fbpx

תפריט

סדנת נשימות פוסט בבלוג

לפתוח את השפע בעזרת נשימות

כבר הרבה זמן חשבתי לכתוב על נשימות ואיכשהו לא הגעתי לזה. ודוקא עכשיו, עם ההתעניינות בנשימות ה"מסתוריות" האלה שאני מדברת עליהן באינסטגרם ובפייסבוק ומלמדת בסדנת נשימות מיוחדת- הבנתי שיש צורך להסביר לעומק מה הקטע של הנשימה?

 

אבל לפני הכל- בואו נדבר על להפתח לשפע- כי אני יודעת שהרבה מעבר להבנת הנשימה שלנו, מה שמעניין את רובנו לפני הכל- זה איך להכניס יותר שפע ממה שאנחנו רוצים לחיינו- נכון?

צינור השפע

היופי שבנתינה

אני אוהבת לדמיין את התודעה שלנו כצינור- ממש כמו צינור פיזי שדרכו נכנס ויוצא- שפע! 

 

כל אחד ואחת מאיתנו הגיעו לעולם הזה כי העולם זקוק למשהו שיש רק לנו לתת. אני באה מהגישה שכולנו הגענו לכאן מאותו מקור (שנקרא לו אלוהים/ המקור/ אור האינסוף/ אהבה ללא תנאים/ יקום) וכולנו אחד עם המקור הזה. 

אבל כל אחד ואחת מאיתנו יחיד ומיוחד במכלול ה- DNA של הנשמה עם הגוף האנושי שלנו. 

 

אם אנחנו כאן על פני כדור הארץ, זה אומר שבאנו לבטא את את מי שאנחנו ודרך הביטוי הזה אנחנו תורמים ליקום שלנו ולכל שאר היצורים שנמצאים כאן.

 

יכול להיות שבאתם להביא לכאן איכות מסויימת של אהבה, של חופש, סליחה, עוצמה, יצירה, יופי, שמחה, תשוקה, הנאה, בטחון וכו'.

היופי שבנתינה הזו, הוא שזו נתינה שאנחנו מביאים מתוך רצון אמיתי וטהור- לבטא את עצמנו!

מה לגבי קבלה?

ובכן, במהלך החיים יש לנו גם רצונות. כמו שיש לנו את הרצון לבטא את עצמנו, ישנו גם רצון לקבל מהיקום את השפע שאנחנו מבקשים לעצמנו: זוגיות, כסף, הצלחה, אהבה, בריאות, שלווה וכו'.

זה חשוב וטוב שיש לנו את הרצונות האלה מכיוון שהם מכוונים אותנו לעבר עוד ועוד רמות של ביטוי עצמי והגשמה בחיים האלה שעוזרת באורח קוסמי גם לנו וגם לכל היצורים החיים ביקום הזה להפתח ולהגשים את עצמם.

אז צינור השפע, לפי ההגדרה שלי, הוא בעצם היכולת שלנו לתת ולקבל. זה המיכל שדרכו זורמת אנרגיית הקבלה והנתינה שלנו. ככל שהצינור רחב, פתוח ונקי יותר- כך אנחנו יכולים לתת יותר ולקבל יותר וכך גם- אנחנו חווים קלילות, זרימה, שמחה, בטחון, שלווה ובסופו של דבר- אושר גדול יותר בחיינו.

איך הכל התחיל

לימודי הפסיכותרפיה ההוליסטית

אז לפני כ-15 שנים בכלל לא ידעתי שקיים צינור כזה. שמעתי את המילה: "הכלה" ואת הדימוי שהגוף והנפש שלנו הם כמו "כלי" מכיל את כלל החוויות האנושיות שלנו, אבל לא הבנתי מה הכוונה. 

 

מה שכן- ידעתי שבסיטואציות מסויימות, כשאני חווה אתגרים בחיי, אני מתקשה מאוד להתנהל בתוכם ולצאת מהם. 

בשנות לימודי הפסיכותרפיה ההוליסטית שלי גיליתי שהקושי שלי להכיל כאב ולשחרר אותו, מפריע לי להגשים דברים שאני רוצה בחיי.

 

למדתי לראשונה בחיי שאין כל רע בכאב. הבנתי שעליי לאפשר לעצמי להרגיש אותו כדי לשחרר אותו. אבל ממש התקשתי להרגיש את הכאב וניסיתי לברוח ממנו בכל דרך אפשרית. 

 

כשראיתי את הסרט "הסוד" ובו דיברו על כך שכדי להגשים דברים שרוצים- צריך להרגיש טוב, לחשוב מחשבות חיוביות ולהמנע משליליות, חיברתי את זה לעניין הכאב ואז עוד יותר פחדתי שהוא יכניס לחיי עוד חוויות כואבות ולאו דווקא את ההגשמה של מה שאני רוצה.

 

כל המחשבות האלה יצרו התנגדות גדולה מאוד בתוכי, ממש כמו פיצול פנימי שהקשה עליי ממש לצלוח את האתגרים שבחיי והגביר את הסבל. זה גם צמצם את היכולת שלי להגשים בקלות את הדברים שרציתי להגשים בחיי, כמו זוגיות, כסף והחופש לטייל בכל העולם.

 

באותה תקופה חוויתי חוסר בהירות גדולה לגבי חיי, למדתי אבל לא מצאתי משמעות לעצמי וללימודים כל כך, התגעגעתי לבחור שהתאהבתי בו כשטיילתי בחו"ל וחשתי המון עצב וכאב שלא קיבלו מענה כי נראה שכל הקשר הזה נועד לסיום עוד לפני שהתחיל בכלל.

סדנת ריברסינג

ואז, באחד הפסטיבלים במדבר שהשתתפתי בהם באותה תקופה לא פשוטה, הציעו לי חברי ה"רוחניים" להצטרף אליהם לסדנת ריברסינג- שזו טכניקה מיוחדת של נשימה.

 

חיפשתי בכל דרך אפשרית להפחית את הכאב וקיוויתי שזה יקרה לי בסדנה ההיא.

 

נכנסתי לחדר מלא במזרונים, בחרתי לי מזרון והקשבתי להוראות של מי שהדריכה את הסדנה. היא הסבירה שנושמים רק דרך הפה ללא הפסקה עם ההנחיה שלה. אני מניחה שהיא הסבירה עוד דברים, אבל המוח המשימתי שבי התמקד בלצלוח את הפעולה הפיזית של הנשימה.

 

התחלתי לנשום וכבר בדקות הראשונות זה היה קשה יותר ממה שדמיינתי. היה לי כל כך לא נוח שבשלב כלשהו נרדמתי (זו דרך נפלאה של הגוף להקשיב להתנגדות הפנימית ולנתק אותנו מהמצב).

 

בסוף הסדנה שמעתי מחבריי על החוויות הנפלאות שהם חוו בסדנה וממש התבאסתי לגלות שפספסתי את זה כי לא באמת הייתי נוכחת ופשוט נרדמתי.

 

מכיוון שאני שאפתנית, הייתי חייבת "להצליח" לנשום ברצף לפי ההנחיה כדי להבין על מה ההתלהבות.

 

יום למחרת שוב התקיימה סדנת ריברסינג והפעם הגעתי חדורת מטרה: לא משנה מה, אני נשארת ערה ונושמת מההתחלה ועד הסוף לפי ההנחיה ומה שיהיה יהיה.

 

אז נשמתי והחזקתי את עצמי בכוח לא ל"היעלם" ולהירדם. אחרי זמן מה שהתמדתי והחזקתי את עצמי (זה הרגיש כמו נצח) – פתאום קרה משהו מופלא: הגוף המשיך לנשום ולהתאמץ, אבל משהו במחשבה וברגש נהיה קליל יותר. 

 

ואז חוויתי חוויה עוצמתית ביותר- הרגשתי שאני תינוקת, התחלתי לבכות וראיתי את אמא שלי באה אלי ומחבקת אותי. היו שם עוד כל מיני פרטים שאני לא ממש זוכרת כרגע, אבל זה לא הרגיש כמו דמיון. זה הרגיש אמיתי כל כך ומשהו בתוכי אמר לי שחזרתי בזמן כדי לרפא חוויית נטישה שלא עיבדתי רגשית מגיל הינקות.

כמויות הבכי שיצאו ממנו היו כמו סכר שנפתח והשתחרר והשתחרר..

 

אח"כ התהלכתי כמו על ענן במשך כמה ימים. הרגשתי קלילה, שלווה ובטוחה יותר ממה שהרגשתי בכל התקופה ההיא ולא הצלחתי להסביר מה בדיוק היה שם אבל נדהמתי מהעוצמות של הריפוי והשחרור שהתקיימו שם.

 

זמן קצר לאחר מכן החיים התחילו לקבל צורה חדשה ושמחה יותר: דברים נראו לי בהירים והגיוניים יותר, עברתי לגור בעיר אחרת עם שותפה שהיתה גם החברה הכי טובה שלי, התמדתי בלימודים והתחלתי לקבל לראשונה בחיי לקוחות לקליניקה ואפילו נכנסתי לזוגיות חדשה. 

הנשימות ששינו את חיי

אחרי החוויה העוצמתית שעברתי בסדנה, נרשמתי ללימודי נשימה מעגלית ברידמן. הבנתי שכמטפלת הוליסטית אני חייבת ללמוד להעביר את הכלי העוצמתי הזה הלאה לכמה שיותר אנשים.

 

במהלך 8 חודשים, למדתי ונשמתי כל שבוע. אלה היו 8 חודשים של ריפוי עמוק, של שחרור, של חיבור לחלקים חדשים בתוכי שלא הכרתי ושל איסוף עצמי לידי תחושה שאני שלמה ומושלמת כפי שאני וראויה לכל מה שאני רוצה בחיי.

 

במשך השנים העברתי תהליכים אישיים באמצעות נשימות ונחשפתי לעוד טכניקות ועוד שיטות נשימה שהגיעו מהיוגים במזרח ומהשמאנים שבמערב.

 

איכשהו במהלך השנים זנחתי את תרגולי הנשימות האישיים שלי, כי לא מצאתי כוח ומשמעת עצמית לנשום בלי לעשות זאת בקבוצה שנושמת יחד.

 

ואז הגיעה הקורונה.

במהלך הזמן שהתפנה לי בסגרים בחרתי ללמוד ולהתפתח עוד ונרשמתי לכל מיני קורסים וסדנאות דיגיטליות של מורים רוחניים שונים מחו"ל.

ואז התנסתי לראשונה בנשימות בסגנון ריברסינג דרך קורס שרכשתי בזום.

זה היה מוזר קצת לשכב ולנשום עם המחשב שלידי- אבל בואו נודה על האמת- כל הרעיון של הזום היה ממש מוזר בהתחלה בכל מקרה, אז אני לא יודעת אם לחבר את זה ספציפית לנשימות.

 

מה שהפתיע והדהים אותי- היה שכבר בתרגול הראשון שלי הרגשתי עוצמות של אנרגיות ושחרור של בכי ורגשות שהציפו אותי בזמן הסגר- שהפכו לאהבה עמוקה ומרגשת עם כל מה שבאתי איתו במגע אח"כ.

אחרי התרגול הראשון אהבתי את עצמי כמו שלא זכור לי שאהבתי את עצמי מעולם. הרגשתי הדבר הכי יקר עליי אדמות ואותו רגש הופנה גם כלפי כל מי ומה שבאתי איתו במגע אח"כ.

זו היתה חוויה כל כך מופלאה שפשוט חיכיתי לחוות שוב.

אז חוויתי אותה שוב 

ושוב.

 

זה התחיל בזום עם השידור החי של הקורס שרכשתי והמשיך באופן עצמאי בכל שבוע.

הקפדתי ואני עדיין מקפידה לנשום נשימות אקטיביות בכל שבוע- עם פלייליסטים שחיברתי לעצמי במיוחד לנשימות, מדי פעם באופן קבוצתי בסדנאות זום שאני נרשמת אליהן וברוב הזמן לבד עם עצמי.

את טכניקת הריברסינג הקלאסי שידרגתי לתרגול טכניקת ה Tri Active breath שהיא דומה אבל יותר זורמת ונעימה עבורי.

נשימות כפתח לאמת של היקום

במשך כשנה וחצי אני מתרגלת את הנשימות האקטיביות בערך כל שבוע- שבועיים. 

היה לי אפילו חודש מאתגר במיוחד בזמן הסגר השלישי שהחלטתי לעשות ניסוי ולתרגל את הנשימות האקטיביות בכל יום במשך חודש. אפשר לצפות בסרטון שערכתי בו את החוויות מניסוי הנשימות שלי מכאן

השחרור הרגשי, התובנות, החוויות הרוחניות, הריפוי הרגשי, המנטלי והפיזי, הבהירות, האהבה וכל השפע הזה שהגיעו אלי במהלך התרגולים היה כה רב שאני לא יכולה להתחיל להסביר ולתאר כמה השתנתי או יותר נכון- כמה נהייתי הרבה יותר אותנטית, קלילה ובטוחה במי שאני ביום יום שלי.

כל מה שאני מלמדת במשך שנים על חוקיות היקום וכוח התודעה שלנו ליצור שפע אינסופי – הפכו להיות חוויה חיה ומוחשית בחיי, בזמן הנשימות.

 

חוויתי את האנרגיה של הבריאה, ידיעה פנימית של אמת אוניברסלית וראיה של כל מיני דברים שנסתרים מהעין האנושית שלנו ביום יום. קיבלתי אינסוף מסרים מהיקום, המדריכים הרוחניים והנשמה שלי. 

 

למרות שמעולם לא ניסיתי סמים פסיכודליים, ולא נטלתי שום סוג של פטריות הזיה- זה קצת התקרב לתיאורים של אנשים שפגשתי שהתנסו בזה.

 

רק שבזמן הנשימות כל זה קרה באופן טבעי לחלוטין ובשליטה מלאה שלי.

 

אני נושמת כי הנשימות עוזרות לי לשחרר ולנקות התנגדויות שמצמצמות את צינור השפע שלי.

 

מאז שאני מתרגלת נשימות אקטיביות, קל לי יותר בחיי. אני יכולה לחוות כאב ולהמשיך איתו הלאה בקלילות. אני פחות מפחדת וגם כשאני מפחדת, אני פחות פועלת מתוך הפחד- מה שמאפשר ואיפשר לי לגדול בעסק שלי, להגדיל את רמת ההכנסה שלי ולחוות פחות חרדה ופחדים אל מול המציאות המוזרה והמבלבלת שמסביב (קורונה, אסונות טבע, שינויים פוליטיים והתנגדויות חברתיות).

 

אני לא מנותקת מכל מה שקורה מסביב, להיפך- אני מרגישה מחוברת יותר מאי פעם, מה שמאפשר לי להתמיר את הרגש בתוכי ולהפוך אותו לאהבה ולשפע שלא רק נעים לי, אלא מביא ריפוי ברמת האנרגיה לעולם שלנו.

 

מאז שאני נושמת- אני בשליטה הרבה יותר גדולה על המוח שלי. אני מודעת יותר מתי אני כן ומתי אני לא מחוברת לעצמי ויודעת איך לחזור ולהתחבר לעצמי מחדש.

 

אני מתקשרת עם היקום ברמות ועומקים שלא תקשרתי מעולם ומרגישה עטופה באהבה ובטחון באופן יומיומי.

 

אני יודעת שצינור השפע שלי נקי מאי פעם- מכיוון שאני כמעט ולא פוגשת אנשים שלא מקבלים אותי. יש משהו מאוד מעניין שקורה לאנשים שאני באה איתם במגע- הם פתוחים אלי ולגישה שלי על העולם והחיים. אני יודעת שזה לא מובן מאליו כי הם מספרים לי שהאנשים בחייהם יותר מקובעים בדעותיהם ולא פתוחים לשמוע על העולם שמעבר ל-5 החושים.

 

אני יודעת שצינור השפע שלי נקי מאי פעם- מכיוון שאני מקבלת מסרים של אהבה מהעולם שסביבי, מאנשים, מהטבע ומידיעה פנימית שמגיעה אלי על בסיס יומיומי, גם כשאני חווה רגשות ירודים.

 

אני יודעת שצינור שפע שלי נקי מאי פעם- כי יש לי בהירות גדולה יותר לגבי הדרך שאני פוסעת בה, הרצונות שלי ומי שאני בדרך.

 

אני יודעת שצינור השפע שלי נקי מאי פעם- כי אני בנתינה גדולה ונקיה יותר ללקוחות שלי ולאנשים שבאים איתי במגע- לא רק במלים ובכלים מעשיים, אלא באנרגיה שהם מעידים שאני משרה עליהם, ביכולת ההכלה שלי את האתגרים שלהם ובראיית ההזדמנות והטוב שבכל מצב.

איך פותחים את צינור השפע?

אני מעבירה סדנת נשימות בזום

יש המון דרכים לפתוח את הצינור הזה. יש המון טכניקות ואת חלקן אני מלמדת בתהליכי הליווי שלי.

אבל מנסיוני הנשימות האקטיביות- הן הדרך המהירה והמורגשת ביותר שאני מכירה לפתוח את צינור השפע.

 

אני לא מיוחדת בחוויות העוצמתיות שלי בנשימות.

יש כבר מאות נשים שעברו אצלי את סדנת הנשימות, הגיעו ללא נסיון קודם או הבנה ברורה לאן הן נכנסות והעידו על חוויות מרגשות של שחרור, ריפוי ותובנות משנות חיים.

 

והדבר הכי מדהים שאת כל הסדנאות העברתי עד היום בזום- כך שכל הנשים האלה היו לבד בבית שלהן עם המחשב או הטלפון והאזינו להנחיות וכל מה שקרה מעבר לזה- קרה בזכות הנשימה שלהן!

 

זה הכלי הכי נגיש, שיש אותו לכולנו- ולא הייתי מתארת לעצמי עד כמה הוא יכול להעביר ריפוי עמוק שלפעמים, מגיעים אליו רק כעבור שנים של טיפול רגשי, ובנשימות זה קורה תוך פחות משעה!

 

אז הנה, לפני שתשאלו, קבלו תרגול פראקטי כדי שתרגישו קצת על מה אני מדברת:

  1. פנו לעצמכן 10 דקות ללא הפרעות
  2. עצמו עיניים ושימו לב לנשימה שלכן
  3. הכניסו אוויר לאט דרך האף והוציאו דרך הפה. כ-2 דקות של נשימה איטית.
  4. פתחו את הפה והכניסו אוויר דרך הפה 80% לבטן (שימו לב שהבטן מתנפחת) ועוד 20% לחזה (החזה עולה) ושחררו הכל דרך הפה
  5. נשמו דרך הפה- 80% לבטן ו-20% לחזה ואז שחרור בקצב שלכן במשך 5 דקות.
  6. אלה הן הנשימות האקטיביות אז אם מתאים לכן, הגבירו את הקצב לאט לאט. אם יש קצת סחרחורת או תחושה מוזרה בגוף- זה תקין לגמרי, הגוף מקבל יותר חמצן ממה שהוא רגיל- זה מאוד בריא, אבל יוצר מצב גופני שאנחנו לא רגילים אליו
  7. כעבור 5 דקות של נשימות אקטיביות, לשחרר ולנשום לאט יותר- אפשר לסגור את הפה ולנשום דרך האף או להכניס אוויר דרך האף ולשחרר דרך הפה
  8. בשלב הזה תתחילו להרגיש משהו שונה, אולי קצת ממה שתיארתי קודם- או שחרור, או הקלה, או שלווה, או תקבלו תובנות או תחושת ריחוף וקלילות. הקפידו לשתות הרבה מים ואולי לאכול משהו קטן לפני שאתן ממשיכות ביום שלכן.

 

את הטכניקה הזאת אני מעבירה בסדנת הנשימות, עם מוסיקה תואמת ואנרגיה גבוהה במיוחד.

אשמח לשמוע מכן אם התנסתן בתרגול הפראקטי- איך היה לכן?

ולפני שתשאלו- 

כל הפרטים והרשמה לסדנת הנשימות המיוחדת שאני מעבירה בלחיצה כאן.

רוצה לשתף את הפוסט שקראת?

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם