fbpx

תפריט

יצירת המציאות

מה עושים כשיצירת המציאות שאנו רוצות לא קורית?

הנושא שאני הולכת לכתוב עליו היום הוא: מה עושים כשנראה שיצירת המציאות שאנחנו רוצות לא קורית

 

הפוסט הזה מבוסס על פרק בפודקאסט "עולם השפע" (שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן או לצפות בו ביוטיוב – בלחיצה מכאן).

 

כמו שאתן יודעות אני מלמדת זימון שפע. חלק מאוד חשוב וקריטי בזימון ויצירת המציאות זה לדעת לתפעל את הסיטואציה שבה יש משהו שאנחנו רוצות לזמן, אנחנו כביכול עושות הכל "נכון" ועדיין לוקח זמן עד שהמציאות החיצונית מראה לנו את ההגשמה של הדבר הזה.

 

בזמן הזה, הרבה פעמים, נחווה ונראה בעיניים שלנו דברים שהם הפוכים ממה שאנחנו רוצות.

 

המטרה שלי בפוסט הזה, היא לעזור לכן לעבור את התקופות האלה,

כי איך שתעברו את התקופות האלה, יקבע עד כמה מהר תצליחו לזמן משהו חדש שלא היה לכן קודם ושאתן מאוד רוצות לזמן.

איך יוצרים מציאות?

התמקדות ברצון וזיהוי אמונות

כשאנחנו רוצות לזמן משהו חדש (כסף, זוגיות, בריאות, הצלחה בקריירה וכו'), מה שחשוב בשלב הראשון זה לדעת מה אנחנו רוצות לזמן ולהתמקד בדבר הזה.

 

מעבר להתמקדות אנחנו צריכות לבדוק עם עצמנו אם יש חלק כלשהו בתודעה שלנו שמונע מפחד? האם יש לנו פחדים שקשורים לדבר שאנו רוצות לזמן? האם יש שם מחשבה מעכבת או מצמצמת?

ככל שנזהה בנו אמונות מצמצמות שמייצרות התנגדות לגבי הדבר שאנו רוצות לזמן (אמונות כמו: "זה לא אפשרי עבורי" או "מי אני שאצליח" או "זה לא קרה, אז מה הסיכוי שזה יקרה") נוכל לשחרר את ההתנגדות דרך הפיכת האמונות המצמצמות לאמונות מקדמות.

שינוי אמונות מצמצמות

אני מלמדת את הדרך לשינוי אמונות דרך תהליכי הליווי הקבוצתיים והאישיים שאני מעבירה.  יש כל מיני דרכים ושיטות, אולי בהמשך אני אכתוב פוסט על הנושא הזה.

 

כרגע לשם התהליך, הרבה פעמים מספיק להתחיל להטיל ספק באמונות האלה ולהגיד לעצמך דברים חדשים. לדוגמא: אם האמונה שלי היא "זה לא אפשרי עבורי", אני אעלה את השאלה "ומה אם זה כן אפשרי עבורי?" "ומה אם אני בוחרת שזה כן יהיה אפשרי עבורי?"

 

ברגע שנשנה את האמונה המצמצמת, נהיה פתוחות לקבל את מה שאנחנו רוצות לזמן.

פעולה מתוך השראה

בשלב הבא אחרי שחיזקתי את האמונה שמה שאני מזמנת אפשרי עבורי, אני מתחילה לפעול מתוך השראה. פעולה פיזית מאוד חשובה להגשמה פיזית. אבל לא כל פעולה- המטרה שלנו היא לא לעבוד קשה, אלא, לפעול מתוך השראה בשילוב עם חוקיות היקום.

 

פעולה מתוך השראה היא תמיד תהיה פעולה שיש לנו דחף לפעול, שאנו מקבלות רעיון, הארה או תובנה, משהו בד"כ שמאוד "זורם" וטבעי. זו בד"כ פעולה הנובעת מתוך הרצון שלנו, מתוך חיבור לאהבה עצמית ולא מהפחדים שלנו. 

 

גם על זה אולי אני אכתוב פוסט נפרד, אז לא אתעכב על זה כרגע. מה שכן, חשוב לעשות פעולות כדי לקדם את הזימון של מה שאנחנו רוצות ולהבין מה הצד שלנו ומה הצד של היקום.

פעולות מצדנו לעומת פעולות מצד היקום

הצד שלנו- להתמקד במהות. לדעת מה אנחנו רוצות לזמן, להתמקד בדבר הזה, לנקות מהתודעה שלנו כל מחשבה שמעכבת את הרצון שלנו ולפעול מתוך ההשראה שמגיעה אלינו תוך כדי תנועה.

 

הצד של היקום- כל השאר. לסנכרן את האירועים, את החוויות, את האנשים, ליישר את המציאות בצורה כזאת כדי להביא לחיים שלנו את הדבר שאנו רוצות.

היקום מסדר את ה- איך זה יקרה, מתי זה יקרה ועם מי זה יקרה.  זה לא התפקיד שלנו. תסמכו על היקום שהדבר הזה יתגשם בצורה הטובה ביותר עבורכן. 

זה היה תקציר על איך ליצור מציאות. יש פוסט שהקדשתי בנושא איך תודעת יוצרת מציאות ואת מוזמנת להעמיק ולקרוא אותו בלחיצה כאן).

 

מהניסיון והחוויה שלי בכל זימון של משהו חדש שלא היה לנו קודם, בעיקר אם אנחנו מזמנות משהו שנתפס בעינינו כגדול ומלחיץ לפעמים, יכול להגיע שלב שאני רוצה לשתף לגביו.

עומדת ברחוב ומחייכת

ספקות בתהליך יצירת המציאות

כשאנחנו מזמנות משהו שנתפס בעינינו כגדול, יכולות לצוף חששות וספקות כדוגמת: "אולי זה לא יקרה" או "אני מגזימה ברצונות שלי". מחשבות כדוגמת אלה שמבוססות על אמונות מגבילות ומצמצמות.

 

כשאנחנו מאפשרות למחשבות האלה את המקום, מבלי לפעול מתוכן, אז אין שום בעיה- מה שאנחנו רוצות יגיע לחיים שלנו.  אבל מה ניתן לעשות אם אנחנו מבצעות את שלבי יצירת המציאות ובמהלך הדרך עולים ומציפים אותנו החששות שדברים לא קורים?

דוגמה להמחשה

נניח שאני רוצה לזמן זוגיות ואני מבצעת את שלבי יצירת המציאות:

  • אני מבינה בדיוק איזו זוגיות אני רוצה.
  • אני משחררת אמונות מצמצות ומחליפה אותן באמונות מקדמות.
  • אני עושה פעולות מתוך השראה (יוצאת לדייטים ומכירה אנשים).

ונראה כאילו זה לא קורה (אני יוצאת לדייטים והגברים שאני מכירה הם לא מה שאני מחפשת או שכן נכנסתי לזוגיות אבל לאחר שהתאהבתי בבחור הוא נפרד ממני)  ועולה בי המחשבה: "אני עושה הכל נכון, זה לא קורה ויש לי תחושה שאני רק מתרחקת מהרצון שלי".

דוגמה נוספת להמחשה

נניח שאני רוצה לזמן לחיים שלי 100 אלף ₪ בפרק זמן שאני רוצה (יום/חודש/שנה).  החלפתי את האמונות המצמצמות באמונות מקדמות וזה נתפס לי כאפשרי במחשבה, באמונה ובהרגשה. עולה בי השראה לבצע פעולה (לפתוח עסק או להגדיל את העסק שלי, או פתאום יש לי השראה לרכוש דירה או פתאום יש לי השראה לחדש קשר עם מישהו) ואני עושה פעולות לאורך הדרך ומרגישה באיזו שהיא התקדמות.

 

ואז במהלך ההתקדמות קורים כל מיני דברים: פתאום יש לי הוצאות לא צפויות, מפסיקים להגיע לקוחות, הדירה שחשבתי לרכוש נרכשה על ידי מישהו אחר, פתאום קורים כל מיני דברים כאלה שכביכול במציאות החיצונית זה נראה שאני רק מתרחקת מההגשמה של מה שאני רוצה. משהו פה לא עובד לי כמו שרציתי.

זה השלב הקריטי שקורה רגע לפני מימוש הגדול. אני כותבת לכן את זה בביטחון מלא, כי בכל פעם שזימנתי משהו משמעותי וגדול לחיים שלי, זה תמיד היה שלב שנאלצתי לעבור דרכו.

הזדמנות לקפיצה תודעתית

לא לחינם נאמר המשפט "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר". זה משפט שאני מאוד אוהבת כי הוא מדבר על חוויה של רגע לפני הגשמה גדולה. החושך הזה רגע לפני האור הוא קריטי ואני אסביר לכן למה, כדי שתדעו לקחת אותו ובמקום שזה יעכב, להפוך את זה למשהו שרק יגביר את ההתקדמות שלכן לעבר ההגשמה של מה שאתן רוצות בצורה מהירה.

 

זה מה שלמדתי לעשות עם הדבר הזה בחיים. ואני כמובן כאן כדי להנגיש לכן אותו.

שימו לב למשפט הבא:

דווקא כשנראה שמשהו שאנחנו רוצות לא קורה, אז יש לנו הזדמנות לקפיצה בתודעה ובחיים שלנו. כשדבר שאנו רוצות לא קורה, יש לנו את ההזדמנות לתרגל את האמונה שלנו בעצמנו, ביקום, בזימון המציאות וברצון של מה שאנחנו רוצות שיקרה.

אנחנו לא יכולות לזמן משהו שאנחנו לא מאמינות בשום צורה שהוא אפשרי עבורנו. זה חלק מחוקיות היקום, זה חלק מהתודעה שלנו שמזמנת מציאות מתוך מה שאנחנו תופסות שאפשרי עבורנו במודע ובתת-המודע.

 

אז מה אפשר לעשות כשיש ספקות ונראה שזימון המציאות שאנו רוצות רק מתרחק מאיתנו?

ספקות בתהליך יצירת המציאות

איך הספק בתהליך יצירת המציאות מניע אותך?

שימי לב איך את בוחרת להתנהל כשעולות ספקות ביצירת מציאות?

אני רוצה לשתף אותך ב-3 אפשרויות עיקריות שאנשים מאמצים ברגע שעולות בהם ספקות לגבי היכולת שלהם ליצור מציאות חדשה:

אפשרות ראשונה – להרים ידיים

באפשרות הזאת את מאמינה שזימון מציאות ממש לא עובד ובוחרת להרים ידיים.  את מחזיקה בגישה שלא צריך לחשוב על דברים גדולים מידי ופשוט להפסיק לחלום חלומות גדולים. כל נושא זימון המציאות לא אמיתי והניסיון שלך הוא ההוכחה שזה לא אפשרי עבורך ואת בעצם חוזרת להתנהלות הקודמת שלך, שהיא הרבה יותר מצומצמת וקטנה.

 

הרבה פעמים בחירה זו לצערי עלולה להוביל לתחושה של תקיעות ואולי לדיכוי עצמי שיכול להוביל לרמה מסוימת של דכאון.

אפשרות שניה – להניח שהיקום מסמן לנו שזה לא נכון עבורנו

את מסתכלת על הדבר הזה שקורה ושואלת את עצמך: "יכול להיות שכל מה שקורה עכשיו זה סימן לכך שאני לא צריכה לרצות את הדבר הזה" ואז בעצם את מתחילה לחשוב על דברים אחרים.

 

אם אנחנו ניקח את מה שקורה בחוץ כסימן לכך שאנחנו לא צריכות לרצות את מה שאנו רוצות, אנחנו מייצרות דיכוי של מה שרצינו.

 

כל פעם שאנו עוצרות את עצמנו מלפעול ולהתקדם לכיוון שאנו רוצות אנו מייצרות דיכוי של משהו פנימי בתוכנו. הדיכוי הזה עלול להוביל לתחושה של משהו שהוא לא מספיק, לא מספק ואפילו לדיכאון.

 

זה מוריד לנו את יכולת החוויה הגדולה, המספקת וההנאה הגדולה שיכולה להיות לנו מהחיים.

באופן אישי אני מאמינה בסימנים מהיקום, אבל לא מאמינה בסימנים חיצוניים שמכתיבים לנו מה אנחנו כן או לא צריכות לעשות. הסימנים החיצוניים בסך הכל מראים לנו את המצב התודעתי שאנו נמצאות בו כרגע

אם את רוצה להעמיק בפירוש מסרים מהיקום בצורה נכונה, את מוזמנת לקרוא פוסט שכתבתי בנושא הזה – בלחיצה כאן

אפשרות שלישית – להגדיל את האמונה

על הנושא הזה אני ארחיב בפוסט הזה. האפשרות להסתכל על כל מה "שקורה בחוץ" כאל מבחן האמונה הגדול.

אני לא מאמינה שהיקום בוחן אותנו. אני כן מאמינה שהיקום מביא לנו כל מיני חוויות כדי להעביר אותנו תהליך עם עצמנו, שנגדל לתוכו ובעזרתו נוכל להכיל הרבה יותר שפע.

לא נוכל להכיל פתאום סכום כסף גדול מאוד אם אף פעם לא ראינו את סכום הכסף הזה, לפני שנכיר בכך שזה אפשרי עבורינו ונאמין בזה ללא צל של ספק.

 

זאת אומרת שאם עכשיו אני מזמנת 100 אלף ₪ וזה נראה כלפי חוץ שקורים כל הדברים ההפוכים (פתאום יש הרבה הוצאות, ירידה בהכנסות וכו'), אפשר לבחור להסתכל על זה "היקום כרגע מעביר אותי שיעור כלשהו כדי לאפשר לי להגדיל את האמונה שלי״.  

 

אני לא יכולה לבחון את האמונה שלי אם הכל עובד בצורה מדהימה. אם אני מזמנת כסף ואני רואה שנכנס כסף שהולך וגדל ואני מגיעה ל-100 אלף ₪, בלי שום בעיה ואתגר בדרך, אין פה שום עניין של אמונה, או גדילה לתוך שום דבר. זה פשוט קורה מעצמו בקלות.

עומדת ומביטה לצד

חיזוק האמונה בתהליך יצירת המציאות

הסיבה לחיזוק האמונה

אני יודעת שכולנו חולמות שדברים יקרו בקלות, אבל בפועל הנשמה שלנו רוצה דברים אחרים. אם הנשמה הייתה רוצה שנעבור דברים רק בקלות כל הזמן, לא היינו מתגלמות בגוף פיזי, אנושי שחווה קשיים, אתגרים, רגשות, מחשבות פחות נעימות, פחדים וכו'.

עצם כך שאנו מתגלמות בגוף פיזי אנושי, אנחנו בעצם לומדות לזמן דברים, להתרחב, להתפתח ולהרחיב את היכולת להכיל שפע מתוך האתגר.

חיזוק האמונה יחד עם האתגר והספקות שבדרך

אנחנו רואות במציאות החיצונית דברים שלפעמים הם ממש ההיפך ממה שרצינו וזה מרגיש לנו מאתגר ונראה כאילו מה שאנחנו רוצות לא מתגשם. אבל זו לא כל האמת, אלא רק מה שהעיניים שלנו רואות וזו לא אינדיקציה למה שקורה מתחת לפני השטח.

 

ברגע שאני בתהליך יצירת מציאות, אני יודעת מה אני רוצה ועדיין זה נראה כאילו זה לא קורה, זה ה"מאני טיים", זה מבחן האמונה הגדול. מה שמחזיר את השאלה "עד כמה אני מוכנה להתחייב למה שאני רוצה?" "עד כמה אני רוצה את מה שאני רוצה?" "ועד כמה אני מוכנה להאמין בזה ללא צל של ספק?"

 

זה בסדר שיש ספקות. זה ממש בסדר. אבל גם אם יש ספקות, עדיין מאוד חשוב שכשאנחנו נתקלות בדברים במציאות החיצונית שהם הפוכים למה שאנו רוצות, זה בסדר שנסתכל ונכיר בספקות ועדיין זה הזמן לחזק את האמונה שלנו. להעצים את עצמנו מתוך המקום הזה.

 

בפוסט הזה אני גם אתן לכן את הכלים ואשתף בדרכים שיאפשרו לכן לחזק את האמונה, אבל קודם כל חשוב להבין שהיקום לא נגדנו. אף אחד לא נגדנו. חשוב להבין שזה לא אומר שסטינו או שאנחנו לא בדרך הנכונה- להיפך, זה רק מראה לנו כמה אנחנו כן בדרך הנכונה, כי הדרך הנכונה היא הדרך שמביאה אותנו להתרחב תודעתית כדי להצליח ולהיות מסוגלות להכיל את השלב הבא בשפע שאנחנו מזמנות לחיים שלנו.

 

ההתרחבות התודעתית קורית כשאנו מחזקות את האמונה שלנו גם, למרות ודווקא, כשנראה שמה שאנחנו רוצות לא קורה. זה כזה. זה ממש מצריך מאיתנו לחזור ולבדוק עם עצמנו עד כמה אנחנו מוכנות להתחייב לזה.

 

כי ככל שנכיר בהתחייבות שלנו בינינו לבין עצמנו שאנחנו רוצות לזמן את מה שאנו רוצות, כי זה חשוב לנו יותר מהכל, ככה אנחנו נוכל לחזק את האמונה שלנו. ככה נוכל לעשות את העבודה התודעתית הפנימית, כי יהיה לנו את הכוח, האנרגיה, הרצון, לעשות את העבודה התודעתית הפנימית, כדי להחזיר לעצמנו את האמונה שמה שאנחנו רוצות אפשרי עבורנו וזה עדיין קורה גם אם זה לא נראה ככה.

 

עוד דבר שאני אוהבת להגיד לעצמי במצבים האלה "נס הוא לא נס אם הכל נראה ברור וקל". אני מאוד אוהבת לדבר על ניסים. יש לי גם קהילה שנקראת שפע של ניסים. שכל המטרה של הקהילה היא ללמד את חברות הקהילה ליצור ביחד ניסים בחיים שלנו.  

 

יצרתי כל כך הרבה ניסים בחיים שלי ואני רוצה להפיץ את זה הלאה. הניסים קורים דווקא כשנראה ששום דבר לא בכיוון, דווקא שחשוך ונראה שאין אור, אז קורה הנס. תחשבו על זה רגע. אם אתן רוצות 100 אלף ₪ ועכשיו נראה שזה לא קורה, יש פחות לקוחות בעסק, פתאום הבעל התפטר מהעבודה, או שיש חוב גדול שצריך לשלם, זה מוביל אותנו לאיזה שהוא מקום של באמת להאמין יותר מכל מה שאנו חוות כרגע.

אם נצליח לעבור את הנקודה הזאת ועדיין להאמין שזה אפשרי עבורנו למרות הכל ואז פתאום יכנס כסף מאיפה שהוא (לא שלנו להחליט לגבי הדרך שהכסף יכנס) אז נכיר בכך שיצרנו פה נס. אז יש התרחבות פנימית מטורפת. יש קפיצה מטורפת. אז אנו מכירות בכוח ובעוצמה האינסופיים שקיימים בתוכנו.

זה הדבר. בשביל זה אני חיה את החיים, בשביל הרגעים האלה בין השאר ובשביל לחבור לכוח ולעוצמה הפנימיים שקיימים בתוכנו. אני חיה בשביל הרגעים האלה שמכניסים אותי לכזאת התרגשות, שמחה, סיפוק ואושר מהחיים שזה פשוט שווה את הכל. זה שווה את האתגרים.

 

אז אחרי שהבנו שהדברים נראים שהם לא קורים, זה הרבה פעמים סימן לכך שאנו מתקרבות למה שאנחנו רוצות ושהולכת להיות קפיצה מאוד גדולה אם נצלח את זה, נמשיך להאמין ולפעול מתוך השראה, פשוט נחווה את ההגשמה המדהימה. יש לי המון דוגמאות למצבים כאלה שזה קרה בחיים שלי. אני אכתוב לכן בהמשך דוגמא הקשורה לעסק שלי, שאני ממש רואה אותה שוב ושוב קורית וזה מדהים, אבל לפני כן הבטחתי שאני אתן לכן את הדרך להתנהל שזה קורה.

חיזוק האמונה בתהליך יצירת המציאות

איך להתנהל כשיצירת המציאות לא קורית?

לזהות את הפחד

כשאנחנו חוות משהו שהוא הפוך ממה שרצינו ואנחנו כבר בדרך, בהתקדמות ואנחנו לא מבינות למה זה קורה, שימו לב לפחדים ולחששות שעולים- לאמונות המגבילות. זה הזמן שבו יעלה ויצוף הרבה מאוד פחד. זה בסדר, טבעי והגיוני וחשוב שנכיר בזה.

 

פתאום יכולים לעלות פחדים כמו "אני לא יודעת לזמן" "מי אני שאזמן את הדבר הזה", "הנה זו הוכחה לכך שדברים גדולים לא אפשריים עבורי". כל אחת עם הפחדים שלה. חשוב שנזהה את הפחדים.

להכיר בכך שזו לא כל המציאות

אחרי שזיהינו את הפחד, להזכיר לעצמנו שזה רק סיפור שאנחנו מספרות לעצמנו, סיפור שהמוח שלנו מספר לנו, סיפור שהעיניים שלנו מראות לנו, סיפור שהתודעה והרבדים שלה (האגו ותת-המודע) מספרים לנו. זה בסך הכל סיפור. זה לא אומר שזה כל המציאות.

מה שאנו חושבות שזו המציאות, היא בסך הכל החוויה של החושים האנושיים שלנו. תהיי בטוחה שזו לא כל המציאות.

מה שאנחנו רואות כלפי חוץ זו לא האמת וזו לא כל המציאות. זה רק חלק קטן ממה שאנחנו תופסות בתודעה שלנו כ"מציאות". המציאות היא הרבה מעבר לכך. יש הרבה מתחת לפני השטח שקורה ואנחנו לא רואות ולא מזהות. ואני אתן לכן דוגמאות שיחזקו אצלכן את ההבנה הזאת.

 

דוגמה מהחיים בנוגע לזוגיותאם למשל נכנסת לזוגיות בשאיפה שזו תהיה הזוגיות הנשמתית הנפלאה שתחזיק לנצח, אבל כעבור חודש האדם שהתחלת לפתח כלפיו רגשות, נפרד ממך ושבר לך את הלב. את כביכול חוזרות לנקודת האפס שבה את לבד ועם לב שבור. את יכולה לחשוב  "הנה אני רוצה לזמן זוגיות ונראה שזה לא קורה".

 

אבל, מה שאת לא יכולה לדעת, זה מה בפועל מתרחש מתחת לפני השטח. יכול להיות שמישהו אחר שהוא יותר מתאים לרצון שלך לזוגיות הנשמתית, היה צריך שהיקום ייצור את הפתח שדרכו הוא יוכל להיכנס לחייך. מתחת לפני השטח צריך להתקיים הטיימינג הנכון, שלו ושלך, כדי שהזוגיות תתממש. 

 

יכול להיות שחודש-חודשיים לאחר הפרידה, כבר התחזקת והפסקת לחשוב על האדם שנפרד ממך, ואז תכירי אותו.

 

זה מה שקרה לי עם בן-זוגי דן. ממש חודש לפני שהכרתי אותו, היה מישהו אחר שמאוד רציתי. הוא כנראה לא ממש רצה אותי, אבל כן היינו מיודדים ואני זוכרת שממש נשבר לי הלב שהבנתי שהוא לא רוצה אותי בהקשר של זוגיות והייתי בטוחה כשהכרתי אותו, שזה האדם הנכון לי ואיתו אני צריכה להתחתן.

 

זה לא קרה והייתי מאוד מתוסכלת ואז הזכרתי לעצמי בדיוק את העקרונות שאני כותבת לכן עכשיו.  המשכתי הלאה, אמנם לקח לי זמן של כחודש להמשיך הלאה, לצאת ולהכיר עוד אנשים ולהיות בסדר עם זה, אבל זה לא היה לי קל. ובאמת זמן קצר אחרי שבחרתי להמשיך הלאה, הכרתי את דן וזה היה מאוד לא צפוי ומדהים. זו דוגמה אחת.

 

דוגמה מהחיים בנוגע לעסקמי שיש לה עסק בסושיאל מדיה, שנמצא באינסטגרם/פייסבוק ולאחר שפרסמה מוצר/שירות, לא הגיעו לקוחות או לא היו רכישות, אני רוצה לשתף שאין לכן מושג כמה אנשים רואים את המוצר/שירות שפרסמתן. אין לכן מושג באיזה שלב האנשים האלה נמצאים ומתי הם כן יקנו מכן.

 

אני יכולה לשתף אתכן לאחר ניסיון של הרבה מאוד שנים שיש לי עסק, הרבה פעמים שמכרתי משהו וזה היה נראה שזה לא קורה, אח״כ בדיעבד גיליתי שיש אנשים שראו את המוצרים והשירותים שהצעתי והם מאוד רצו לבצע רכישה, אבל באותו זמן זה לא היה הזמן מתאים עבורם, אז הם חזרו כעבור כמה חודשים ורכשו את אותו המוצר/שירות במחיר שהיה גבוה יותר.

 

הרבה פעמים פרסמתי פוסטים, לא קיבלתי את האינטראקציה שרציתי דרך לייקים ותגובות וזמן קצר לאחר מכן גיליתי שיש לא מעט אנשים שעוקבים אחרי כל מילה ומילה שאני כותבת, מאוד נתרמים, אוהבים ורוכשים דברים מבלי שהם יוצרים איזושהי אינטראקציה.

המון דברים קורים מתחת לפני השטח שאין לנו מושג עליהם בכלל ולכן מה שהעיניים שלנו רואות, מתעתע בנו. זה לא אמיתי. העיניים שלנו רואות רק את פני השטח ולא את כל מה שקורה מאחורי הקלעים, שזו בעצם רוב המציאות.

דוגמה מהחיים בנוגע לכסף ממקורות לא צפוייםגם לגבי כסף אני יכולה לשתף אתכן שקרה לי יותר מפעם אחת שמצאתי את עצמי במצבים שבהם חשבתי שאין לי מספיק כסף בחשבון הבנק ופתאום נכנס איזה שהוא סכום גדול מביטוח או החזר מס. זה לא שזה קרה פתאום. זה התהווה מאחורי הקלעים. זה עבר תהליך שפשוט לא ראיתי אותו, אלא רק את חשבון הבנק. והתהליך הוביל לכך שפתאום נכנס כסף. 

 

זה ממש מדהים לראות את זה. פשוט תתחילו להטיל ספק במה שהעיניים שלכן רואות, במה שהמציאות כביכול מראה לכן, כי זו לא כל המציאות ולא כל האמת.

פעולה מתוך חיבור עצמי

תשאלי את עצמך: "אם מה שאני רוצה חייב לקרות ואין סיכוי בעולם שזה לא יקרה, בין אם אני מודעת לזה ובין אם לא, אז מה אני עושה עכשיו?"

 

אם את מודעת מעל לכל צל של ספק שמה שאת רוצה כבר מתהווה מאחורי הקלעים ואין שום דבר שאת צריכה לעשות כדי לגרום לזה לקרות, אז מה בכל זאת את בוחרת לעשות עכשיו?

 

זו שאלה מאוד חזקה שככל שתכנסי לעומק שלה, תביני כמה נדמה לך שאת צריכה לעשות כל מיני דברים.  ככל שתעשי דברים מתוך מקום קליל ולא מתוך הפחד שזה לא יקרה, אלא, דווקא מתוך הידיעה שמה שאת רוצה יקרה, זה הדבר שיקדם הרבה יותר מהר את מה שאת רוצה. כמובן שאתן דוגמה גם על זה. 

 

דוגמה מהחיים לפעולה מתוך חיבור לעצמיאני זוכרת לפני כשנתיים זו הייתה אחת הפעמים הראשונות שהשקתי ומכרתי את סדנת הנשימות שלי, שזו בעצם הסדנה החוויתית ביותר שאני מעבירה. סדנת הנשימות היא כלי מטורף שפותח את התודעה שלנו ומאפשר לנו גם לשחרר וגם להכיל יותר שפע.

 

(היא בדיוק החלה, אז מי שרוצה לחוות אותה לצערי תאלץ להמתין לסדנה הבאה שתתקיים.  ניתן בינתיים להירשם לקבל עדכון כאשר ההרשמה תפתח).

 

אני זוכרת שבפעמים הראשונות בהשקה היו מכירות ונשים נרשמו לסדנה. בפעם ה-3 שהשקתי אותה, במשך שבועיים דיברתי על הסדנה יום אחר יום, ולא הייתה שום הרשמה. זה היה נראה כאילו זה לא קורה ואני סתם מדברת לאוויר. לא רק שלא היו הרשמות גם לא היתה התעניינות, לא קיבלתי שאלות מאחורי הקלעים וזה היה לי מאוד מוזר.

 

ברגע כלשהו תפסתי את עצמי ואמרתי "זה נראה שזה לא קורה", כמעט הפסקתי להאמין שזה הולך לקרות. שקלתי להפסיק למכור את הסדנה כי בתחושה שלי שום דבר לא קרה.

ואז נזכרתי ושאלתי את עצמי "אם מה שאני רוצה בכל מקרה קורה. אם אני עכשיו באיזשהו מבחן אמונה וזה מבחן שאני עושה לעצמי ונדרשת ממני היכולת לחזק את האמונה שלי, אני במקום שאני רוצה לחזק את האמונה שלי וללמד את עצמי לזמן מציאות בלי קשר למה שקורה בחוץ- אז אם עכשיו אני יודעת בוודאות שהסדנה הזאת מלאה ויש מלא אנשים שנרשמו, מה אני עושה עכשיו?"

זה היה יומיים לפני סגירת ההרשמה ולא היו הרשמות במשך שבועיים. בכל זאת שאלתי את עצמי את השאלה ומה שעלה לי זו התחושה שבא לי לעשות לייב שבו אני מסבירה על הנשימות.

 

הרצון לעשות את הלייב הגיע מתוך הרצון להעביר את הלייב בלי קשר לכמות האנשים שייצפו, לאינטראקציה שתהיה להרשמה לסדנה, רק מתוך הרצון שלי לשתף אנשים שיבינו כמה הכלי הזה עוצמתי, שאולי לא הצלחתי להסביר את עצמי עד הסוף ודרך הלייב אוכל להביא את הגודל של ההשפעה של הכלי המטורף הזה.

 

בזמן הלייב היו צפיות של אנשים בודדים. לא זכור לי שאפילו ששאלו שאלות. הלייב היה "סולו" שלי עם עצמי ובכל זאת ביטאתי את עצמי והבאתי את מה שרציתי במהלכו.

 

לאחר הלייב המשכתי להגיד לעצמי  ש"זה לא אמיתי מה שאני רואה במציאות". "מה שאני רוצה קורה בצורה זו או אחרת. אני לא צריכה להבין איך ומתי, פשוט להמשיך בדרך שלי. אני ממשיכה להאמין ולהפיץ את הבשורה, כי אני רוצה. לא כי אני חייבת, לי כי אחרת זה לא יקרה, אלא, כי זה מה שאני רוצה."

 

ואני זוכרת שיום לפני סגירת ההרשמה נרשמו בבת-אחת כמעט 20 נשים, שזה היה מטורף לאותה תקופה. זה היה הפעם הראשונה בחיי שנתקלתי בעסק בחוויית הפער הכל כך גדול בין "זה לא קורה במציאות" לבין "זה קורה ביג טיים".

 

לי מאוד ברור שזה קרה כי לא הפסקתי להאמין ולא הפסקתי להתקדם בדרך הנכונה לי. לא מתוך פחד אלא מתוך האמונה וזה מה שגרם לזה לקרות.

 

שיתפתי בכל הסיפור הזה כדי להמחיש שכן היו פחדים, ספקות וחששות ועדיין המשכתי לחזק את עצמי ופעלתי מתוך השאלה הזאת. אז שוב אני חוזרת על השאלה: "אם מה שאנחנו רוצות בטוח קורה ואין שום דבר בעולם שאנחנו צריכות לעשות כדי שזה יקרה וגם אין שום סיכוי שזה לא יקרה- זה חייב לקרות וזה יקרה- מה בכל זאת אנחנו בוחרות לעשות עכשיו?"

לחזור לשאלה הזאת, להיות הכי כנות עם עצמכן ולתת לתשובות לעלות. זאת אומרת שהעשייה צריכה להגיע מתוך מקום שהוא לא מפחד ולא למען ההגשמה אלא למען החיבור שלנו לעצמנו.

אחרי השאלה, לקבל את התשובה ולפעול מתוך המקום הזה, זו הדרך המהירה להתחבר לפעולה מתוך השראה.  כך אנחנו בעצם מאפשרות לדברים לקרות. כמו שאמרתי וסיפרתי בסיפור שלי, דברים מתחילים לקרות. להמשיך ולא להפסיק עד שאנחנו לא רואות את הדבר הזה מתגשם.

אם זה לא קרה הפעם, זה יקרה בפעם הבאה

הרבה פעמים אנחנו נותנות דד-ליין במיוחד בעסק המשלב השקה. במקרה שלי, שאני מוכרת את התכנית "היקום קורא לך" אז יש תאריך שאני סוגרת בו את ההרשמה כי בתאריך הזה אני מתחילה להעביר את התוכנית, ואז מה שקורה זה שאנחנו יכולות להגיע לדד-ליין ולראות שעדיין לא הגענו ליעד של מה שרצינו. 

 

גם פה אנחנו חייבות לחזק את עצמנו. גם פה יש מקום לחיזוק האמונה. אם זה לא קרה ברגע הזה, זה יקרה בפעם הבאה. הכל טוב. זה קורה גם אם לא נדמה שזה קורה בדד-ליין שהצבנו לעצמנו. 

 

בגלל זה אני פחות מאמינה בדד-ליין. אני כן מאמינה בלתת טווח של זמן שמאפשר לנו לנוע בטווח הזה, אבל לא להיצמד לטווח של הזמן כאילו שאם זה לא קרה עד תאריך X זה לא יקרה לעולם. ממש ממש לא. להיפך, אם זה לא קרה עד תאריך X זו הוכחה לכך שזה עדיין בדרך אלינו וזה יקרה ממש בקרוב. פשוט התאריך X לא היה מדויק ומסונכרן עם היקום.  אנחנו לא צריכות לדעת הכל, רק לעשות את התפקיד שלנו. להמשיך להאמין, לפעול מתוך השראה ולהתחייב לרצון שלנו. המחויבות לרצון זה להמשיך לנוע בדרך לכיוון מה שאנחנו רוצות.

חזקו את עצמכן בעזרת תזכורות

אחרי שזה קורה כמה פעמים, לעשות לעצמנו תזכורות שזה קרה. אתן תראו שזה יקרה לכן. אני מאמינה שאין פה מישהי שזה לא קרה לה לפחות פעם אחת. שהיא הגשימה משהו גדול, רגע לפני היה נדמה שזה לא קורה ולבסוף זה קרה.

 

כל פעם שדבר כזה קורה, תעשו לכן תזכורות כדי שברגעים שדברים אחרים יראו כאילו הם לא קורים, תחזרו לתזכורות האלה ותראו לעצמכן שזה קרה אז ואין שום סיבה שזה לא יקרה גם היום. זה ממש ממש עוזר לחזק את האמונה. אתן תראו שעם הזמן, ככל שהאמונה שלכן תתחזק, זה יהפוך ויהיה קל יותר ויותר.

 

אני לא אומרת שזה תמיד קל לי שאני מאוד רוצה משהו ואני רואה שזה לא קורה. אבל הרבה יותר קל לי היום לעומת פעם שזה היה חדש ולא הבנתי איך היקום הזה עובד.  מעצם כך שהבנתי שהדברים נראים שהם לא קורים זה ממש החושך שלפני עלות השחר, לפני האור הגדול שבעצם מחכה לצאת. זה מאוד מחזק לדעת את זה.

איך להתנהל כשיצירת המציאות לא קורית

דוגמאות נוספות מתוך הסיפור האישי שלי

אני רוצה לשתף אתכן בדוגמאות נוספות מתוך השקות שהיו לי, בכל מיני נקודות בעסק, על איך דברים קורים לא כפי שהם נראים.

 

אני לא רוצה לפתוח פתח אבל אני גם לוקחת בחשבון שזה עוד ימשיך ויקרה ואני ממש רואה את זה כחוקיות שקרתה לפחות אצלי בעסק. אחת הסיבות לכך שהעסק שלי כל הזמן במגמת גדילה: אם זה מבחינת כמות הלקוחות, המוצרים, השירותים, ההכנסה והצוות שעובד איתי יחד ב FeelGood עולם השפע, היא בזכות האמונה שלי שדברים לא קורים בהתאם לאיך שהם נראים.

 

זה לא שהאמונה שלי לא מוטלת בספק. זה לא שאני תמיד מאמינה ואין לי פחדים. יש לי פחדים בכל השקה ומכירה במיוחד אם זה מוצרים/שירותים חדשים, עולים לא מעט ספקות, אבל אני עושה בדיוק את התהליך שלימדתי אתכן כאן עכשיו:

תראו את הפחדים, תכירו בהם, תזכירו לעצמכן שזו לא כל האמת. האמת רחבה וגדולה מהפחדים. תחזקו את האמונה מתוך ההסתכלות על פעמים בעבר שזה כן עבד ותפעלו מתוך השראה, שזו תמיד פעולה לכיוון מה שאתן רוצות ולא פעולה הנובעת מתוך ספקות ופחדים שיצירת המציאות לא תתגשם.

דוגמה מהשקת התכנית "היקום קורא לך"

אני יכולה לשתף אתכן שבמחזור הראשון של התוכנית "היקום קורא לך", עשיתי השקה מאוד גדולה. זו הייתה פעם ראשונה של השקה בסדר גודל שעשיתי. בשבילי זו הייתה קפיצה מאוד גדולה לסוג שונה של שירות, של תכנית שאף פעם לא עשיתי לפני.

 

למי שלא יודעת מה זה היקום קורא לך, זו התכנית הקבוצתית הכי מעמיקה שלי. עשיתי השקה ארוכה אינטנסיבית של כמעט חודש ובהשקה הזאת נרשמו בהתחלה 2 נשים.  בשבילי זה היה מאוד מאמץ כי שמתי הרבה מאוד אנרגיה על זה אבל המאמץ האמיתי לא היה קשור לפעולות אלא לפחדים ולחששות שכל הזמן התמודדתי איתם.

 

רציתי למחזור הראשון 10 משתתפות ומה שקרה שנסגרה ההרשמה עם פחות מחצי מהאנשים שרציתי לתכנית. אמרתי לעצמי שזה ממש מוזר, איך זה יכול להיות? אני כיוונתי ל-10 אנשים במחזור ראשון. איך יכול להיות שזה חצי מזה?  גם לאחר שנסגרה ההרשמה לא האמנתי שהתכנית תפתח עם 5 משתתפות. המשכתי להאמין שיהיו 10 משתתפות.

 

שבוע לפני פתיחת התכנית העברתי סדנא ועלה לי הרעיון שבסוף הסדנה אני אפתח מחדש את ההרשמה לתכנית רק למשתתפות הסדנה והמדויקות יגיעו וכך עשיתי.

 

ונחשו מה? נרשמו עוד 5 משתתפות והתחלנו את התכנית עם 10 משתתפות מדוייקות.

אם לא הייתי מאמינה שזה יכול להיות, הייתי מאמינה רק למה שהעיניים שלי רואות, מאמינה רק לכך שזה לא הלך כמו שרציתי, "זה המצב וזו המציאות",  זה לא היה קורה. לא הייתי מגיעה ל-10 משתתפות. זה קרה רק בזכות העובדה שהמשכתי להאמין, לנוע לכיוון של מה שאני רוצה ולעשות פעולות מתוך השראה.

האם זה היה קל? לא זה לא היה קל בכלל כי זה הצריך ממני כל הזמן לעבוד על חיזוק האמונה, אבל זה מה שעשיתי וזה עבד.

דוגמה מהשקת הקורס הדיגיטלי "84 ימי אהבה"

חוויה נוספת קרתה לי גם שמכרתי את הקורס הדיגיטלי "84 ימי אהבה" שזה בעצם הקורס הדיגיטלי למציאת וזימון זוגיות נשמתית. 

 

עשיתי השקה קצרה של כמה ימים. לא היו מכירות ואז פשוט אמרתי לעצמי "זה חייב לקרות איכשהו". הפעולה מתוך השראה הייתה לעשות תזכורת אחרונה ואח"כ פשוט הלכתי ונהנתי עם עשייה כיפית וזה היה מטורף, כי מרוב שנהניתי ואני לא זוכרת בדיוק מה עשיתי, אבל סיימתי את הפעילות לאחר סגירת ההרשמה ורק אז קלטתי שבשעה האחרונה להרשמה נרשמו בסביבות 20 נשים, שזה היה מטורף. אני חושבת שעד היום לא היו לי כל כך הרבה הרשמות בפרק זמן של שעה אחת (אולי רק עם הקורס הדיגיטלי MoneyMe  בנושא תודעת ויצירת כסף, אבל זה כבר סיפור לפוסט אחר). זה היה ממש מטורף 

אני משתפת אתכן כי הדברים האלה קורים שוב ושוב ושוב, ברגע שאנחנו מחזקות את האמונה ולא מאמינות רק למה שהעיניים שלנו רואות, אלא מבינות שיש פה עוד רבדים שהעיניים שלנו לא רואות, שאנו רגע לפני ההגשמה הגדולה ופשוט ממשיכות להאמין ולפעול מתוך השראה.

 

וכמו שהבנתן – פעולה מתוך השראה היא לאו דווקא לעשות משהו שמחובר באופן ישיר למה שאנחנו רוצות, אלא זה יכול להיות משהו עקיף, כמו ששיתפתי שעשיתי משהו שהיה בו הנאה ולא קשור למכירה ודווקא בזמן הזה נרשמו נשים רבות.

הסיפור האישי שלי

לסיכום

אני מאוד מקווה שחיזקתי אתכן. זכרו את הדברים האלה:אם אתן עכשיו נמצאות במצב שיש משהו שאתן מאוד רוצות ואתן חוות בדיוק את ההיפך מהדבר הזה, תדעו שאתן בדרך הנכונה. זה לא סימן שאתן צריכות לוותר על מה שאתן רוצות. זה לא סימן שזה מתרחק מכן. להיפך, זה סימן לכך שאתן מתקרבות למה שאתן רוצות ומה שנדרש מכן כרגע זה להאמין לרצון שלכן מעבר לפחדים.

 

זה לראות את הפחדים, להכיר בהם ועדיין להטיל בהם ספק. להזכיר לעצמכן שהם לא האמת, שהאמת היא הרבה מעבר לזה. לעשות את הפעולות מתוך השראה שהן לא מחוברות לפחד, אלא, לרצון של מה שאתן רוצות. פשוט לתת לקסם לקרות, כי זה מה שקורה, ככה ניסים קורים, זה הקסם של היקום  : )

 

זהו, אני מאוד שמחה להעביר לכן את הנושא הזה, זה אחד הנושאים המרתקים ביותר. אני מאוד מקווה שאהבתן את הפוסט הזה. אתן מוזמנות לשתף אותי כאן בתגובות או באינסטגרם לגבי המחשבות והתובנות שעלו לכן מהקריאה.

 

ואני כבר שמחה לעדכן שממש בקרוב אני פותחת משהו מאוד גדול שלא עשיתי עד היום- קבוצת מאסטרמיינד מיוחדת לבעלות עסקים שאפתניות שרוצות להכניס יותר שפע לעסק שלהן. מתוך החיבור הזה לתודעה ולחוקיות היקום.

 

פרטים ממש בקרוב. אני פשוט עושה לכן קצת טיזינג, כי למה לא? זה כיף.

 

במסגרת המסטרמיינד אנחנו  נדבר גם על הנושאים האלה:

  • מה עושים שנראה שמה שאנחנו רוצות לא קורה?
  • מה לעשות שאנו רוצות למכור משהו ואנשים לא קונים?  
  • איך מתמודדים עם המצבים האלה?  ואיך מייצרים מכירות?
  • איך מייצרים הצלחה בעסק, עם ולמרות הכל?

זה מאוד מרגש אותי וכמובן שאני אעדכן לגבי הנושא הזה בהמשך.

 

מאחלת לכולנו הגשמות, שמחה, שפע ואושר בחיים האלה. לא משנה איך זה נראה כרגע.

 

צילום: שירלי מן

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם