fbpx

תפריט

התרחבות התודעה

התופעה הפחות נעימה של ההגשמה

המאמר הזה שאני משתפת על התופעה הפחות נעימה של ההגשמה ומה שקורה במצב של התרחבות התודעה, מבוסס על פרק בפודקאסט "עולם השפע" (שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן או לצפות בו ביוטיוב – בלחיצה מכאן).

מה שקורה במצב של התרחבות התודעה

המאמר הזה הוא מאמר שיוצא ממני אליכן מתוך חוויה שחוזרת על עצמה לא מעט, במיוחד בשנים האחרונות, מאז שהתחלתי לפתוח את עצמי לשפע חדש וגדול יותר ממה שהיה לי עד היום.

 

זו חוויה ששמתי לב שלא כל כך מדברים עליה, אבל היא נוכחת ומתקיימת אצל הרבה מאוד אנשים, במיוחד כשהם פותחים את עצמם לשפע חדש.

 

כשאני אומרת "שפע חדש" זה יכול להיות מגוון דברים. אצל כל אחת זה יראה קצת אחרת, אבל זה בהחלט משהו שקורה ולצערי אין על זה מספיק מידע, לפחות ממה שלי יצא לראות ולגלות.

 

הרבה מנטורים לשפע, לזימון מציאות ולדברים שאני משתפת אתכן בפלטפורמות השונות (בבלוג, דרך הפודקאסט, באינסטגרם ובפייסבוק) לא מדברים על התופעה הזאת וחשוב שנבין ונכיר אותה, כדי שאם אתן חוות את החוויה שאני כבר אכתוב לגביה, תדעו שהכל בסדר איתכן. אין בכן שום בעיה, זה הדבר הכי טבעי, הכי נכון, הכי טוב ובסדר שיכול לקרות לכן.

 

אז מה זאת התופעה הזאת שאני כותבת לגביה?

בואו נקרא לזה: "התרחבות התודעה- החלק הפחות נעים בהגשמת שפע גדול יותר, שלא היה לנו קודם".

התודעה כצינור שפע

מה קורה כשהתודעה מתרחבת ונכנס שפע גדול לחיינו?

 

קודם כל ברמה התודעתית, עצם העובדה שמשהו חדש שלא היה קודם נכנס לחיים שלנו, מעיד על התרחבות התודעה שלנו. התודעה שלנו היא סוג של צינור שככל שהתודעה שלנו רחבה יותר, ככה בעצם אנחנו יכולות להכיל יותר שפע שנכנס.

 

כשאני אומרת "שפע" אני כמובן לא מתכוונת רק לכסף, אלא לשפע גם בתחומים שונים כמו: מערכות היחסים בחיים שלנו (אם זו זוגיות, אהבה, קשרים עם אנשים שונים), הגשמת הייעוד שלנו, התפתחות מקצועית ומה שאנו מביאות לידי ביטוי בעולם, בריאות ומצב גופני שאנחנו מתפתחות לתוכו כרגע.

 

הגשמה של שפע יכולה להיות הכל. אם אנו מסתכלות על התודעה שלנו כאל צינור שדרכו עובר שפע, זה בעצם מה שאנו מקבלות לתוך החיים שלנו וגם מה שאנו נותנות.

ככל שצינור התודעה שלנו יותר פתוח, נקי ויכול להכיל יותר שפע, ככה גם יותר שפע מאיתנו יוצא החוצה לעולם.

אז אם אנו מסתכלות על התודעה שלנו כאל צינור של שפע, כדי להצליח להכיל יותר שפע, לקבל יותר ולהגשים יותר בחיים שלנו, נדרשת התרחבות כלשהי של התודעה שלנו, של צינור השפע הזה.

התרחבות התודעה כתוצאה מהתפתחות אישית

התרחבות התודעה כתוצאה מהתפתחות אישית

בד"כ מה שקורה לרוב האנשים שפחות מודעים וגם לאנשים מודעים שמתקדמים בצעדים קטנים, הוא שככל שאנו מגשימות יותר ויותר דברים, התודעה שלנו בתנועת התרחבות לאורך החיים.

 

ברוב הפעמים, ההתרחבות היא בהתפתחות מתונה. אם "נסתכל אחורה" (שנה, שנתיים אפילו עשר שנים) נוכל לשים לב איך תוך כדי תנועה, כמעט בלי לקלוט שזה קרה בדרך, עברנו והגשמנו הרבה דברים בפרק הזמן הזה.  אבל כשזה קורה תוך כדי תנועה, במינונים קטנים, פחות נרגיש את זה באותו זמן ונשים יותר לב לזה בהסתכלות אחורה, לאורך הזמן.  

 

כשאנו עוברות תהליך של התפתחות אישית, תודעתית ורוחנית, מה שאני מלמדת כאן ובכל הסדנאות, הקורסים ותהליכי הליווי שלי- תוך כדי החשיפה לתכנים והתנהלות מתוך תפיסת חשיבה חדשה של שפע,  באופן טבעי התודעה שלנו מתרחבת מהר יותר.  

התופעה הנלווית להתרחבות מהירה של התודעה

ככל שנהיה בהתפתחות אישית רבה יותר, התודעה שלנו תתרחב מהר יותר וכשהתודעה מתרחבת מהר יותר, זה יוצר תופעה לא נעימה ואני אסביר.

 

אנו סביב ט"ו באב, אז אתן דוגמאות בהקשר של זוגיות:

אם אנו רוצות להכיל סוג חדש של זוגיות שלא הייתה לנו עד היום: זוגיות שיש בה יותר אהבה, כבוד, הערכה, אינטימיות ותקשורת קרובה, אנו רוצות להתרחב תודעתית כדי להכיל סוג כזה של זוגיות. ואז אנו צריכות להעביר את עצמנו, תהליך בין אם הוא מודע או לא מודע, שיוביל ליכולת הכלה של זוגיות כזו.

 

אם לא נוכל להכיל כזאת זוגיות, מה שיקרה הוא: או שהאדם הפוטנציאלי יכנס לחיים שלנו ונהדוף אותו במחשבה שהוא "לא נכון ולא מתאים לנו", או שנכנס לסוג כזה של זוגיות אבל נחשוב שיש פה קאטצ׳, או שנחווה פחדים וחששות במהלך הזוגיות (נגיד לעצמנו שזה זמני, שהאדם הזה אולי לא כן ואמיתי איתנו, יש מצב שנהיה יותר קנאיות, זהירות, נפתח פחות בקלות). 

במקום בו התודעה שלנו לא התרחבה מספיק להכיל את השפע החדש (כפי שציינתי לפני בדוגמה של הכלת הזוגיות), המוח שלנו יספר לנו סיפורים ונחשוב מחשבות שאין להן קשר למציאות.  

אני עומדת על מזח מעץ

פחד כסימן להתרחבות התודעה

כל סוג של פחד שיושב על משהו שאנו רוצות להגשים, הוא סימן לכך שאנחנו בתהליך של הרחבת התודעה שלנו ליכולת להכיל שפע והגשמה של משהו חדש שלא היה לנו קודם. 

פחד שיושב על משהו שאנו רוצות להגשים, הוא לא בהכרח סימן לא טוב. פחד יכול להיות סימן מצוין המעיד על התרחבות התודעה.

זה לא בהכרח יהיה פחד גלוי. הרבה פעמים במקום להרגיש את הפחד, נחשוב מחשבות "שיורידו" אותנו. אנו נחווה אולי אדישות וחוסר רגש כי אלה מחוברים למנגנון הגנה "טבעי" של החלק הנמוך יותר של התודעה שלנו, שזה בעצם האגו.  החלק המפחד משינוי, גם אם זה השינוי הכי מדהים בעולם. החלק הזה בתודעה מנסה לשמר את המצב הקיים, כי הוא מוכר, גם אם הוא כבר לא נכון עבורנו.

 

כל דבר שמייצר שינוי הוא סוג של "איום", כי זה אומר ללכת לעבר הלא נודע. במצבים שכאלה זה יכול להתבטא בפחדים ומחשבות שיושבות על פחד. זה יכול להתבטא באדישות, פתאום לא להרגיש דבר וזה יכול להתבטא גם באובר רגישות לכל מיני דברים וגם לתופעות פיזיות, כמו כאבים במקומות שלא היו לנו קודם. זה יכול לבוא לידי ביטוי בקשיים לישון בלילה, אם אנחנו בד״כ ישנות טוב ופתאום נכנסות לתקופה שהשינה שלנו לא טובה, הרבה פעמים זה יכול להעיד על התרחבות התודעה שלנו כדי שתוכל להכיל שפע חדש. 

 

אם אתן בתהליך התפתחות כלשהו, בין אם אתן עושות אותו לבד עם עצמכן ובין אם מישהי מלווה אתכן, יש סיכוי גבוה שתחוו את התופעות האלה, כי השינויים יכולים להיות מהירים יותר.

אני לא משתפת אתכן כדי להבהיל, להפך, אני משתפת בזה כדי לנרמל מצב שהוא מאוד טבעי.

התרגשות כסימן להתרחבות התודעה

כשאנו מרגישות התרגשות סביב משהו, נגיד אם קיבלנו פתאום הרבה כסף, או הכרנו מישהו מהמם ויש לנו פרפרים בבטן -ההתרגשות היא הצד היותר נעים של ההתרחבות התודעתית הזו.

 

אם אנו מרגישות התרגשות כרגע אל מול משהו בחיים שלנו, זה מעיד על התרחבות התודעה שלנו. התחושה של ההתרגשות היא פחות נוחה מתחושה של שלווה- נכון? 

 

בשלווה אין התרגשות, יש תחושה יותר רגועה ונעימה. אפשר להתרגש בתוך שלווה אבל זה משהו שהוא עדיין בקו ישר יותר. כשיש התרגשות שהיא חזקה יותר, לא נרגיש את השלווה. אולי זה נעים לנו להתרגש, אבל לא תהיה שם שלווה, מה שמעיד על התרחבות התודעה שלנו להכיל יותר.

 

כשההתרגשות גדולה מאוד היא כבר לא נעימה כל כך. היא אפילו יכולה להתחיל להרגיש כמו חרדה, כמו פחד.  כשאנחנו מתרגשות ובשלב כלשהו ההתרגשות הופכת לחרדה, זה בהכרח מעיד שיש פה התרחבות תודעתית מהירה יותר שלגמרי מוציאה אותנו מהאזור המוכר ותחושת הקרקע שהייתה לנו עד היום.

 

תחושות של קרקע ובסיס יציב, בד"כ יושבות על המצב הקיים, על מה שאנו מכירות. ברגע שאנו יוצאות מהמצב הקיים אל עבר משהו לא מוכר, משהו חדש, גם אם הוא הדבר הכי נפלא וטוב בעולם, זה יכול להרגיש לפעמים כמו תזוזה של הקרקע וחוסר יציבות. 

 

זה יכול להתבטא בכל מיני תופעות במציאות החיצונית של שינויים שקורים בחוץ: אם אלה שינויים במערכות היחסים שלנו עם כל מיני אנשים, רגישות יתר (גם רגשית וגם פיזית), פתאום אנו יותר רגישות לאור, למאכלים מסוימים, לצלילים ועוד. 

 

ברגע שאנחנו חוות את התופעות האלה, זה יכול להבהיל כי אנו לא רגילות לתופעות האלה. הן פתאום הגיעו ואנו יכולות לשאול את עצמנו "מאיפה הן הגיעו?" "ומה קורה פה?" 

אני פה כדי להרגיע אתכן וליידע שאם אתן חוות את התופעות והתחושות האלה, ייתכן וזה סימן מהמם להתרחבות תודעתית שאתן עוברות כדי להכיל יותר שפע. 

התופעה הזאת היא לגמרי טבעית

משהו בחיים שלכן כבר עכשיו בתהליך של שינוי, משהו מתהווה לקראת קפיצה גדולה כלשהי בחיים שלכן וההתהוות הזאת היא לא בהכרח נעימה. 

 

אני מרגישה שחשוב לי להעביר את המסר הזה במאמר הזה, כי זה מסר שלא מדברים עליו מספיק בעולם ההתפתחות האישית. איכשהו שמים פחות את הדגש והפוקוס על זה. מכיוון שכך, המון אנשים שחווים את החוויות האלה נכנסים לחרדות אפילו עוד יותר גדולות שמציפות אותם והם בטוחים שמשהו לא בסדר אצלם.

 

עכשיו תחשבו על זה רגע. אם אתן חוות התפתחות רוחנית-תודעתית ואתן מרחיבות את התודעה שלכן (וזה לא כל כך נעים להרחיב את הגבולות של עצמכן) ובנוסף לאי-הנעימות אתן חושבות שזה לא בסדר, שיש פה משהו לא טוב, אז ברור שזה יכניס אתכן לעוד יותר פחדים וזה יכול להגיע גם לרמה של חרדות, כי אתן נכנסות ללופ עם עצמכן של "מה קורה לי?", "משהו לא בסדר", "אני לא בסדר", "החיים לא בסדר".

 

המחשבות על הלופים המחשבתיים בהכרח יכולות להציף ולהוביל למצב של חרדה פיזית ממש, שזה אומר דפיקות לב מואצות, זרימת דם מואצת, חום, קושי בנשימה- וכל אלה יכולים להציף אפילו עוד יותר את החרדות. אז, בנוסף לכל, יש גם את התופעות הפיזיות והמוח בנטייה הטבעית נכנס למצב של מחשבות על מה שאתן בעצם חוות ומרגישות עכשיו והמחשבות האלה הן הלופים המחשבתיים, שרק מכניסים אתכן יותר ויותר למעגל של חרדה.

כל הדבר הזה יכול להיות הרבה יותר קל, הרבה יותר "נעים". אפשר לעבור את התופעה הזאת בקלות רבה יותר והרבה פחות דרמה, אם מבינים אותה. 

אני יושבת על ספסל ומביטה לאופק

להרגיש את התופעות לפני שהן מתממשות במציאות

ואני כאן כדי להעביר לכן את המסר שהתופעה הזאת היא לגמרי טבעית. כשאנחנו מתחילות להיפתח לסוג חדש של שפע בחיים שלנו, אנחנו הרבה פעמים נרגיש את כל התופעות האלה עוד לפני שנראה בפועל את השפע הזה מתממש ומתגשם. 

 

אנחנו בעצם יוצרות מציאות עם התודעה שלנו באופן הזה- קודם כל התודעה מתרחבת, אנחנו הופכות להיות תדר חדש עם התודעה הרחבה החדשה שלנו. 

 

התדר האנרגטי שלנו מושפע ממצב התודעה שלנו. בכל הזמן הזה אנחנו נראות פיזית אותו הדבר, כי ברמה הפיזית למציאות הפיזית לוקח זמן להשתנות ולהתיישר בהתאם לתדר החדש שלנו, אבל ברמת האנרגיה, משהו משתנה ואנחנו יכולות לחוש כל מיני תחושות פיזיות.

 

חוק המשיכה מדבר על זה שדומה מושך דומה, שאנו רוטטות על תדר חדש, רמת האנרגיה שלנו מושפעת כמובן מהתודעה, אז המציאות החיצונית מתחילה להתיישר בהתאם לתדר החדש. זה אומר שאנו מתחילות למשוך לחיים שלנו סיטואציות, אנשים, חוויות שתואמות את התדר החדש. אבל עד שהאנשים והחוויות מגיעים לחיים שלנו, אנו כבר בתחושה הזאת של התדר החדש עוד לפני שראינו שמשהו משתנה במציאות החיצונית. 

זו הסיבה שהרבה פעמים נרגיש את התחושות האלה עוד לפני שמשהו קרה במציאות החיצונית. 

שיתוף אישי בהתרחבות התודעתית שלי

בכנות, הסיבה שבחרתי לכתוב את המאמר הזה דווקא עכשיו, כי ממש לפני כמה ימים חוויתי את התופעה הזאת מאוד חזק ולא הבנתי מאיפה זה הגיע אלי.  לפני שאשתף במה שחוויתי, אני רוצה לציין שלא היה משהו מאוד קיצוני שקרה במציאות החיצונית שלי. כן אעיד שאם אחפש הגיון, אז הגיונית היו כמה הסברים לתופעה הזאת. והנה כמה הסברים למען חיפוש ההגיון:

 

היו לי רצף של כמה ימים בהם קיבלתי המון הודעות על בסיס יומיומי מנשים שכתבו לי כמה שהתוכן שלי עזר להן לשנות את החיים שלהן, כמה שהקורסים שלי עזרו להן להכניס יותר כסף, למצוא זוגיות שהן רצו, להרגיש יותר טוב עם עצמן. זה היה מדהים ומופלא. כבר תקופה ארוכה שאני מקבלת הודעות כאלה מנשים, אבל בשבועות האחרונים זה קרה יותר, המינון היה גבוה ממה שהכרתי קודם וזה היה ממש כיף לקבל את ההודעות האלה – וממש הרגשתי איך הלב שלי מתרחב באהבה ובשמחה בשביל הנשים המהממות האלה.

 

לצד ההודעות, היו לי פגישות אישיות עם הנשים שאני מלווה בתכניות הליווי שלי שהיו להן- אחת אחרי השניה- פריצות דרך והיית עדה להתרחבות התודעתית ולדברים המדהימים שקורים בחיים שלהן  בעקבות הפגישות שלנו והתהליך שהן עוברות וזה היה גם מרגש בטירוף. 

 

ביחד עם כל זה, אני בדיוק מתכננת לי איזה טיול לחו"ל שהוא שונה מהטיולים שעשיתי עד היום וזה משהו שגם מאוד מרגש אותי: אני הולכת לצאת עם האחיינית המתוקה והמהממת שלי לטיול שהוא בעצם מתנה לבת-המצווה שלה וגם זה מאוד מרגש אותי, כי אף פעם לא עשיתי טיול כזה לבד רק אני והיא. אני מניחה שעד שהמאמר הזה יעלה, כבר נהיה אחרי הטיול, אבל זה בהחלט משהו שאני יכולה לראות שתרם לכל התופעות האלה שעברתי. 

 

בנוסף לזה, בתקופה הזאת החלטנו להרחיב את צוות FeelGood עולם השפע משהו שמעיד על התרחבות של העסק ושפע חדש שנכנס.

 

ובנוסף להכל, אני ובן-זוגי דן היקר מתכננים לצאת לנוודות דיגיטלית (כמובן נקליט על זה גם פרק נפרד בפודקאסט ונעלה לכאן מאמר בהמשך) שזו הגשמת חלום ומשהו שאני מצפה ומתרגשת לקראתו מאוד. 

שיתוף אישי בהתרחבות התודעתית שלי

התופעה האישית שאני חוויתי

שוב אני כביכול מחפשת הוכחות במציאות החיצונית כדי לתת לעצמי הסבר רציונאלי לתופעה שחוויתי, אבל אין לזה באמת הסבר רציונאלי, זה לא משהו שהמוח או המיינד שלנו יכול להבין עד הסוף. כל כך הרבה מהחלומות שלי מתגשמים, אחד אחרי השני- אז שוב, אם אני צריכה לתת לזה הסבר רציונלי, זה ההסבר הרציונלי של כל הדברים הנפלאים שקורים בחוץ.

 

יחד עם זאת, מצאתי את עצמי באחד הימים, בלי קשר לכלום, כי לא קרה משהו מאוד מיוחד- פתאום עם דפיקות לב, זרמים וכאב בגוף. הרגשתי שכל הגוף שלי מתחיל להתכווץ והיה לי מאוד לא נעים. אלה היו תופעות ממש של חרדה.  לא יודעת אם מאוד קיצונית, אבל לגמרי הרגשתי את התופעות הפיזיות של החרדה. הנשימות היו מאוד קצרות, ממש הרגשתי שקשה לי להכניס ולהוציא אוויר והתחושה הייתה מאוד לא נעימה.

 

היו לי כל מיני תכנונים לאותו היום והחלטתי לשים אותם על "hold" כי כל מה שהרגשתי שאני צריכה לעשות זה פשוט לשכב, להתמקד בנשימות שלי ולהרגיע את עצמי. אחד מהדברים שקורים במצב כזה ואני מעידה על עצמי, שבאמת הדבר הראשון שעלה לי לראש הוא "מה איתי?" "מה לא בסדר בי?" "זה לא אמור להיות ככה", זו מחשבה שבהכרח מכווצת ומגבירה את רמות החרדה.

 

רק לאחר ששכבתי, התרכזתי בנשימות ונשמתי לאט יותר וביקשתי מדן, בן-זוגי, שיהיה לידי כדי שאוכל לשתף אותו במה שאני מרגישה (לי באופן אישי מאוד עוזר לשתף ולדבר על הדברים, זה ממש מאוורר את מה שקורה לי במחשבות), רק אז התחלתי לקבל בהירות ולהבין שקורה לי בדיוק מה שדיברתי עליו עכשיו. 

 

כששכבתי, נשמתי, דיברתי את מה שאני מרגישה ונתתי לעצמי רגע להיות עם כל החרדה שעלתה בי, ההצפה הלא ברורה הזו, משהו בי התחיל להירגע ואמרתי לעצמי שהכל בסדר, שזה בסדר, שכל מה שאני חווה זה בסדר, שהכאב בסדר, שהפחד בסדר והוא לגיטימי. 

זה לפחד, זה לכאוב, זה לתת לעצמנו להרגיש את כל מכלול הרגשות האלה ועדיין לזכור שזה בסדר. זה חלק מההתרחבות, זה חלק מהתהליך, אנחנו בחרנו בזה. 

כשאתן חושבות על כך שאתן בחרתן בזה, אתן בוחרות להתרחב לרמה הבאה שלכן. אתן בוחרות להגשים יותר ואז קל יותר לקבל גם את הכאב הזה שהוא חלק בלתי נפרד מהכל והכאב הופך להיות פחות מוחשי, פחות חזק. 

 

מצאתי את עצמי אומרת לעצמי שוב ושוב שהכל בסדר, שמותר לי להרגיש את כל מה שאני מרגישה, שזה בטוח עבורי להרגיש את כל מה שאני מרגישה, שהגוף שלי יעמוד בזה, שאני חזקה מזה, שאני בחרתי את זה וזה בסדר שאני חווה את מה שאני חווה ועדיין אני בחרתי בזה. שזה נפלא. שאני בדרך הנכונה. שיש פה התרחבות לקראת שפע חדש. שזה מהמם. שזה משמח אותי ושוב שזה בטוח עבורי. 

 

המילים האלה עושות שינוי ענק לפחות בחוויה שלי ושל הרבה מהלקוחות שאני מלווה. ההמלצה החמה שלי אליכן- 

לקחת את הדברים האלה ולבדוק עם עצמכן אילו משפטים, מילים- אתן יכולות להגיד לעצמכן כדי להרגיע את עצמכן. לא מתוך שיפוטיות אלא מתוך קבלה של מה שאתן חוות.

התרחבות תודעתית

אבל למה בפועל ההתרחבות התודעתית כואבת?

התחלתי להרגיש ו"לראות את זה" בעיני רוחי- איך הצינור הזה של התודעה במגמת התרחבות יחסית מואצת ומהירה וזה כואב. 

ולמה זה כואב? 

 

תחשבו על זה רגע, גם אישה שהיא יולדת, הלידה עצמה לרוב מאוד כואבת, כי יש שם משהו שמתרחב כדי להוציא תינוק לעולם, כדי להוציא חיים חדשים. זה כואב, זה מותח את כל הגוף, אבל מה יוצא מזה?

 

שפע חדש, חיים חדשים לעולם. אין דבר יותר מדהים ומופלא מזה, נכון? 

 

הטבע ממש ממחיש לנו את הכאב הזה- איך צריך סערה מאוד גדולה כדי לחוות שקט. איך הדשא צומח וגדל אחרי סערה, נכון? הרבה פעמים אחרי סערה וגשם חזק, ולא בהכרח נעים באותו הרגע, פתאום הכל נהיה ירוק אחרי זה. אפשר לראות את זה מאוד יפה בישראל, ואותו הדבר במקומות קרים יותר, שהפריחה הכי יפה בעצם קורית אחרי השלג, שהוא קר ולא נעים. 

שימי לב מהדוגמאות שלי, איך כל פעם לפני התרחבות מאוד גדולה, לפני שפע מאוד גדול, יש משהו שנמתח והמתיחה הזאת היא כואבת. 

הסיבה היחידה שהמתיחה הזאת כואבת היא כי אנו מתקיימות בגוף פיזי והגוף הפיזי שלנו הוא גוף שחווה גם כאב. אם היינו חוות רק את הרמה הנשמתית שלנו, אז לא היינו חוות את הכאב הזה של ההתרחבות, כי התרחבות היא מאוד אנרגטית, זה לא משהו שאמור לכאוב.  

 

אני כרגע לא במצב הנשמתי שלי, אז אני לא אוכל לתאר את זה ברמה מדויקת, אבל ברמה הנשמתית לפי מיטב הבנתי, זה משהו כזה: נשמה שאין לה גוף, ההתרחבות אצלה היא נטו אהבה, שמחה, והתרגשות. אין שם שום דבר כואב בתוך ההתרחבות הזאת. אבל מכיוון שאנו מתקיימות בגוף פיזי, אנושי, שחווה כאב, כחלק מהאיכויות של הגוף שלנו, אז נחווה את זה ככאב פיזי בגוף. זה מה שקורה בחרדה. 

 

חרדה כואבת ממש. היא מביאה לסימפטומים פיזיים מאוד כואבים ולא נעימים. עכשיו גם אם אתן לא במצב של חרדה ממש, גם אם אלה פשוט פחדים שעולים לכן, כשיש פחד, גם הגוף מרגיש את זה. לגוף לא נעים כשאנו מפחדות. יש תחושה של כיווץ, הכיווץ כואב. אפילו "פרפרים בבטן" כשאנו מתאהבות לפעמים הם לא נעימים. הם יכולים להיות נעימים, אבל כשהם מאוד חזקים זה יכול להחוות ככאב בבטן.  הסיבה לכאב הוא ההתקיימות בגוף פיזי. 

אני נמצאת במים

כלים שיכולים לעזור עם התופעות של התרחבות התודעה

נתתי את הדוגמה האישית שלי ואתן לכן מספר כלים נוספים שיכולים לעזור לכן:

לא לשפוט את מה שאתן חוות ומרגישות

אם אתן חוות את כל הכאב הזה, לא לשפוט את זה. מחשבות של שפיטה אלה מחשבות כדוגמת: "זה לא בסדר", "אני לא אמורה להרגיש את מה שאני מרגישה". "משהו לא בסדר בי", "משהו לא בסדר בחיים האלה". גם אם הן עולות, להיות מודעות למחשבות שלכן, לשים לב ולהתחיל לחשוב מחשבות חדשות. להגיד לעצמכן: "זה בסדר, זה טבעי שאני חווה את מה שאני חווה". "אין שום דבר שלא בסדר כאן". ממש להפחית את השיפוטיות.  

לבקש סליחה משיפוטיות שעולה

אם עולה שיפוטיות אתן יכולות לבקש מעצמכן סליחה. זה נשמע כמו: "אני מצטערת שאני שופטת את עצמי שאני מרגישה כמו שאני מרגישה".  "סליחה שאני שופטת את התחושות של הגוף שלי כרגע". "סליחה שאני מתקשה לקבל את הכאב שאני חווה עכשיו".  

הסליחה עוזרת לנו לצמצם את הפער בין שיפוטיות שאנחנו חוות, לבין המקום המכיל, אוהב ומקבל שקיים בתוכנו. 

ואז אחרי שאנחנו מבקשות מעצמנו סליחה אנו יכולות להמשיך ולהגיד לעצמנו: "הכל בסדר, אני מקבלת את עצמי כמו שאני"  "זה לא היה אמור להיות אחרת, זה בדיוק כמו שזה היה צריך לקרות". "אני בדרך להתרחבות תודעתית והגשמה גדולה יותר, זה טבעי שאני מרגישה את מה שאני מרגישה, הכל טוב".  ותוך כדי שאתן אומרות את המשפטים האלה, שימו לב לנשימות.

ליצור מרחב עם עצמכן

קחו לעצמכן מעט זמן ומרחב עם עצמכן. שכבו לנוח, לכו לטבע. טבע הוא נפלא מכיוון שהוא ניטרלי ומאפשר לנו פשוט לחוות ולהיות עם עצמנו. 

 

זו הדרך הכי מהירה גם לעבור דרך זה. להיות. להפסיק להתנגד לדברים. פשוט לתת להם להיות, להרגיש את כל מה שאנו מרגישות, לאפשר לעצמנו את ההתבודדות הזאת, לאפשר לנו את המנוחה. 

לתרגל נשימות

אם קשה לנו לנשום – להתמקד בלקיחת שאיפה עמוקה, למלא את הבטן, את החזה ואת כל התאים בגוף ולנשוף. אפשר לנשום, להכניס אוויר מהאף ולשחרר מהפה. יש כל מיני תרגילים של ספירת הזמן הנשימות. אפשר לקחת שאיפה ולספור עד 10. לעצור את הנשימה לכמה שניות ואז לשחרר ושוב לספור עד 10. יש כל מיני תרגילי נשימה שאפשר לעשות, תעשו את זה בדרך שהכי נכונה לכן ותנו לעצמכן להיות.

שילוב משפטים מעצימים

תוסיפו לזה משפטים שמעצימים אתכן. המשפט בעיני שתמיד מעצים אותי זה משפט שמתחיל ב"זה בטוח עבורי…" ואז ממשיך לכל מה שאני חווה. 

 

לדוגמה: "זה בטוח עבורי לחוות את הכאב עכשיו", "זה בטוח עבורי להיות בגוף שלי ברגע זה". "זה בטוח עבורי לדעת ולהאמין שאני בדרך הנכונה". "זה בטוח עבורי להיות פתוחה לשפע גדול יותר". "זה בטוח עבורי להיות צינור פתוח ורחב יותר לשפע של היקום". "זה בטוח עבורי להיפתח לשפע חדש". 

 

בכל פעם שאני משתמשת במילה שפע אתן יכולות להשתמש במילה שנכונה לכן יותר, אם זה כסף, זוגיות או מילה אחרת. אפשר להגיד באופן הזה: "זה בטוח עבורי להיפתח ליותר כסף ממה שהיה לי עד היום". "זה בטוח עבורי לגור בבית יותר חדש ממה שהיה לי עד היום". "זה בטוח עבורי להיות במדינה חדשה, עיר חדשה, מקום חדש". "זה בטוח עבורי להכיל את כל האנשים המדהימים האלה שמקבלים ממני כל כך הרבה". "זה בטוח עבורי להיות הצינור עבור כל האנשים האלה". 

 

יש משפט שאני ממליצה לקרוא שכתב גיי הנדריקס (סופר שכתב ספר שאני ממליצה בחום לקרוא או לשמוע באודיובל של אמזון שנקרא "The Big Leap").  בספר הוא מדבר על התופעות האלה וקורה להן "הגבול העליון". הוא ציין משפט שאשתף אתכן: "זה בטוח עבורי להתרחב באהבה, שפע ועוצמה, תוך כדי שאני נותנת השראה לאחרים לעשות כך".  זה משפט ממש יפה בעיני ואני מגישה לכן אם אתן מתחברות אליו.

התרחבות תודעתית בטוחה

זה בטוח עבורך

פשוט זכרו שזה בטוח עבורכן, זכרו שאתן בדרך הנכונה. זכרו שאתן רק מתרחבות תודעתית לשפע חדש, כדי שתוכלו להכיל אותו. אני כאן כדי לשתף אתכן שכבר משהו כמו שנתיים או שלוש, מאז שהתחלתי לעשות קפיצות יותר גדולות של שפע בחיים שלי, אני חווה את התופעות האלה כל כמה זמן. 

משהו שאני מאמינה שמאוד ירגיע אתכן- עם הזמן, ההבנה וההיכרות שלי עם התופעות האלה, זה נהיה גם קל יותר ומשך זמן התופעות מתקצר.

התופעה ששיתפתי עכשיו היא תופעה שקרתה ברגע אחד ואחרי חצי שעה היא עברה. זאת תופעה שפעם הייתה יכולה להימשך אצלי כמה ימים, אז זה לגמרי הולך ופוחת. 

 

דיברתי לפני כמה ימים עם מישהי שעוברת גם התפתחות תודעתית-רוחנית מאוד גבוהה. היא סוג של מנטורית שלי ששיתפה אותי שהיא חוותה את התופעות האלה הרבה יותר בעבר והיום זה ממש עובר אצלה תוך דקות ספורות, אם לא ברגע. 

 

זאת אומרת, היא יכולה ברגע אחד ממש להרגיש את הקפיצה הזאת בגוף – להרגיש שמשהו קורה ואז לאחר רגע זה עובר והיא חוזרת לתחושה נוחה ונעימה. 

אז ככל שתהיו בהתפתחות הזאת יותר ותרגילו את עצמכן לא להיות במקום הנוח הזה, תרחיבו את הגבולות שלכן, תרגילו את עצמכן להיפתח יותר בזמן קצר יותר, יהיה לכן קל יותר לעבור את התופעות האלה והן יהיו פחות מורגשות, פחות חזקות ויותר קלות להכלה. פשוט כך. 

לסיכום

לקראת הגשמה חדשה, לקראת הכנסת שפע חדש לחיים שלכן וקפיצה מאוד גדולה בחווית החיים שלכן: אם זה יותר כסף, זוגיות מתאימה ונכונה עבורכן, קפיצה בקריירה, דיוק הייעוד שלכן, מעבר דירה שמשקפת את מה שאתן רוצות, הרחבת המשפחה כמובן ועוד. 

כשאתן לקראת גדילה כזאת של שפע בחיים שלכן, התודעה שלכן מתרחבת. אם זה קורה מאוד מהר, בתקופות שאתן עוברות התפתחות אישית עם עצמכן בד״כ, אז הקפיצה גדולה ומהירה יותר ואז המתיחה של גבולות התודעה מייצרת כאב. 

הסיבה היחידה לכאב היא יציאה מאזור "הנוחות". אתן עוברות ממצב של מקום שהיה לכן מאוד מוכר, למקום חדש שהוא לא מוכר ולכן הקפיצה הזאת מאיימת על החלק הנמוך יותר שמחובר לגוף של התודעה שלנו שנקרא "אגו" והאגו מייצר את כל התופעות הפיזיות והרגשיות של הכאב.

 

התופעות האלה יכולות לבוא לידי ביטוי במצבים שונים לדוגמא: התעוררות באמצע הלילה, שינה לא סדירה, חלומות מוזרים (לאחר תקופה שאתן לא זוכרות חלומות, פתאום רצף של לילות עם זכרון של חלימה). זה יכול לבוא בשינויים קיצוניים במצב הרוח בימים שונים (יום אחד אתן "למעלה" יום אחר אתן "למטה"), או במהלך אותו היום כי יש רגישות גבוהה יותר.  זה יכול לבוא לידי ביטוי ברגישות לבני-אדם, לאור, לקולות, לרעשים, לתחושות פיזיות, לקור ולחום. 

הרגישות הגבוהה יכולה להעיד על ההתרחבות הזאת שקורית לכן. 

יכול להיות שבתוך כל התופעות האלה גם תיכנס חרדה. בוודאות יעלו כל מיני פחדים. את הפחדים קצת יותר קל להכיל. כשזה ברמת החרדה זה מוביל לתופעות פיזיות של דפיקות לב מואצות, קשיים בנשימה וממש כיווץ וכאב בגוף.

הדברים האלה כאשר הם נובעים כתוצאה מהתרחבות תודעתית, רוחנית ואישית שלכן, הם טבעיים.

אני מאוד מקווה שאהבתן ונתרמתן מהמאמר הזה. 

כמו תמיד, אני אוהבת שאתן כותבות לי אחר כך- מה לקחתן מהמאמר.

אני כאן כדי לשתף אתכן גם בדברים שאולי פחות מדברים עליהם.

 

זכרו שזה בטוח עבורכן להתרחב לשפע חדש שלא היה לכן קודם. 

אוהבת מלא.

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם