר ההשפעה של זה על התודעה שלנו.

בפועל מאז שהתחלתי להקפיד על שגרת בוקר, בה הכנסתי הרגל אחד לאורך זמן, עד שזה הפך למשהו שמוטמע וחלק ממני,  התחלתי לראות שדברים קורים ומתגשמים הרבה יותר מהר.

 

כדי להתמיד בשגרת הבוקר אני מזמינה אותך לבצע את הקורס הדיגיטלי החינמי שלי "אתגר בוקר השפע שלי". אני מאמינה שזהו הרגל המפתח שביצע שינוי גדול והכניס שפע בתחומים שונים לחיי.

לסיכום

כולנו שואפים להגדיל את השפע בחיינו. התודעה שלנו משולבת גם מ"תודעת שפע" וגם מ"תודעת חוסר". החלוקה בין שתיהן, היא זו שמשפיעה על התדר ומובילה לזימון המציאות שאנו רואים בחיינו.

 

בכל רגע נתון השליטה במה להאמין, לחשוב ולהרגיש, מצויה בידינו.  ככל שנלמד לתרגל את התודעה כך שתתקשר ל"תודעת השפע" כך נוביל ליציבות פנימית שתשפיע בהכרח על המציאות החיצונית.

 

מנסיוני, הדרך הקלה לתרגל את תודעת השפע היא בהדרגתיות ליצירת התמדה, דרך מסגרת קבועה של זמנים ברורים וקבועים.

ועדיין לכל אחד יש את הדרך הנכונה והמתאימה לו.

ההמלצה החמה שלי היא תתנסו, תתרגלו, ותגלו מהי הדרך המדויקת לכם ביותר.

 

לקריאה נוספת על תודעת שפע מוזמנת:

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם