fbpx

תפריט

טיהור אנרגטי

טיהור אנרגטי והגנות אנרגטיות

הפוסט הזה מבוסס על פרק בפודקאסט "עולם השפע" (שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן או לצפות בו ביוטיוב – בלחיצה מכאן).

 

אני כותבת היום על נושא שקיבלתי עליו המון שאלות ופניות. זה נושא מדובר, אבל יש לי הרגשה שאני הולכת לדבר עליו בצורה שונה ממה ששמעתן עד היום.  

הנושא הוא: טיהור והגנות אנרגטיות. אם, מתי ואיך לבצע הגנות אנרגטיות. 

אני אתן לזה הקדמה כדי שמי שלא מכירה את המונחים, תבין על מה אני כותבת.

טיהור אנרגטי, למה בכלל צריך לעשות כזה דבר?

יש גישה בעולם הרוח שאומרת שככל שאנחנו מתפתחות רוחנית ומגיעות לגבהים חדשים, אם זה דרך מדיטציות עמוקות, או עבודה תודעתית, דרך תפילות, או חיבור אחר לעולם הרוח- ככל שאנחנו עולות בגובה החיבור והקשר שלנו לעולם הרוח, כך אנחנו נפתחות ליותר רבדים אנרגטיים שלאו דווקא ניתן לראות, אך ניתן להרגיש הרבה פעמים.

 

יצא לכן להיכנס למרחב שיש בו הרבה מאוד אנשים כועסים והרגשתן את האנרגיה הזאת? אולי קרה לכן  שנכנסתן לבית שאין בו אף אחד, אבל הרגשתן אנרגיה שהכבידה עליכן? זו בעצם אנרגיה שניתן להרגיש. 

 

ככל שתפתחו יותר את ה"ראייה הרוחנית" לעולם שמעבר ל-5 החושים הפיזיים שלנו, אפשר לקרוא לזה החוש ה-6, שמחוברת לצ׳אקרה ה-6 וה-7 (כמו העין ה-3 או צ'אקרת הכתר. אני פחות אכנס לזה עכשיו, אבל אם מעניין אתכן שאני אקליט על זה פרק בפודקאסט, תכתבו לי כאן בתגובות), כך אתן תהיו יותר רגישות לאנרגיות. גם אנרגיות גבוהות (אנרגיות של אור שמאפיינות אהבה, שמחה, קבלה)  וגם אנרגיות נמוכות (שהן כביכול אנרגיות "חושך" שמאפיינות אנרגיות של שיפוטיות, כעסים, תסכול, שיכולות "להפריע" לנו בהתקדמות ולייצר התנגדות בהתקדמות לעבר הדברים שאנו רוצות שיתממשו בחיים שלנו).

 

זו הסיבה שהרבה פעמים, במיוחד במדיטציות עמוקות, או כשמטפלים באנשים כדוגמת טיפולי הילינג, ממליצים לעשות הגנות וטיהור אנרגטי שיגנו עלינו מפני אנרגיות שהן נמוכות יותר, תדרים נמוכים יותר. 

המטרה שלי בשיתוף היא לאו דוקא לדבר על סוגי התדרים הנמוכים ולעורר בכן פחד מאנרגיות נמוכות, אלא, להעצים אתכן ולשתף אתכן שלכולנו יש הרבה מאוד עזרה אנרגטית מהיקום (הדרכה מהיקום, הדרכה נשמתית, נשמות של מדריכים שמלווים אותנו מהלך החיים האלה) ואם נפתח לחיבור לעזרה הזאת, ככה יהיה לנו קל יותר בחיים להיפתח לשפע .

ההמלצה שלי היא לפתח את הקשר הרוחני שלנו ליקום. ככה אנחנו מתנהלות בפחות מאמץ ואפילו יכולות לקצר תהליכים.  אם אתן פתוחות לקבל הדרכה מהיקום, אתן הרבה יותר פתוחות לקבל הכוונה יותר מדויקת וישירה לדברים שאתן רוצות להגשים בחיים שלכן.

קריסטלים לטיהור אנרגטי

ההשקפה האישית שלי לגבי הגנות אנרגטיות

ההשקפה האישית שלי קצת שונה מהרבה מורים רוחניים שמדברים על הנושאים האלה, היא לאו דווקא משהו שיהיה נכון לכן, אבל כן אשתף בה, כי היא מאפשרת בסיס שיעזור לכן להבין שאולי אתן לא בהכרח חייבות להתעסק בהגנות אנרגטיות. 

 

ההשקפה שלי היא כזאת: "מה שאני לא מאמינה בו, לא יכול לפגוע בי".  אם אני לא מאמינה שיכולות להיכנס למרחב שלי אנרגיות נמוכות, אז הן לא יכנסו למרחב שלי. ואם הן נכנסו למרחב שלי, הן לא יכולות לפגוע בי.  

 

אני אכתוב את זה בדרך אחרת כדי שזה יהיה ברור: התודעה שלנו יוצרת את המציאות והתודעה שלנו  בעצם מראה לנו את האמונות שלנו.  אם אני מאמינה שיכול להיות תדר נמוך שיכול להיכנס לחיים שלי ולפגוע בי, זה יכול לקרות. הרבה פעמים האמונה הזאת היא לא מודעת.

אם אני לא מאמינה שמשהו כזה יכול להיכנס לחיים שלי, אני לא מאמינה שאני יכולה לאפשר לדבר שכזה לקרות, זה פשוט לא יקרה. 

ולכן מאוד חשוב להבין שההגנה הטובה ביותר היא לחזק את האמונה ששום דבר ברמה הרוחנית, אנרגטית של התדרים לא יכול לפגוע בי, אם אני לא נותנת לזה לפגוע בי.

בשנים רבות שאני עושה עבודה תודעתית הבחנתי שככל שאני יותר לומדת על עולם הרוח ומתחברת אליו, ככה אני מרגישה חזקה יותר ויותר קל לי לשמור על עצמי מתוך ההחלטה ששום דבר לא יכול לפגוע בי אם אני לא נותנת לו את האפשרות והבמה. 

 

אבל אני יודעת שלהרבה אנשים יש את הצורך לעשות את ההגנות האלה, כי באופן לא מודע דברים שאנחנו לא רוצות – יכולים להיכנס אנרגטית למרחב שלנו.

 

שמתי לב שיש משהו שקורה אצל טיפוסים שונים של אנשים:

יש אנשים שהם הרבה יותר רגישים לאנרגיות ורגשות של הסביבה. אם אתן חוות ומרגישות יותר את הסביבה שלכן, אתן יודעות שאתן כאלה, אז יכול להיות שתצטרכו לעשות יותר הגנות, כי זו תהיה הדרך שלכן לשמור על עצמכן ולא לתת לכל דבר להיכנס לתוך המרחב שלכן. 

 

לאנשים שהם יותר רגישים, הפוסט הזה הוא לגמרי בשבילכם. 

אבן עם תדר אנרגטי

שיתוף בחוויה בה התמודדתי לראשונה עם תדר נמוך

אני אשתף בחוויה שהייתה לי, בין החוויות הרוחניות הראשונות שחוויתי: סביב גיל ה-20 שלי, למדתי שיעורי קבלה ובמסגרת השיעורים לימדו אותנו מדיטציה כלשהי שהתחלתי לתרגל באופן קבוע, וזו הייתה הפעם הראשונה בחיי שתרגלתי מדיטציה.  

 

התרגול של המדיטציה הביא אותי למקומות מאוד גבוהים רוחנית, התחלתי להיות יותר רגישה לאנרגיות וממש הרגשתי שאני מתחברת למקור/לבורא/לבריאה/ליקום ברמה הכי מרגשת שיש. קשה להסביר במלים, אבל זו הייתה ההרגשה שלי.  

 

אחרי תקופה של תרגולים מצאתי את עצמי, דווקא כשאני עולה לגבהים ומחוברת לתדר של אהבה ולתחושה שהכל אפשרי, פתאום נכנס פחד מאוד גדול שמוריד אותי למטה והייתה לי חוויה מאוד לא נעימה עם הדבר הזה. 

בתקופה אז, לפני כ-20 שנה, כל הדיבור על עולם הרוח היה מפותח פחות. לא הכרתי אנשים שמתעסקים בנושא הזה ולא היה לי עם מי להתייעץ.

מצאתי את עצמי מבוהלת ומפחדת לעשות את המדיטציות האלה, למרות שהן עשו לי טוב. 

 

בהמשך הלכתי ולמדתי הילינג. בלימודים גיליתי שאם קורה דבר כזה במרחב שלי- נכנס פחד גדול- זה אומר שנחשפתי לעוד תדרים שלא בהכרח היו מתאימים לי.  באופן כללי, דעו שפחד גדול הוא פשט תדר שיתכן ונובע מהתודעה שלכן או שהוא מגיע מתוך החשיפה והרגישות שלכן לתדרים אחרים.  ברגע שעולה פחד זו אנרגיה שפשוט אפשר לטהר אותה.

 

אני זוכרת שבלימודי ההילינג מאוד אהבתי שהמרצה שיתפה אותנו שהיא לא מלמדת הגנות, כי היא מראש מאמינה שרק תדר אהבה נכנס למרחב שלה,  לכן אין לה על מה להגן. אני זוכרת כשהיא לימדה את זה שחשבתי שזה ממש מעניין.

 

באחת הפעמים, לאחר מכן כשעשיתי מדיטציה והגעתי לגבהים שאיתם עלה גם פחד גדול, פשוט התחלתי "לדבר" עם הפחד ואמרתי לו: "אני רואה אותך, אתה לא מאיים עליי, אני לא מפחדת ממך, מה אתה צריך ממני, איך אני יכולה לתת לך אהבה?" 

 

ברגע שאנחנו מכניסות אהבה במקום שקיים פחד זה כמו להכניס אור במקום ש"קיים" חושך.

חושך לא יכול להתקיים במקום בו יש אור.

ברגע שהכנסתי את אלמנט האהבה במקום הזה, הפחד פשוט נעלם. זו הייתה הפעם הראשונה שהתנסתי בחוויית הפחד, ובמקום לצאת מהר מהמדיטציה ולברוח מהפחד, פשוט "לדבר" איתו בשפה של אהבה, שהיא בדיוק ההיפך מהשפה של הפחד. 

זה היה מאוד מעניין לחוות את זה ומשם פיתחתי את זה עוד. 

התמודדות ישירה עם תדר נמוך

בכל פעם שעולה בכן פחד (כשאתן מרגישות שיש משהו שהוא לא בשליטתכן או כשאתן נמצאות במצב רוחני דרך מדיטציה או פשוט פתוחות לחוות תדרים ואנרגיות) אני  יכולה להמליץ לכן בתור התחלה "לדבר עם הפחד" ולשאול "איך אני יכולה לעזור לך?" יכול להיות שתקבלו תשובה. 

 

אופציה נוספת היא להגיד לעצמכן בקול/בלב בצורה חדה ואסרטיבית: "אני פתוחה רק לאהבה. רק אהבה מקבלת את המקום שלה כאן. רק אהבה. אני אהבה" אתן לא צריכות לחשוב על זה יותר מידי, רק לחזור על המילה אהבה כמה פעמים. 

 

כל תדר נמוך לא יכול להישאר לאורך זמן בתוך תדר של אהבה. לחזור על המילים האלה עד שתרגישו שהרגיעה מחלחלת לתודעה שלכן.

דרכים חיצוניות שבעזרתן ניתן לטהר אנרגטית את המרחב שלכן

אני רוצה לתת לכם כלים נוספים שיעזרו לכן לטהר את המרחב שלכן מתדרים נמוכים.

קטורת לטיהור אנרגטי

קטורת לטיהור אנרגטי

הדרך הקלאסית היא קטורת. לא כל קטורת מטהרת. קטורות שמטהרות בצורה הטובה ביותר הן:

  • עלי מרווה מיובשים.שורפים את קצה עליי המרווה ומטהרים את הבית עם העשן שעולה מהעלים. זה מאוד מומלץ במיוחד אחרי שמנקים את הבית.  גם ניקיון של הבית, הרצפה, אבק, עוזר לטהר אנרגיות, אבל כדי להשלים את הטיהור הזה ברמה יותר אנרגטית וגבוהה, המרווה עוזרת. כשאני עושה את זה אני אוהבת גם לברך, לדבר ולהגיד: "רק אהבה נכנסת לכאן. אני מטהרת כל אנרגיה שהיא לא אהבה ושפע".
  • יש קטורת נוספת שמטהרת בצורה מדהימה, קטורת מצמח לבונה. מניחים אותה על פחם, מדליקים אותו והפחם מחמם את הלבונה, שמפיצה את העשן שלה ומטהרת כמו המרווה. 
  • עוד קטורת מעולה נקראת "פאולו-סנטוס" שמקורה בקליפת עץ שצומח במרכז-דרום אמריקה. הקטורת הזו פחות נפוצה בישראל. על אותו העיקרון, מדליקים את קצה העץ ועוברים עם העשן במרחב אותו אתן רוצות לטהר.

ההמלצה היא שתתנסו בכמה קטורות מטהרות ותראו לאיזה ריח של קטורת אתן מתחברות.

במהלך הטיהור האנרגטי אני ממליצה לכן להתחבר להצהרות או לברכות שאתן מתחברות אליהן.

למשל: "כל אנרגיה שלילית שהייתה במרחב הזה מתנקה כרגע", "המרחב הזה מתנקה ופתוח רק לשפע/רק לאנרגיות חיוביות/רק לתדרים גבוהים" וכו'.

כשאתן מדליקות את הקטורת תמיד תשאירו חלון פתוח שמתמיר אנרגיה ומפזר אנרגיה נמוכה יותר שצריכה מקום לצאת.

את הקטורות ניתן לרכוש בחנויות מיסטיקה, חנויות שמיועדות לקטורות ולפעמים גם בחנויות של קריסטלים ונרות ואפשר למצוא אותן לעתים קרובות גם בשווקים.

ספיגת אנרגיות ותדרים דרך כלי עם מים ומלח

דרך נוספת היא לשים בכלי (עדיף מזכוכית שהינה ניטרלית) כף מלח גס ולמלא את מחציתו של הכלי במים.  מים הם מוליכי אנרגיה ומלח באופן כללי סופג וסופח אליו אנרגיות ותדרים.

 

את הכלי אני ממליצה לשים באזורים בהם יש הרבה תנועה של אנשים ואז אפשר כל פרק זמן (תלוי בכמות האנשים שחולפים באותו החלל, בין יום לשבוע זה פרק הזמן שאני ממליצה) לקחת את הכלי ולשפוך את תכולתו לתוך האסלה (שלא יישאר במרחב שלנו), לשטוף את הכלי, למלא ולהניח אותו מחדש. 

אמצעים נוספים לאיזון אנרגטי

יש עוד דרכים כמו מנורות מלח, קריסטלים, שמנים אתריים ואבני מרפא שיוצרים איזון של אנרגיה. אני לא אשתף ברשימה השלמה, ניתן לחפש דרכים נוספות לטיהור אנרגטי ברחבי רשת האינטרנט, מה ששיתפתי כאן הם הדרכים שעזרו לי וללקוחות שלי לאורך השנים לטהר אנרגיות. 

אנרגית הקריסטל

דרכים פנימיות לטיהור אנרגטי והגנה על המרחב שלכן

אם דיברנו על טיהור אנרגטי חיצוני אני רוצה לתת לכן עוד דרך מאוד יעילה בלי עזרים חיצוניים, שהיא הגנה דרך הדמיון וההתכווננות שלנו.

 

כשאנו נמצאות במקום שמרגיש לנו שהאנרגיה ירודה ולא נעימה, אפשר לפתוח בדיבור פנימי, כמו המשפטים שציינתי מקודם, עם השאלה שמופנית את הפחד: "מה אתה צריך ממני?" "איך אני יכולה לעזור לך?" ואם לא תקבלו תשובה ישירה, פשוט חזקו את האהבה דרך חזרה על המילים "אני אהבה ורק אהבה נכנסת למרחב שלי" וכו'.

 

אם מעבר לזה אתן מרגישות צורך בהגנה, יש כמה דרכים לעשות הגנות:

הגנה דרך התפילה

ישנה תפילה למלאכים שעוזרת מאוד להגנה וזה הנוסח שלה: "מימיני מיכאל, משמאלי גבריאל, מלפני אוריאל, מאחורי רפאל ועל ראשי שכינת אל" זה מגיע מתוך סידור תפילה והיא מאוד עוצמתית.

 

אפשר להגיד את התפילה הזאת בכל פעם שאתן חוששות ממשהו. זו תפילה שנהגתי להגיד הרבה פעמים לפני השינה בתקופות שחששתי מפני החושך והיא עזרה לי מאוד לשינה טובה.

הגנה דרך הדמיון

אפשר לדמיין בועה של אור בצבע ורוד (תדר של אהבה) או ירוק (תדר של הגנה וצמיחה) וממש לדמיין שהבועה עוטפת אותנו מסביב. אפשר גם לדמיין את הבועה כאור לבן. לפי הצבע שמשרה עליכן בטחון וזכרו שהבועה הזאת היא אור אלוהי שנמצא פה כדי להגן עליכן. 

 

כשאתן מדמיינות את הבועה הזאת עוטפת אתכן, אתן יכולות להגיד "שום דבר שיכול לפגוע בי לא נכנס מעבר לבועה הזאת. אני מוגנת בבועה של אהבה, אני מוגנת על ידי כל היקום כולו ששומר עלי בתוך הבועה שמגנה עליי". לחזור ולהגיד את המילים שיכולות להרגיע אתכן. 

 

בצעירותי, לפני שהוצאתי רשיון לרכב, הייתי הולכת המון ברגל, בחושך לבד, ובכל פעם שהרגשתי איום או חשש מלני משהו שיעלול לפגוע בי, הייתי ישר מדמיינת את הבועה הזאת, את בועת ההגנה והייתי חוזרת ואומרת לעצמי שוב ושוב "שום דבר לא יכול לפגוע בי. שום דבר שאני לא מוכנה ולא רוצה, לא פוגע בי. אני מוגנת, אני בטוחה, שום דבר לא פוגע בי". הייתי חוזרת על זה מלא פעמים. זה היה מרגיע אותי. הרגשתי שבאמת שום דבר לא יכול לפגוע בי.

קריסטל

לסיכום

אם לא תאמינו שיש משהו שצריך להגן על עצמכן מפניו, לא תהיה לכן סיבה לעשות הגנות. 

הגנות עושים רק כשעולה חשש ופחד כלשהו או שעולה אמונה שמשהו יכול לפגוע בנו כרגע. 

ולכן אתן לא בהכרח חייבות לעשות הגנות כל הזמן. 

 

זו גם הסיבה שלא פירטתי את סוגי התדרים הנמוכים שיכולים לפגוע בנו, כי זו לא המטרה. 

שום דבר לא יכול לפגוע בכן אם לא תאמינו שזה יכול לפגוע בכן. זה הבסיס.

 

מעבר לזה אם אתן חוות תדר נמוך או כל דבר אחר שלא נעים לכן, אתן יכולות פשוט להגיד: "שום דבר שהוא לא אהבה לא נכנס למרחב שלי. רק אהבה נכנסת למרחב שלי. אני אהבה, אני אהבה וכו".

תזכרו, ברגע שאנחנו מכניסות אהבה במקום שקיים פחד, זה כמו להכניס אור במקום ש"קיים" חושך. חושך לא יכול להתקיים במקום בו יש אור

דיברנו על טיהור אנרגטי, טיהור דרך עשן קטורות (מרווה, לבונה ופאולו-סאנטוס). לעבור עם העשן על עצמנו או במרחב שרוצים לטהר, ש"מאפסת" את האנרגיות במרחב. לוודא שיש לנו גם חלון פתוח, לאפשר לאנרגיות לצאת החוצה מהחלון.

 

דיברנו על כלי שמכיל בתוכו מים עם מלח שסופגים את האנרגיות. כל כמה ימים לשפוך את הכלי לאסלה, לשטוף אותו ולחזור על הפעולה שוב. 

 

דבר נוסף זו התפילה, שמגיעה מסידור תפילה מהיהדות. תפילה למלאכים ששומרים עליי.

 

דבר נוסף זה לדמיין את הבועה, שאנחנו מוגנות בתוכה ושום דבר לא יכול לפגוע בנו.

 

זכרו תמיד: אתן בוחרות אם אתן פתוחות לפגיעה או שלא. גם אם משהו הגיע למרחב שלכן שהוא לא נעים לכן ועלה בכן פחד מאוד גדול, אתן יכולות לנטרל אותו מאוד מהר על ידי כך שתחזרו ותגידו לעצמכן שאתן פתוחות רק לאהבה, שהיקום מגן עליכן, שהמלאכים מגנים עליכן שהנשמה שלכן מגנה עליכן (מה שאתן מתחברות אליו) ולחזור ולהתחזק מהמקום הזה.  

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם