fbpx

תפריט

חיבור פנימי והקשבה בשיחה עם רעות

שיחה עם רעותה על חיבור פנימי והקשבה

הפוסט הזה מבוסס על פרק בפודקאסט "עולם השפע" (שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן או לצפות בו ביוטיוב – בלחיצה מכאן) בו אירחתי את רעות צבי יוסף, שמוכרת יותר בתור "רעותה", השם של העסק שלה. היא יועצת עסקית לנשים שמבינות שכדי להגיע הכי רחוק עם העסק יש לעבוד מהכי עמוק. השיחה בינינו "הפילה" לי המון אסימונים והייתה גדושה בתובנות רבות שאני בטוחה שיביאו לכן ערך רב והשראה.

 

מוכנות? אז הנה זה:

מילה (או שתיים וחצי) על רעות

דנה: מההיכרות שלי איתך אני חושבת שאת מעוררת השראה ואני רוצה שנשים יקראו את הדברים שלך וידעו מה אפשרי עבורן.  את יודעת למה אני חושבת שאת מעוררת השראה? מה הסיבה לדעתך?

 

רעות: כל אחת מהמקום שלה, כל אחת ממה שהיא חוותה מהחיים שלה ומהחיבור שלה עם האדם שמעורר בה את ההשראה ומההיכרות שלנו ומה שאת יודעת עליי, בעיקר זה העניין שאני מדברת שמכל מקום אפשר לצמוח. אני חושבת שזו הנקודה.

 

דנה: את רוצה לספר לנו איפה את כרגע בחיים שלך? מה את עושה ואיך הם נראים

 

רעות: היום אני במקום די מאוזן בחיים. אני גרושה, יש לי 2 ילדים, אני גרה בקריית-אונו ואני עוסקת במה שאני מאוד אוהבת. אני מתגלגלת בתוך העולם העסקי, יזמי. פתחתי וסגרתי הרבה עסקים. גם פיזיים וגם און-ליין. תמיד עסקתי בהתפתחות. הדרייב שלי הוא לבטא את מה שאני יודעת לעשות וטובה בו.  

 

אני יועצת עסקית בהגדרה, אבל אני בן-אדם שמתפתח ולכן אני לא אומרת שזה מה שאני עושה כל חיי. אני משלבת מכל העולמות. בחודשיים האחרונים חזרתי ללמד יוגה, שזה לא קשור לייעוץ עסקי. העשייה שלי מגיעה ממקום של קריאה פנימית. אני במקום טוב, מתפתח וכיף.

להיות בנוכחות

דנה: אחד מהדברים שאני מאוד אוהבת אצלך, שמצד אחד את מנהלת עסק מצליח. את עוזרת להמון נשות עסקים להצליח בעסק שלהן. בנוסף את כל הזמן בהתפתחות אישית ולצד זה, את אמא ל-2 ילדים. 

את משלבת הכל ונותנת תחושה שזה תמיד בזרימה וברוגע ויש מקום לכל אחד מהדברים האלה. זה אחד מהדברים שהכי מעוררים השראה בעיני אצלך, מעבר לדברים שאת מפתחת.  

מה את הכי אוהבת בחיים שלך?

 

רעות: את היכולת הטבעית וגם מה שאני עושה עם זה. היום הייתה לי שיחה עם לקוחה והיא אמרה לי "יכולת ההכלה שלך מאוד גבוהה" אמרתי לה ״נכון, אבל יכולת ההכלה יכולה לקחת אותנו למקום לא טוב, כי את יכולה להכיל ולקחת את זה לסוג של קורבן״. היום אני יודעת איך להכיל אבל לא להיות במקום שרק שומר ומגן על אחרים ובעצם אני יודעת איך לעשות את המעברים האלה.

 

כשלומדים את המעברים, כל מרחב מקבל את המקום שלו. זה משהו שלמדתי והתפתחתי איתו מתוך חוויות החיים. לעבור ממצב שעכשיו אני מסיימת פגישה ותוך חצי שעה עושה את המעבר ואני אמא נוכחת. וכשזה מסתיים אני בזמן שלי כרעות. 

 

אני חושבת שזה הסוד שלי- להכיל את כל הדברים האלה שקורים. להיות נוכחת ואז לעשות את המעבר.

 

דנה: את יכולה לנסות לתאר איך את עושה את המעבר?

 

רעות: אני חושבת שזו מיומנות מהחיים. הרבה פעמים אנו חוות דברים לא קלים שיכולים ללמד או לא ללמד אותנו איך להתמודד בסיטואציה שבה דברים עולים ולאחר מכן לעבור לפגישה או לילד שבוכה. בכל מעבר יש לי את הרצון להיות נוכחת איפה שאני נמצאת. 

המעבר הזה הוא כמו שאני מחזיקה הרבה חבילות בידיים ואני רוצה לקחת חבילה נוספת. אני לא יכולה לקחת גם אותה כי הכל יפול לי, אז אני אניח את החבילות בצד ואקח את החבילה הנוספת. אני יודעת שהחבילות שם, אני לא מתעלמת מהן, אני רק נוכחת במה שאני עושה.

הנוכחות יכולה להתבטא דרך נשימה, או בצורה פיזית, לדוגמה שאני אוכלת אני מתרכזת רק באוכל.

 

דנה: אם אני מבינה נכון, המיקוד הוא במה שאת עושה כרגע. את נמצאת ברגע הזה.

 

רעות: נכון. אני חושבת שזה גם הגיע אלי מעולמות התוכן שלמדתי. שנים שאני מורה ליוגה וזה נכנס לתוכי. להיות נוכחת עכשיו בתנוחה מסוימת, כי אם לא תהיי נוכחת, את עלולה לאבד יציבות וליפול.  מתוך העולמות האלה הכנסתי את התרגול הזה לתוך המקומות הקשים בחיי.

 

דנה: אני אוהבת את מה שאת אומרת. רק בנוכחות המלאה את יכולה לחוות את מלוא החוויה של כל דבר וזה בעצם שפע, להיות בחוויה.

 

רעות:  אני תמיד נותנת דוגמה ללקוחות שלי שרוצות להיות בשפע ואומרות לי "אני רוצה מלא דברים". אני אומרת להן "תדמייני שולחן שיש עליו את כל סוגי הקינוחים. תנסי עכשיו לאכול. כמה תוכלי לאכול?" אבל אם תבחרי קינוח אחד או שניים ותתענגי עליהם,  איזו תחושת כיף וסיפוק תרגישי. 

שפע זה לאו דווקא לעשות הכל בו זמנית, אלא, להיות במקום שאת נהנת ומתענגת. העונג של להיות נוכחת ולחוות את הדבר כמה שאפשר במלואו.

חיבור פנימי והקשבה

דנה: אני חושבת שזה מאוד קל לפספס את החוויה בחיים שלנו, שהכל אינסטנט ומהיר. לדוגמה: כשהתחלנו את הפודקאסט, היו לנו כמה תקלות ובזמן הזה אני נכנסתי לאינסטגרם ולפייסבוק, לבדוק מה חדש. אני מוצאת את עצמי ממלאת כל רגע ודווקא השהייה בחוויה שאת מתארת, מזכירה לי להיות יותר בנוכחות. תודה לך על זה. 

מה הוביל אותך לעסוק במה שאת אוהבת ולייצר לעצמך חיים מלאים בדברים שאת רוצה ואוהבת (ילדים, יוגה, עסק וכו')?

 

רעות: מאז ומתמיד ידעתי שאני אעשה את מה שאני אוהבת, תמיד, לא משנה באיזה שלב אני נמצאת ואני אתפרנס מזה. אם אנחנו מדברות על העולם העסקי, אף פעם לא פחדתי שלא יהיה לי כסף. אבל גם מעבר לזה, זה לבחור את עולם התוכן. למשל יוגה, מאוד התעניינתי ביוגה ואמרתי לעצמי שזה מעניין ובא לי להעמיק בזה. ואז שאלתי את עצמי "אבל מה יצא לי מזה?" הרבה פעמים אנחנו עושות משהו כדי שיצא לנו משהו מזה. אמרתי לעצמי שיצא לי שאני אבין את זה לעומק.  הלכתי לכלי הזה כדי להבין אותו. מאז ומתמיד ריתק אותי להעמיק בדברים כדי לקבל את ה"כלי" כמו שצריך, עד הסוף ולא רק כטעימות.

למדתי רפואה סינית. לא ידעתי אם אני ארצה לעסוק בזה. יכולתי ללמוד רק קורס אחד בתחום הרפואה הסינית, אבל בחרתי ללמוד מסלול מלא. בחרתי במסלול של שנתיים מרוכזות במקום 4 שנים וזה אמר ללמוד כל יום. שאלתי את עצמי "וממה אני אכניס עכשיו כסף". אז בחרתי בעיצוב אלבומים של חתונות,  כי ידעתי כמה זמן זה יצריך ממני, איך אני אעשה את זה ומה אני הולכת לקבל מזה. ידעתי שאם אהיה נוכחת 5-10 שעות בלימודים, אני אוכל לסיים אותם בשנתיים.

 

דנה: את בעצם מראש הכנסת את עצמך לתכנית של שנתיים במקום 4 שנים, של משהו שלא ידעת אם את רוצה לעסוק בו. מה הייתה המחשבה והאמונה שהובילה אותך? מה היה המניע לדבר הזה?

 

רעות: יש לי את היכולת להכיל אינפורמציה ולדעת איך ליישם את זה, בנוסף הייתי חרוצה והייתה לי שיטה. לא ידעתי מה אני ארצה עוד 4 שנים. למדתי הוראת יוגה בשביל הנפש והגוף ובמקביל את הרפואה הסינית, כי זה ריתק אותי. למדתי 2 מקצועות שאני מאוד אוהבת, אבל לא חשבתי על איך לעשות מזה כסף.  במבט לאחור, כשאני באה למשהו שמעניין אותי, כשאני נכנסת אליו, אני לא מסתכלת על מה זה ייתן לי, אלא מה זה נותן לי עכשיו.  וללמוד צמחים תוך כדי לימודים של דיקור ושיאצו- לי זה עשה טוב יותר.  כשאני לומדת מרחבית זה מתחבר ועובד לי מאוד טוב.

 

דנה: אז בעצם הקו המנחה זה ללכת עם מה שרצית, מה שבא לך ומה שעניין אותך. המטרה להיות בנוכחות של מה שמעניין אותך לאו דווקא כדי להפוך את זה לקריירה ומקור פרנסה.  לי זה נשמע כמו חיבור פנימי והקשבה לנשמה שלך. רוב האנשים בעולם לא מחוברים אליה. 

הנשמה שלנו מאותתת לנו דרך הרצונות והתשוקות שעולים בנו ודרכן אנו מממשים את הפוטנציאל והיעוד, שהוא לאו דווקא קריירה ופרנסה, אלא ההתנסות והחוויה.

אני מניחה שגם היום, שאת מלווה בעלות עסקים, את מביאה הרבה איכויות מהיוגה ומהרפואה הסינית לתוך הייעוץ העסקי. זאת אומרת שכל הידע שצברת, נתן לך עוד כלים והסתכלות שאת יכולה להעביר הלאה בכל פלטפורמה שאת בוחרת להעביר. זה מדהים כמה יש לך חיבור פנימי והקשבה לעצמך, שאת עושה את מה שאת רוצה ואוהבת.

חיבור פנימי והקשבה בשיחה עם רעות

האמונה בעצמך

דנה: אני חייבת לשאול: איך החיים לא בלבלו אותך

 

רעות: החיים בלבלו. אני עבדתי  כשכירה במשך 7 חודשים בתור טלרית עסקית בבנק, כדי לממן טיסה שרציתי להודו. מהר מאוד התקדמתי. אני זוכרת שהמנהלת  בבנק באה אלי ואמרה לי שהם מזהים בי כשרון ושהם רוצים לתת לי מלגת לימודים על חשבון הבנק ללמוד תואר ולאחר מכן להמשיך לעבוד בבנק. זה החמיא לי אבל זה כל כך לא היה בכיוון שלי וסירבתי.

 

אני זוכרת שכששיתפתי את ההורים שלי, אבא שלי היה בשוק שסירבתי בגלל כל התנאים שמקבלים עובדי בנק. אבל ידעתי שרציתי לנסוע להודו.

 

גם כשבחרתי ללמוד יוגה, היו רעשי רקע מהסביבה שלי על איך אני אתפרנס מזה והיה ניסיון להניע אותי לעבר לימודי תואר במקום.  ועדיין, נשים הגיעו אליי והצלחתי לנהל קליניקה.

 

דנה: ברור לי שהצלחת מתוך חיבור פנימי והקשבה לאיתותים ולרצון הפנימי ולא נתת לרעשי הרקע להניע אותך. יחד עם זאת, אני רוצה לחזור לנקודות בציר הזמן שלך. כאילו החיים באו לבלבל אותך: ״קבלי את מה שאת לא רוצה, רק אל תקשיבי לעצמך״. מה בכל זאת, עזר לך? מה היה הכוח הזה שבא ועזר לך להגיד "לא, זה לא מה שאני רוצה", למרות הצעה שכביכול על הנייר נשמעת הכי טובה בעולם ולמרות נסיונות השכנוע מהסביבה הקרובה שלך?

 

רעות: אני חושבת שאלו 2 דברים: האחד זה האמונה בעצמי. מספיק בן-אדם אחד שרואה את היכולות ואיכויות שיש בך כדי לפתח בך את הגרעין שאת יכולה לפתח ממנו אמונה בעצמך והדבר השני זה חיבור פנימי והקשבה. הההצלחה להקשיב לקול הפנימי ולכולנו יש קול פנימי. להגיד "וואלה, אלה החיים שלי". אני חושבת שהדבר הכי חזק, זה אני.

כל אחת שתקשיב לקול הפנימי שלה, שתאמין בעצמה. אין כמו האמונה שלך בעצמך. לדעתי נולדנו עם זה ועם הזמן הקולות של הסביבה הניעו אותנו להתנהל אחרת. 

בסופו של דבר אני הולכת לישון עם עצמי וכשאני אפרד מהעולם אני אגיד שעשיתי עבודה עם עצמי. עם מה אנחנו נלך בסוף? עם הכסף שעשינו? עם התעודות וההישגים? לא. אנחנו נלך עם הרגש והחוויות.

לפעול מתוך בחירה

דנה: רעות, זה מטורף מה שאת משתפת, במיוחד בגיל כל כך צעיר. אני בכוונה שואלת את השאלות הקשות, כי אלו המקומות שאנשים לרוב נופלים בהם ולא הולכים עד הסוף לעבר השפע שמגיע להם.  מה שמעניין אותי לדעת הוא- מה עזר לך באתגרים, ברגעים שנראה שדברים לא הולכים לקרות ואת לא בדרך?

 

רעות: זה מדהים. עכשיו שאת שואלת, מלא סיטואציות כאלה עולות. אני מאמינה שזה כמו בדיקה. כמה את מחויבת. כל הזמן יש כאלה בדיוק של כמה את מחויבת. אני אתן דוגמה: בשנת 2015 הוצאתי קורס דיגיטלי של הכנה ללידה. עד אז לא עשו קורס שכזה. לא היה בן-אדם אחד שאמר לי "לכי על זה". כולם אמרו לי שאף אחת לא תקנה דבר שכזה. אני זוכרת שאמרתי שאין מצב, אני קשובה לעצמי והלכתי, עשיתי והשקעתי בהכנה של הקורס. ברגע המכירה עשיתי וובינר מדהים. היו מלא בנות ובסיום הוובינר לאחר  שלב המכירה, אף אחת לא קנתה.

אני זוכרת את הרגע הזה שיצאתי מהחדר, הייתי נשואה והיה לי תינוק. התיישבתי על הספה והתחלתי לבכות. אני קולטת את כל מה שעשיתי, כל האנרגיה, כל הכסף וההשקעה לאחר שכולם אמרו לי "זה לא יעבוד". ובאמת גם לאחר מכן היו שאמרו "אמרתי לך, זה לא יצליח״ וזה עוד יותר הקשה על הסיטואציה.

ואז היה הרגע הזה, שניגבתי את הדמעות ואמרתי לעצמי, "אין מצב, זה יקרה, אני לא מוותרת! אני יודעת מה זה נותן, מי אני ומה אני שווה".  קמתי בבוקר ובמהלך הלילה הייתה רכישה ראשונה וככה זה המשיך כל השבוע. זה היה המוצר הראשון שמכרתי והיו איזה 20 רכישות.

 

דנה: אני חושבת שזה המקום הפנימי שלנו שמבקש מאיתנו להתרחב ולהרחיב את היכולת שלנו להאמין ולבטוח. אנחנו לא יכולות להרחיב את היכולת להאמין אם לא ניפול מידי פעם למקומות של חוסר אמונה ובשביל ליפול למקומות האלה, צריך לפעמים לקבל דברים מבחוץ שכביכול יאשרו לנו שזה לא קורה, רק כדי שנוכל לחזק את עצמנו במקומות האלה.

 

רעות: הדברים מבחוץ קורים לנו מתוכנו כי יש לנו חוסרים באמונה ואז זה משתקף בחוץ ואני חושבת שלא משנה מה קורה, זה לטובה, כי כמו שאמרת, אני מתרחבת וצומחת. אני מעדיפה לא ליפול למקום הקורבני, כי אני מרגישה שזו ההתפתחות שלי ובשביל זה אנחנו כאן. אני חיה, מתפתחת, זו המהות של מה שאני עושה, והמקום הקורבני לא משרת את זה.  זה כמו שיש בוץ, את יכולה לעמוד ולשקוע לתוכו או שבעזרת הרגליים את יכולה להפוך אותו למשהו יותר קשה, לעלות ולטפס, אז כזה.

 

דנה: כששיתפת, נשמע שצצו הספקות, יחד עם הדברים שהסביבה אמרה לך "זה לא יעבוד ולא ירכשו" ועדיין אמרת "אין מצב, זה יקרה". כשתיארת את זה, הייתה לי צמרמורת בכל הגוף וממש הרגשתי את האנרגיה והתחלתי לדמוע, כי זה הדבר. זה היה רגע של עוצמה. זה המקום של הניסים, כשאת זו שיוצרת את השפע שלך. אין שום דבר "בחוץ", את זו שבוחרת ומחליטה מה יקרה. וברגע שעשית את הבחירה ואמרת "אין מצב, זה יקרה, אני לא מוותרת"  זהו רגע של בחירה עוצמתית.

 

רעות: אלה הרגעים של הבחירה.  הייתי דולה וידעתי מה זה לידות ובלידות שלי, אמרתי ובחרתי שהלידות שלי יהיו מדהימות.   גם אם המיילדת או המנתח נכנסו ואמרו שדברים לא התקדמו, הייתי בגישה שדברים הולכים לקרות בהתאם לבחירה שלי. ברגע שאת מבינה שאת בוחרת ואת בסנטר ובנוכחות, אז זה מאוד חזק.

חוויתי את זה כמה פעמים גם בתור זבוב על הקיר בחדרי לידה. ההתנסות הזאת הגיעה מתוך חברות שליוויתי אותן בלידות וזה לימד אותי המון על להיות נוכחת בזמן אי וודאות מטורף, של דופק ולחץ. המון דברים שלא קורים בשגרת היומיום. יש מקומות שמלמדים אותך ממש להתמודד עם אי הוודאות וזה מחזיר אותנו שוב לנוכחות ולהבין שהכול זמני ועובר וזה לא שלי. יש דברים שהם לא שלי ואין לי מה לקחת אותם על עצמי.

 

דנה: אני חושבת שיש גם משהו באי הוודאות שמייצר את המרחב לעשות את הבחירה מחדש. לדוגמה אם נדבר על הקורס הכנה ללידה שיצרת והרגע הזה של אי הוודאות שחווית לאחר שלא היו רכישות. עלתה השאלה למה אני בוחרת להאמין? לקולות שאמרו לי "זה לא יקרה, אף אחד לא יקנה" או לקול הפנימי שאומר לי "זה הולך לקרות כי זה מה שאני רוצה וכך בחרתי".

כמה שאי הוודאות מפחידה לפעמים, אני רואה את זה כהזדמנות בה אנחנו מקבלות את האפשרות לבחור מחדש. אני חושב שזה מאוד נוכח אצלך שאת כל פעם עושה את זה. זה הכוח שלך. 

לברוא מציאות חדשה

דנה: ועדיין, אף פעם לא נפלת למקום הזה של הספקות?

 

רעות: אני חושב שאין דבר כזה לא ליפול לספקות. נפלתי מלא ואני יכולה להגיד שזו יכולה להיות נפילה של כמה דקות, שעות, ימים ויותר. אני לא מדברת על נפילה שאני לא יוצאת מהמיטה, אלא, להתנהל מתוך מקום שלא טוב לי ולא משרת אותי. ביחד עם כל זה, אני יודעת שאני בתוך נפילה ואני במקום לא טוב, אבל יש בי עדיין את האמונה שזה גם לטובתי. 

 

מאוד קשה להחזיק אמונה כזאת. עברתי כמה דברים בחיי. להחזיק אמונה כזאת בתוך הנפילה, בתוך סיטואציה שאת מחויבת להיות שם, לא טוב לך ועדיין להחזיק את הנר הקטן שאת יודעת שבסופו של דבר תגיעי גם לאור גדול יותר, שזה יתקדם לשם.  

אז בטח שנפלתי ואני עדיין נופלת. אבל אם לא הייתי נופלת לא הייתי יכולה להיות מי שאני היום ומי שאני אהיה מחר.

הקשבתי לאחרים לפעמים, זה אנושי וגם לדבר הזה יש מקום בתוך ההתפתחות, כי כמו שאמרת על הוודאות, אני רואה את זה כמו ריק: לפעמים מתוך חושך את יוצרת עולם שלם וחדש. את לא יכולה ליצור אותו מתוך עולם קיים של ידיעה וודאות.  לשנות קריירה, זוגיות, מקום מגורים, חייבים לבצע שינויים כדי ליצור משהו חדש.

 

דנה: כמות האסימונים שאת מפילה עכשיו לאנשים שקוראים את הדברים שלך.

 

רעות: אני אוסיף דוגמה מלידה. בלידה האגן מתרחב ומשהו קורה בגוף שהוא משתנה. משהו "נשבר" כדי להביא משהו חדש, חיים חדשים. זו בעיני הגדולה שלנו. שאנחנו יכולים כולנו כל פעם לברוא מתוכנו מציאות חדשה, חיים חדשים.

הטיפ של רעות

דנה: אני מתחברת לכל מה שאמרת. אם יש לך עוד איזה טיפ או משהו לחיים שאת רוצה לתת לקוראות שלנו, שיוכל לעזור להן לייצר יותר שפע מהדברים שהן רוצות לייצר בחיים שלהם, מה היית נותנת להן מהידע ומהניסיון שלך?

 

רעות:   אם את נמצאת במקום שאת מרגישה שדברים לא הולכים לך, תגידי לעצמך "הכל טוב וזה יעבור", כמו הגלים, הם מגיעים ועוברים. דברים יעברו כמו שכבר עברת דברים בעברך. תזכרי שאת בדרך ותנסי להנות כמה שאפשר מתוך השפע שיש ליקום הזה להציע.

 

דנה: זו תובנה מדהימה, תודה! ורגע לפני שנסיים, אני בטוחה שיש פה בנות שרוצות להכיר אותך קצת יותר ואם יש מישהי שרוצה לעבוד איתך, איך אפשר ליצור איתך קשר?

 

רעות:  אפשר להיכנס לאתר שלי "רעותה". יש שם המון תכנים, אפשר להיכנס, לקרוא, להאזין וללמוד. אפשר גם  להירשם לוובינר קבוע שאני עושה פעם בחודש ולקבל עוד ערך, ללמוד ולהתפתח.

 

למי שרוצה לשמוע על הליווי העסקי שלי, אני מאמינה בעבודה לעומק. לבחון עם בעלת העסק מי היא, מה המהות שלה, לאן היא רוצה להגיע ומתוך זה לבנות את המוצרים המדויקים לה ומהלכי השיווק והמכירה האותנטיים עבורה.  זה מייצר המון רוגע, נוכחות. יש משהו בכך שזה אמור לשרת אותה ולא היא אמורה לשרת את העסק. זה מוכיח את עצמו ועובד.

 

כמובן ניתן ליצור איתי קשר גם דרך האינסטגרם (כדי לעקוב אחר רעות באינסטגרם – לחצי כאן)

 

דנה: מעולה, תודה על כל הערך שנתת בשיחה הזאת.

 

רעות: איך אני שמחה שאירחת אותי ואני אוהבת אותך. אני כל הזמן לומדת ממך ואני בכלל אוהבת ללמוד מאנשים, להיות פתוחה, לקבל, להסתכל, לשמוע גם דברים אחרים. תודה לך.

 

דנה: גם אני אוהבת אותך. תודה על התובנות והשיתופים ושהתארחת כאן בפודקאסט/בבלוג.

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם