fbpx

תפריט

על תודעת שפע עם לירון מור

על תודעת שפע עם לירון מור

הפוסט הזה על תודעת שפע עם לירון מור מבוסס על פרק בפודקאסט "עולם השפע" (שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן או לצפות בו ביוטיוב – בלחיצה מכאן).

מילה (או שתיים וחצי) על לירון מור

לפוסט הזה הבאתי אורחת מיוחדת, מהממת, יש לי הרגשה שאולי רובכן מכירות אותה ואם לא אז הגיע הזמן להכיר את לירון מור גיל, מייסדת "בית-הספר לעסקים של לירון מור".

אני מכירה אותה כבר הרבה שנים, מאז שפתחתי את העסק הראשון שלי ואני חושבת שזה פשוט מדהים לראות את הגדילה המטורפת שלה.

לירון הפכה לשם דבר בתחום שלה ומאוד כיף לי באופן אישי לראות את ההתפתחות שלה בתחום התודעה ותודעת שפע ואפילו רכשתי את הקורס שלה RICHMIND שמדבר על מה לעשות תכלס ביום יום, כדי למשוך כסף ושפע. לירון מביאה את זה בקלילות משולבת בפרקטיקה ומאוד קל לקחת, ליישם ולראות את התוצאות.

לתת השראה לנשים אחרות

דנה: לירון את יודעת למה הזמנתי אותך להתראיין בפודקאסט? אני מזמינה נשים שאני רואה אותן כמעוררות השראה. נשים עוצמתיות שמראות לנשים אחרות מה אפשרי עבורן. זאת המטרה שלי כאן.

 

לירון: איזה קטע שאת אומרת את זה. אפרופו שפע, אנחנו בדיוק טסים לחופשה של חודשיים בתאילנד ובדיוק אמרתי בפגישה שהייתה לי לפני הקלטת הפודקאסט שלנו, שאין לי ממה להיות לחוצה, הכל טוב והכל מעולה, אבל קצת קשה לי להכיל את כל הטוב הזה, אז אני אומרת כל הזמן "אני נורא בלחץ" וזה סוג של מגננה ופשוט להסכים שהכל סבבה. 

 

גם אני כל הזמן מתרגלת שפע, לא משנה כמה אני מומחית בזה, אני עדיין צריכה לתרגל את זה במקומות שהם חדשים לי. חלק מהמהות שלנו זה לעורר השראה. ואם לעורר השראה זה אומר שאני צריכה לנסוע חודשיים לתאילנד, זה מה שאני אעשה.

 

דנה: אני עכשיו נמצאת באמסטרדם וזה מה שחלף לי בראש. לא תמיד זה זמן נכון לטוס ולצאת לחופשה, אבל בכל פעם שאני עושה את זה, אני יודעת שזה יכול לתת השראה לנשים אחרות.

 

לירון: זה נכון. אנחנו לא יכולות להגיד שאנו מורות לשפע ולא לחיות לפי זה. זה משהו שמתווה לנו את הדרך. כנראה שזו הסיבה שאני פה היום, To lead by example אנחנו Walk the talk וזה חשוב.

לירון מור השראה ושפע

תחילת הדרך של לירון

דנה: אני אשמח שתספרי קצת על הדרך שלך, כדי שהקוראות שאולי לא מכירות, יכירו אותך.

 

לירון: ב-2007 פתחתי את העסק הראשון שלי בתחום השיווק הרשתי, חשבתי שזו הזדמנות עסקית מטורפת אבל הוא לא הצליח. לא הבנתי איך אנשים לא רואים את מה שאני רואה. שנתיים נאבקתי בזה, תוך כדי כבר התחלתי לעבוד על תודעת השפע שלי.

 

העבודה על תודעת השפע התחילה ב-2007. רק ב-2009 גיליתי את עולם השיווק והבנתי מה אני לא יודעת וכמה כלים חסרים לי ברמה השיווקית כדי להגיע לאנשים.  כשלמדתי את זה דברים התחילו לקרות, הכסף הגיע ואיתו ההצלחות. 

 

מ-2009 ועד היום אני בעסק הנוכחי שאנשים מכירים אותי. השם הראשון של העסק היה VIDEO WONDER WHOMEN כי התעסקתי המון בשיווק בווידאו. הקדמתי את זמני בקטע הזה, אבל ראיתי מה קורה בארה"ב והעתקתי את זה. 

 

אחרי כמה שנים שיניתי את השם ל"לירון מור וידיאו" וב-2019 הבנתי שאני הרבה מעבר לזה וקראתי לעסק "בית-ספר לעסקים של לירון מור", זה אותו העסק כבר 13 שנים, פשוט זה קצת שינה את המיתוג שלו.

 

אנשים מכירים אותי משנת 2009. אם תיכנסו ל-YouTube, תראו את כל הסרטונים שלי מתחילת הדרך, החל משנת ,2009 כי זה השלב שהתחלתי לעשוק שיווק, אבל אני משתפת בחלק של שנת 2007 כי זה נורא חשוב. 

היו שנתיים שזרעתי המון זרעים של תודעת שפע. זה לא מגיע ביום אחד, את עושה את העבודה, את סומכת על היקום, את מאמינה, מאפשרת ואז הדברים מתחילים להגיע אלייך.

להקשיב לאינטואיציה ולתחושות הבטן

להקשיב לאינטואיציה ולתחושות הבטן

דנה: לאחר שנתיים שפחות הלך לך בשיווק הרשתי, מה גרם לך לעשות את השינוי וללכת על משהו שבזמנו לא היה מפותח?

 

לירון: הקשבתי מאוד לאינטואיציות שלי.  בחודש 10/2008 הגעתי לנקודה מאוד נמוכה בעסק של השיווק הרשתי. אמרתי לעצמי שניסיתי שנתיים ולא הלך ואני נותנת לעסק עוד חודשיים של צ'אנס.

 

זה היה לקראת יום הולדת ה-25 שלי. מבחינתי זה האמצע שבין שנות ה-20 ל-30 שלי. הייתי מאוד צעירה, הקדמתי את זמני, אבל זה גם קשור לתודעת השפע. זה שהתחלתי צעירה זה חלק מזה שלא הסכמתי להקשיב לסיסמאות גדולות של "לכי תעשי תואר" או "את חייבת להיות 10 שנים בתחתית של חברה גדולה ורק אז לגדול". כל מיני אמונות של העולם הישן שלא הסתדרו בהיגיון שלי, שאומר שהחיים הם כאן ועכשיו. למה אני צריכה ללמוד 5 שנים כדי לעשות משהו? אני זריזה, לומדת מהר, בואו תלמדו אותי. הכל היה קשור להכול.

 

כאמור, בסוף 2008 אמרתי לעצמי שנתתי לעצמי שנתיים ופה הפחדים התחילו לצוף ולעלות.  אומרים ש-95% מהעסקים לא מצליחים לעומת 5% שכן.  אולי אני לא נמנית על ה-5% והגיע הזמן לרדת לקרקע?

 

אמרתי לעצמי שאני שמה את העסק על "ווליום נמוך". אני חוזרת לעבודה הקודמת שמאוד אהבתי, אשת מכירות בחדר כושר, אבל הבנתי שאני לא אתעשר מזה. היה לי ב-DNA מאוד חשוב לעשות הרבה כסף. היום אני מבינה גם לאחר שלמדתי המון דברים, ביניהם גם נומרולוגיה, שזה במספרים ובתאריך הלידה שלי להתעסק עם כסף, כנראה שזה גם סיפור החיים שלי, כל אחד מגיע עם המתנה שלו.  

 

אז אמרתי שאני חוזרת לעבודה, אני שמה את העסק בווליום נמוך ונרשמתי ללימודים אקדמיים, שלא האמנתי בהם בתוך תוכי, אבל הייתי בנקודה נמוכה שבה הסכמתי לעשות צעד שהוא ההפך ממני.

 

היקום תמיד מזמן לנו הזדמנויות ולמרות שהייתי בנקודה מאוד נמוכה, פתאום התחלתי לראות סרטונים בפייסבוק שדיברו על שיווק.  פייסבוק אז היה יחסית בראשיתו, פתחתי פרופיל וראיתי סרטון שמדבר על "למה את לא מצליחה להביא לקוחות לעסק שלך", התמגנטתי למסך וצפיתי בסרטון אחר סרטון, שהיום אני ואת יודעות לקרוא לזה "משפך שיווקי", ובסרטון האחרון הציעו לי לקנות קורס שיווק שעלה 1,500 ₪.

 

לא היה לי את הכסף. הבטחתי שאני אפסיק להשקיע בעסק שלא מניב פירות, אני ארשם ואשקיע בלימודים.  אבל משהו לא הרפה ואמרתי לעצמי שאני חייבת לעשות את הקורס.  בסוף שכנעתי את אמא שלי לקנות לי את הקורס הזה וזה היה ה-1,500 שח הראשונים שהיו הטוויסט של הסיפור שלי.

 

אני מספרת את זה כי שאלת אותי "אז מה גרם לך להמשיך דווקא בעולם הזה"? התחלתי ללמוד את הקורס, אני לא אשכח שאלה היו 4 מפגשים וראיתי איך הדם חוזר לי לפנים כשאני מגיעה לקורס, לעומת הקורס סטטיסטיקה בלימודים האקדמיים, שהיה משמים ולא הבנתי למה אני צריכה ללמוד את הדבר הזה בכלל, ששם אני קמלה ופה אני פורחת

ופה זה המקום להקשיב באמת למה שלאינטואיציה שלנו יש להגיד, יש פה עניין אנרגטי. לא יכול להיות שהדרך הנכונה היא כל כך משעממת ומשמימה.

אני מזמינה את האנשים שקוראים את הפוסט הזה, להקשיב לתחושות הבטן. הגענו לכאן כדי לפרוח. לא יכול להיות שהדרך כל כך קשה.

דנה: אחד מהדברים שתמיד שואלות אותי המאזינות והעוקבות שלי הוא "איך אני יודעת שזו האינטואיציה?" "איך אני יודעת שמשהו נכון לי?" ומה שאמרת מאוד חשוב-

זה להבחין במקום האנרגטי: איפה את פורחת? איפה נמצאת האנרגיה שלך? איפה כיף לך? איפה בא לך עוד ועוד מזה, לעומת איפה את קמלה?

לירון מור, תחזרי ללמה את פועלת
תחזרי תמיד ל"למה" שלך

דנה: ויחד עם זאת, אם אנחנו לוקחות את זה, ועכשיו אני עושה כמה קפיצות קדימה, במקום של עסק למשל. פתחת עסק, אני רואה אותך מהצד, במקום הזה אני מאוד מוצאת את עצמי, את מאוד מתמידה בדרך שלך. יש לך מטרה ותעשי מה שצריך כדי להגיע אליה מבחינה פרקטית מעשית.  

 

אני בטוחה שבדרך יש עליות וירידות, לפעמים הולך יותר, לפעמים פחות. לפעמים יש יותר אנרגיות, לפעמים פחות. איך את יודעת לזהות בנקודה שיש שפל באנרגיה- נקודה שלא קשורה לאינטואיציה, אלא, לפחדים שלך, לשחיקה ודברים כאלה?

 

לירון: דרך החיבור ל"למה". אני מזהה בעסק אם אני שחוקה או נמאס לי ממנו. אני חושבת שאני תמיד מחברת את עצמי לקהל, למה שאנשים כותבים לי, לפידבקים, לתחושה שאני באמת משפיעה על חיים של אנשים.

 

אני גם שואלת את עצמי: "לירון אם כסף לא היה קשור לעשייה, מה היה בא לך לעשות?"  זה תמיד חוזר לדיבור לאנשים ולהשפיע. אז זה מחזיר אותי לזה וככה אני מבינה. 

 

אני לא אוהבת לבנות מצגות, כי חשוב לי שהן יהיו יפות וזה לוקח המון זמן וזה נורא מלאה אותי. עם השנים למדתי גם את זה לשחרר, אז אני יודעת לזהות מתי לא בא לי על משימה, אבל בגדול, אני יודעת להסתכל על התמונה הגדולה.

 

יש לי כנס שאני עושה אחת לשנתיים, כנס של יומיים, זה פרויקט גדול. בתוך פרויקט שכזה יש הרבה דברים מעצבנים, אבל אני כל הזמן מחזירה את עצמי לנקודת השיא, שאני יודעת איך אנשים הולכים לצאת מהכנס, אני יודעת איזו השפעה זה הולך לעשות בחיים שלהם ומבחינתי זה שווה גם את ההתעסקויות המעצבנות בדרך.

 

דנה: אם אני מתרגמת את זה למילים שלי, זה בעצם כל הזמן לחזור ל"למה" אני עושה את מה שאני עושה ועד כמה שווה לי לעבור את החלק הפחות נעים הזה, בשביל המטרה והסיבה הגדולה שלשמה אני עושה את הדברים האלה.

 

לירון: אני חושבת שגם לא הייתה נקודה שממש סבלתי, פרט לנקודה שבה אמרתי לעצמי שאני צריכה לשחרר את הדבר הזה. לפני הקורונה כל חודשיים היינו עושים כנס בוקר ביום שישי, שהיה כנס של מעמד מכירה קבוע לקורסים שלי. 

 

בשלב כלשהו לא התחברתי לזה:  לעבודה בימי בשישי בבוקר, לתחושה שהכל על הכתפיים שלי ורציתי לשחרר את זה ממני. זה רגע שאולי הייתי צריכה את הקורונה כדי לקבל את ההבנה הזאת. יש רגעים שאפשר גם לשחרר פרויקטים שפחות נכונים עבורנו, אני עדיין באותו העסק, פשוט אני עושה לעצמי את הדברים יותר נעימים.

 

דנה: בדרך שהיא יותר נכונה ומתאימה לך. אני מניחה שתוך כדי תנועה ועם הדרך גם למדת להיות יותר קשובה לעצמך ויותר קשובה לנקודות בדרך שנכונות לך.

 

לירון: אני חושבת שיש גם הרבה עניין של בגרות. גם בגרות עסקית וגם בגרות של גיל. בהתחלה את מוכנה לעשות הכל בשביל הכסף.  בתוך העסק היה לי הרבה פאסון. מהר מאוד לא הייתי מוכנה לעשות פגישות אישיות שהרגשתי שהן לא עושות לי טוב ועדיין הייתי מוכנה לעשות את הכנסים בשישי בבוקר ולעשות דברים שהם קצת יותר סיזיפיים בשביל היעדים.

היום אני פחות שם, אני הרבה יותר סומכת על היקום. גם בתוך העולם הזה של שפע גיליתי שיש רמות. יש להיות בתודעת שפע ועדיין להיות בעשייה ויש להיות עוד יותר בשפע, להוריד טיפה את העשייה. יש עוד יותר שפע ולעשות דברים ברמה אנרגטית משוגעת.

לסמוך על היקום

תני אמון ביקום

דנה: את יכולה לתרגם את השינוי שעברת למשהו שהקוראות יוכלו לתפוס ולהבין?

 

לירון: פעם מאוד האמנתי בשפע, תרגלתי הצהרות חיוביות, הייתי מאוד בעשייה, אבל בליבה שלי הייתי הישרדותית. הייתי מכוונת ליעדים ופחות התנהלתי בגמישות. אני מאוד טובה בשיווק ומכירות שעבדו לי, אבל אני חושבת שההבנה הזאת זה משהו שהקורונה הביאה, וגם RICHMIND קורס השפע שפיתחתי, הכל הגיע ביחד.

 

מבחינתי, RICHMIND היה לעלות כיתה ברמת השפע. ביולי לפני שנה הוצאנו את קורס השפע בפעם הראשונה. לפני כן לא למדתי שפע. חייתי שפע בעצמי אבל אני לימדתי עסקים וכל פעם בין לבין הייתי משתפת במיינדסט שלי. בגלל שאני אשת שיווק וזה הבידול שלי- לא רציתי לבלבל את הקהל שלי.

 

לפני כשנה הסכמתי להוריד את המחסום הזה ואמרתי לעצמי שמקסימום זה לא יצליח ולא יימכר. הפקתי את הקורס, גיליתי שאני מאוד נהנית להפיק אותו וגיליתי שיש לי מה ללמד שם והקורס הזה פתח לי את השפע בעסק ברמות שלא הבנתי.

את מכירה את זה כמוני, כשאת מלמדת שפע את חייבת לחיות את זה עוד יותר. זה גם העלה את ההכנסות בעסק שלי בצורה שלא קשורה למה שעשיתי. אני זוכרת כמה חודשים בסוף 2021 תחילת 2022 שהיו בהם הכנסות שהן הרבה מעבר ליעדים. אלה הרגעים שאני אומרת שזה היה חייב להיות אנרגטי, כי לא שינינו שום דבר בעשייה אלא רק בהוויה. 

כשהתחלתי ללמד שפע ולהכניס את זה למשרד ולצוות של כ-17 אנשים שפועלים כל הזמן בבית ספר-לעסקים וטיפטפתי להם על שפע וכולם עברו את הקורס והם התחילו למגנט, זה יצר מעגלים של תדרים וקרו וממשיכים לקרות דברים.

 

דנה: אני אוהבת לקחת את הדברים האלה לחיבור לאינטואיציה שהיא תמיד מחוברת ליקום. ככל שאנו יותר מקשיבות לאינטואיציה שלנו, ככה אנחנו מחברות את עצמנו לכל כוחות היקום ומקבלות בפחות מאמץ הרבה יותר.

 

בעצם העובדה שיצרת את הקורס RICHMIND, שהוא לא מתאים רק לבעלי עסקים, אלא, לכל אדם שרוצה להגביר את השפע בחיים שלו, הלכת עם האינטואיציה למרות שהמוח אמר "אבל זה לא הבידול העסקי שלי" ו"זה לא הסוג שיח שיש לי עם בעלי עסקים".

 

לירון: נורא פחדתי. אמרתי לעצמי בראש שאני לא יודעת ללמד דברים מנטליים. הייתי צריכה לשכנע את עצמי שכן וגם הלקוחות מסביב נתנו את הדחיפה ואמרו "זה בא לך כל כך טבעי, את לא שמה לב מה את עושה, אבל את יודעת ללמד את זה. תשבי, תכתבי את מה שאת עושה ותגלי שיש לך שיטה".  ישבתי וגיליתי שאני עושה מלא דברים והבנתי שיש לי מה ללמד שם וזה הביא עוד שפע.

 

דנה: ושוב, הבנת ועשית את הצעד למרות שזה כביכול נוגד את מה שחשבת שאת אמורה לעשות. 

אני מסתכלת על זה כעל צעד של נתינת אמון ביקום, באינטואיציה, בדחף ובתנועה הפנימית שקורית, גם אם היא לאו דווקא הגיונית וגם אם היא לאו דווקא מה שהמוח שלי אומר לי שאני צריכה לעשות. 

 

לתת בזה את האמון, לצאת החוצה, לעשות את הצעד, לעשות את הפעולות כדי שזה יקרה ואז תוגמלת יפה מאוד.

לירון: אני מבינה שכל העולם הזה של שפע הוא לגמרי עולם שיש לי עוד הרבה מה ללמד שם. אני בעצמי לומדת את מה שאני רוצה להעביר ואת השלב הבא של זה ואני מאמינה שלשם אני אלך עוד, כי אני רואה מה זה עושה לאנשים. לא האמנתי שהקורס ייצר סוג של אימפקט כזה. להתעסק בשפע זה מתגמל ברמות אחרות.

לירון מור עבודה תודעתית

עבודה תודעתית להתמודדות עם רגעי משבר

דנה: אם את מסתכלת על כל החיים שלך. מעניין אותי לשמוע על הנקודות המאתגרות יותר, שם את יכולה לתת את ההשראה הגדולה ביותר, כי גם את עברת נקודות כאלה מן הסתם. מה הדבר שעזר לך ברגעי המשבר? האם בכלל היו לך משברים כאלה של "אני לא מבינה מה אני עושה כאן? אולי אני אשבור את הכלים בעסק?"

 

לירון: בטח, בשנתיים הראשונות היו לי משברים עליהם אני גם מדברת בספר שלי.

 

דנה: איך קוראים לספר שלך?

 

לירון: לספר שלי קוראים "עסק זה לא דבר מסובך".  בשנתיים הראשונות היו המון משברים והמון ספקות. גם משנת 2009 ועד לשנת 2011 שלכאורה כבר התחלתי להרוויח, לא הכל הלך לי חלק, היו בתוך זה המון סימני שאלה "רגע זה באמת עובד?" "רגע אני אצליח עוד פעם לאחר המכירה הראשונה?" "מי מבטיח לי שזה יקרה עוד פעם?" "כבר פניתי לכל האנשים וכולם מכירים אותי".

 

גם מהסביבה יצא לי לשמוע משפטים כמו: "התחום העסקי זו נישה צרה, למה את לא מפתחת מוצרים באנגלית?"

זה עניין של חשיבה, האם אני נתפסת על משפטים שאנשים מציינים בסביבתי או שאני שואלת את עצמי האומנם? מי אמר? ומי כן הצליח לעשות את זה? ולהיצמד לאנשים כאלה כאן בישראל שמצליחים ועושים הרבה כסף.

הקורונה הייתה אחד האירועים היותר מלחיצים. ברמה האישית עברתי המון דברים. הקורונה תפסה אותי בחודש הראשון של חופשת הלידה ה-3, עם עוד 2 ילדים בבית וללא שעות שינה. כל תכנית העבודה השתבשה והקלפים נטרפו.

 

אנשי הצוות היו מבוהלים, הלקוחות מבוהלים. הייתי במשבר גדול בשנה הזאת והיו המון סימני שאלה. פעם ראשונה שאמרתי לעצמי "את באמת צריכה את כל האופרציה הזאת"? היו רגעים כאלה, אבל כששאלתי את עצמי עוד פעם, אמרתי לעצמי "אני לא הולכת אחורה בגלל משבר נקודתי.  אני נולדתי לעשות דברים בגדול ואני מסוגלת להתמודד עם זה". נעזרתי באנשים טובים מסביב והיקום הביא אליי אנשים כאלה.  

 

אני זוכרת שאני מסתובבת בגינה בבית וחושבת "את יודעת שהיקום מסדר את הכל. הכל יהיה בסדר" ובאמת היה בסדר ומשם העסק הכפיל את עצמו והרבה מזה בגלל העבודה התודעתית שעשיתי.

 

דנה: עצם העובדה שכל הזמן חיזקת את עצמך מבחינת האמונה ביקום ומבחינת הידיעה שיש כנראה משהו מעבר?

 

לירון: העמקתי עוד יותר בעולמות הרוח והתודעה. הייתי צריכה בעצמי חיזוקים. וההעמקה הגדולה יותר הביאה לי את ההבנה כמה המודעות והתודעה הם בעצם הפקטור. זה לא זה שידעתי לעשות קמפיינים בפייסבוק. בסוף, התודעה שלי היא זו שהוציאה אותי מהמשבר הזה.

 

דנה: אם אני לוקחת את זה עכשיו דווקא לתקופות מוקדמות יותר בעסק שלך אני מניחה שאולי עוד לא ידעת לקרוא לזה "תודעה" ו"אמונה" וזה התפתח תוך כדי תנועה.

 

לירון: ידעתי לקרוא לזה חוק המשיכה והסוד. בשנת 2007 שם התחילה הדרך. ראיתי את הסרט ה"סוד". קניתי את הספר חוק המשיכה שהוא ספר תרגול מאוד טוב לקונספט של "הסוד" וככה קראתי לזה.

 

אמרתי לעצמי שחוק המשיכה עובד, ידעתי לזמן כל כך הרבה דברים וידעתי שזה יקרה גם הפעם.

איך להיות בתדר הנכון

לעבוד מתוך התדר הנכון

דנה: אם את מחברת את זה גם לעשייה בעסק (לפעולות, לקמפיינים ולשיווק). כשאת מסתכלת על פעמים שזה הצליח יותר לעומת פעמים שפחות, את יכולה לראות את הקשר הישיר בין ההצלחה לבין האמונה שלך בעצמך ולעזרה מהיקום? 

 

לירון: כן, חד משמעית. כשעשיתי דברים בצורה טכנית, שליוותה אותי התחושה שאני "חייבת", רק כדי "לסמן וי", כמו עם הכנסים שעשיתי שלא רציתי להמשיך אותם, לא רציתי לעבוד בימי שישי בבוקר, המכירות שם הלכו ונשחקו ואמרתי לעצמי "למה אנחנו עושים את כל זה", הקהל הרגיש את התדר וזה כבר לא עבד.

 

דוגמה אחרת היתה כשהייתי צריכה למכור את RICHMIND: בהתחלה צילמתי את זה אצלי בבית. קמתי באותו בוקר באנרגיות לא טובות. הייתי עייפה ועצבנית, אבל כבר הבאתי את הצלם, אז צילמתי. אבל זה יצא "חצי כוח".  זו גם הייתה הפעם הראשונה שדיברתי על שפע בצורה מסודרת, אז גם אני לא הייתי מפוקסת 100%.

 

אמרתי לעצמי שזו הייתה חזרה גנרלית, ניקח משם חלקים טובים. אני אתפקס ואחשוב איך אני רוצה לצלם את זה. זה גם היה שלהי הקורונה ורציתי לצאת לחופשה, אז אמרתי שאנחנו נוסעים לחו"ל לצלם את זה.  הזמנתי כרטיסים ליוון ונסענו 4 אנשי צוות לצלם את זה בכרתים.  

 

לשם הגעתי מפוקסת, הייתי באנרגיות, הכל היה כתוב לי, לא בזבזנו זמן.  באתי עם בהירות על מה זה המוצר. חשוב לציין שגם נתתי ל-20 איש בחינם לבדוק את הסרטונים הראשונים כדי לקבל פידבקים.

 

אז באתי יותר מוכנה, עם פידבקים ובאנרגיות טובות, צילמנו את הקורס ותוך כדי אמרתי לצוות, אני יודעת שעדיין אין לנו אפילו עמוד מכירה, אבל זה יסתדר לנו. פתחתי עמוד סליקה, בלי עמוד מכירה, בזמן שאנחנו מצלמים אני מוכרת את הקורס הזה בהשקה מוקדמת לאנשים שמאמינים בי. תוך כדי צילמנו מאחורי הקלעים, מכרתי 100 קורסים בלי שהוא היה מוכן- זה כשאני עובדת בתדר הנכון.

 

דנה: מה יהיה לי יותר נעים? ככה אני אוהבת להסתכל על זה.

איך אני יכולה להגיע לאותה מטרה, לאותו "למה?" שהוא מאוד חזק, אולי בדרך אחרת, דרך שיותר נכונה לי. אם זו לא הדרך השגרתית שאחרים עושים, אז מה? אולי הדרך שלי יותר נכונה עבורי.

לירון: בדיוק שאלה אותי מישהי בסטורי: "אני מנסה למגנט סכום כסף הרבה זמן ואני לא מצליחה, מה את ממליצה?" עניתי לה שתחזור למהות מאחורי הכסף:

למה את רוצה את הכסף הזה? אם לדוגמא את רוצה 100 אלף ₪ כי את רוצה רכב, תשאלי את עצמך למה את רוצה את הרכב? כסף זה רק כלי להגיע לאן שהוא. אם אני מנסה למגנט את הסיבה לכסף, אני פותחת אופציות נוספות, אולי זה לא יגיע דרך ה- 100 אלף ₪, אולי אני אקבל רכב במתנה.

איך מיגנטתי את הזוגיות שלי

דנה: בא לך לספר על סיפור של זימון מיוחד עבורך

 

לירון: אני אספר על המגנוט של בעלי. ב-2007 ראיתי את הסרט הסוד וקניתי את הספר "חוק המשיכה" ועבדתי איתו כמו חוברת עבודה. אמרתי לעצמי "לירון, עכשיו את מאמינה ב-100%. אנשים עשו את זה לפניך, את תצליחי גם".

 

אז היו לי 2 דברים שעניינו אותי באותה תקופה: כסף וזוגיות. אני תמיד משתפת שההורים שלי התגרשו כשהייתי בת 17 ונורא חיפשתי דמות אב. היו לי המון אמונות שכסף יגיע אליי דרך גבר עשיר, אז כל הזמן חיפשתי גברים עשירים גדולים ממני ש"יסדרו" אותי ואז הייתי יוצאת גם עם גברים מבוגרים ממני, שלא התאימו לי ולא היו במקום שבו הייתי בחיים והרגשתי לידם יותר קטנה בגלל ההצלחה שלהם.

 

בשלב כלשהו החלטתי לעשות קאט. כשסיימתי את הזוגיות האחרונה הלא נכונה אמרתי לעצמי שאני עובדת על מגנוט זוגיות. האקס שלי לא רצה לבוא לאירועים משפחתיים והיה מאוד מתבודד וזה לא מה שחיפשתי. אז כתבתי לעצמי איך אני ארגיש כשאני אהיה בזוגיות עם בן-זוג שירצה להיות באירועים משפחתיים, שיאהב את המשפחה שלי, שיהיה לנו כיף ביחד והכל ילך קליל. כתבתי את הדברים וקראתי את זה יום ולילה. 

 

בשלב הזה הייתי 9 חודשים בתוך תחילת העסק שהצליח לי. עזבתי את הבית של ההורים ועברתי לגור במרכז תל אביב עם שותפה שחברה שידכה בינינו.  יום לפני המעבר הגענו לדירה לצבוע אותה. בשלב מסוים היינו רעבות וירדנו לקנות אוכל.  פתאום עבר לידי בחור ברחוב שאמר: "אה, את לירון מהסרטונים"

 

בגלל שהפקתי הרבה סרטונים, הכירו והתחילו איתי ברשת לפני, אבל פעם ראשונה שהבחור שפנה אליי היה גם הטעם שלי. הסיטואציה הייתה מוזרה, כי היה לי צבע על הבגדים ולא נראתי במיטבי.   הוא הציג את עצמו ואמר שהוא היה בוובינר שהעברתי.  התרגשתי ולא זכרתי איך קוראים לו.  

 

כשהמשכתי ללכת עם השותפה לבית-קפה, נתקלתי בו שוב בזמן שהוא ישב שם עם ההורים שלו.   שיתפתי אותו שאני עוברת לגור כאן, שוחחנו ונפרדנו דרכינו.

 

לאחר מכן חיפשתי אותו בפייסבוק, שלחתי לו הודעה וכתבתי לו שאני עוברת לגור בשכונה, הוא שיתף אותי שגם הוא גר שם והציע להכיר לי את השכונה. 

 

אחרי שבוע שנכנסתי לדירה, הוא הציע לי לצאת, הכיר לי את השכונה ומאז אנחנו ביחד.

 

זאת הזוגיות הכי קלה שהייתה לי. הכל הלך קל. יש לנו זוגיות מטורפת. עלינו 10 רמות מאז. אם הייתי יודעת שזה האדם שאני הולכת להתחתן איתו ולאן זה הולך להתפתח, הייתי חותמת עוד ביום שפגשתי אותו.  דרך אגב, ההזמנה שלנו לחתונה היתה ההתכתבות שלנו בפייסבוק : )

זה מגנוט. אומרים "היה לך מזל". לא! אני מגנטתי אותו בוודאות. הייתי מפוקסת על הבחור שאני מחפשת ועל מה יקרה לי בחיים איתו ביחד.

לירון מור ובן זוגה

אותנטיות וחיבור עצמי

דנה: איזה יופי. זה כזה מקסים. למשל בנקודה הזאת שהיית מפוקסת על זה, לפני שהכרת אותו, שניסו להיכנס לחיים שלך בחורים אחרים- האם ידעת לזהות אם זה מחובר לרצון שלך? 

 

איך שאני רואה את הדברים- ברגע שאת מפוקסת על משהו, לא תמיד אבל ברוב המקרים, לפני שתקבלי את הדבר המדויק שאת רוצה, תקבלי גם דברים לא מדויקים, כדי לוודא שאת מפוקסת על מה שאת רוצה.

 

לירון: אני קוראת לזה מבחן שפע.

 

דנה: אז איך היה מבחן השפע שלך? אני חושבת שזה מסוג הדברים שהמון נשים שנמצאות במקום כזה שרוצות לזמן זוגיות נתקלות בו. איך זה לא בלבל אותך? איך ידעת להמשיך להתפקס למרות הסחות דעת אחרות שהיו?

 

לירון: אני חושבת שמשהו שמאוד עוזר לי בחיים בכללי וזה גם הגיע בזוגיות, הוא שאני פשוט אדם אותנטי. מאוד קשה לי לזייף משהו שאני לא באמת מרגישה. בגלל זה גם בשיווק אנשים שעוקבים אחרי רואים, זאת אני. כשהיה יום גרוע אני מדברת על זה. אני לא חושבת שיש הרבה מנטורים עסקיים שגם משתפים בקשיים שלהם. כולם יודעים לתת טיפים וגם להטיף לחיים טובים, אבל בואו רגע תשתפו את הקשיים שלכם.

 

אני אומרת, האמת מספיק טובה. אני גם הרבה פעמים מדברת על הקטע הזה שאין לי תואר, אני לא מסתירה את זה, אבל בסוף היקום שלי הוא טוב.  גם עם בחורים. אם הרגשתי בתחילת הדייטינג שזה לא מרגיש לי שזה זה, אז לא.  בדיוק כמו עם הלימודים ששיתפתי. אני מרגישה שכאן אני נובלת וכאן אני פורחת, ואז אני יודעת שכאן אני רוצה להיות.

 

דנה: נולדת מראש עם יכולת כלשהי להיות מספיק מחוברת לעצמך, כי זה מתחיל משם, כדי לדעת מה נכון לך יותר או פחות.

אל תאמיני אמונה עיוורת בפחדים שלך

לירון: למה אנחנו נאחזות? כי אנחנו מפחדות שלא יגיע משהו טוב יותר.  על אותו משקל כסף,

למה אנו מתקמצנות או מפחדות להוציא כסף?- כי אנו בחרדה שהכסף לא יגיע. אבל מה זו תודעת שפע אמיתית? זו הידיעה שלא משנה כמה אני מוציאה, יש עוד המון שיגיע, גם אם אני לא רואה אותו היום בעיניים שלי. זו תודעת שפע אמיתית.  זה התרגול שלי גם היום.  

דנה: לא להאמין למה שהעיניים רואות. תמיד לדעת שיש מעבר. זה משפט שאני נוטה להגיד לעצמי כל פעם שחשש נכנס- מה שאני רואה זה לא אמיתי. אני מזכירה את זה לעצמי.

 

בכל פעם מחדש אנחנו מגלות כמה יש יותר. כמה דברים שלא תיארנו לעצמנו ולא ידענו פתאום מתגלים בחיים שלנו ודברים קורים מאחורי הקלעים. עד שזה מגיע לרמה שאפשר לחוות, לראות ולהרגיש, לפעמים לוקח זמן וזה לא אומר שדברים לא קורים.

לירון: אני מנסה מאוד להתחבר למה שאמרת, שאני עוד לא רואה את זה מגיע, אני מחפשת את המקומות היותר מתקדמים בעסק שלי שגם שם היו לי פתאום פחדים ישנים שנכנסו.  הקורונה למשל הייתה תקופה כזאת, כי זו הייתה תקופה ארוכה של עליות וירידות וחוסר יציבות. 

 

אני אדם שידע יציבות בעסק ופתאום עוד פעם האדמה מתערערת ואת חוזרת שוב לשנתיים הראשונות של החוסר יציבות ואז החלטתי שאני מגייסת מנכ"ל.  מגנטתי מישהו מאוד נכון מתוך הצוות ויצאנו לדרך עם הפחדים שלי- שפתאום אני משלמת עוד משכורת גבוהה, בשנה לא יציבה, הכל רעוע וגם בתוך תוכי הרגשתי שאני מנהלת הכי טוב את העסק ואיך מישהו אחר יצליח. 

 

הייתה לנו חצי שנה ראשונה מאוד קשה. בדיוק נכנסנו לסגר שני ושלישי שהביאו מלא טלטלות.  המנכ"ל היה צריך להיכנס לתפקיד ואני הייתי צריכה לשחרר במלוא האפשור את הדבר הזה. הייתי עם המון "סרטים" ועם ההרגשה שפתאום אני הולכת אחורה.  ההוצאות מאוד גדלו וההכנסות לא בהכרח גדלו.

 

המנכ"ל אמר "אל תתני למציאות לבלבל אותך".  בשלב הזה הייתי חסרת אמונה. כל הפחדים שלי צפו ועלו והוא היה באמונה גבוהה שעזרה לי לצאת משם.   לקח חצי שנה עד שזה התייצב והתהפך ופתאום ההכנסות גדלו פי שלוש וחצי. אבל הייתה שם ירידה מאוד מפחידה והנה הכל מסתדר. אני מזכירה לעצמי את זה ברגעים הנמוכים- שניתן לצאת מכל דבר.

 

דנה: זה מסוג הדברים שאני תמיד אומרת לנשים ששואלות אותי בנוגע לפחדים האלה. תתבוננו על העבר, על רגעים נמוכים אחרים שחוויתן ותראו איך יצאתן משם.  

 

תמיד בשלב כלשהו, אחרי תקופה, מסתכלים אחורה ורואים איפה הייתי לעומת איפה שאני היום. הרבה פעמים דברים קורים בצורה לא צפויה.  גם כשהייתה לכם תכנית עבודה מאוד מסודרת, אני מניחה שעדיין, במבט לאחור, את אומרת לעצמך:"אין לי מושג איך זה קרה, אבל זה קרה". זה הקסם של היקום.

 

לירון: נכון.

הטיפ של לירון מור

הטיפ של לירון עבורך

דנה: אשמח שתשתפי את הקוראות שלנו בטיפ אחד משמעותי שעזר לך לזמן ולמגנט את הדברים שאת רוצה.

לירון: כשאני מסתכלת אחורה אני רואה שכל הקפיצות הקוונטיות שלי ברמה האישית והעסקית קרו כשיצאתי מהשוטף, הסכמתי לעשות זום-אאוט ולנסוע לחופשה. הסכמתי לשנות תדר, לשנות אוירה ולהסתכל על הדברים מפרספקטיבה אחרת.  הסכמתי להיות לבד. ביהדות קוראים לזה "התבודדות" ובבודהיזם "מדיטציה". להיות שניה עם עצמנו, להסכים לסמוך שהתשובות הכי טובות אצלנו.

לי מאוד עוזרת מוזיקה שהיא תדרים. יש מישהו שאני עוקבת אחריו שאומר "מוזיקה היא הרפואה החדשה". מוזיקה, התנתקות או התבודדות ויציאה מהשוטף, משם מגיעות התשובות, הקפיצות, התדרים, האנרגיות, השפע.

 

דנה: אני כל כך מתחברת לכל מה שאמרת עכשיו.  זה באמת עושה משהו. בכל נסיעה כזאת אני רואה גם את העסק שלי, אבל לא רק, גם בכלל בחיים. אם נחבר את זה רגע לעסק, אני רואה שיש שם קפיצה. משהו קורה, פתאום מגיע רעיון למוצר חדש, הקהל נהיה יותר מדויק וזה מדהים.

 

דנה: איך אפשר להגיע אלייך ולמצוא אותך?

לירון: באינסטגרם שלי תמצאו הרבה דברים שלי. אני חושבת שזה אחד המקומות הכי טובים. אני מאוד אוהבת את הסטורי. מי שרוצה לעקוב, שם אני משתפת ביום יום בחיים ובאותנטיות שאמרתי שאני לא יכולה לזייף אותה. שם גם תמצאו לינק לקורס השפע שלי.

אני תמיד אומרת שאין תואר ב"שפע", אני פשוט מראה לכם מה אני עושה. אני חיה שפע.

דנה: לירון תודה שהתארחת כאן נהנתי מהשיחה שלנו והיה לי כיף לשמוע אותך.

לירון: גם לי היה כיף לשמוע אותך. באהבה גדולה.

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם