fbpx

תפריט

אני יושבת בין פרחים ונמצאת במנוחה ואיזון בהתאם לחוק הקצב

בחוויית "חוק הקצב" אחד מחוקי היקום

בחוויית "חוק הקצב"
אחד מחוקי היקום

אני בתקופה מטורפת. מ ט ו ר פ ת. ומה שהכי מעניין הוא שאני נזכרת בתקופה בה הייתי לפני כמה חודשים. בחורף ליתר דיוק.

 

העברתי את הימים שלי בשגרה מבורכת סה"כ: אימוני כושר בבקרים, מדיטציות, טיפולים ומפגשי אימון, קורסים שלמדתי בין לבין, נוכחות קבועה במדיה החברתית ובילויים. לכאורה הכל טוב ויפה. אבל מה שהטריד אותי באותה תקופה היה שהרגשתי חסרת השראה. הרגשתי שאני סה"כ נהנית מחיי, מתכננת תכניות של טיולים וחתונה (שאוטוטו מתגשמים) – אבל אני לא יוצרת כמו שהייתי רוצה.

 

עלו לי פה ושם רעיונות, אבל לא משהו שהניע אותי בתשוקה גדולה מדי. בטוח לא כמו שהרגשתי בתקופה בה החלטתי לייצר את FeelGood- עולם השפע – בדיוק לפני שנה.

 

כמובן שהעולם שלנו הוא בתנועה מתמדת וגם כשחווים תקיעות- זו אף פעם לא באמת תקיעות כי דברים כן זזים, לפחות ברמה האנרגטית בחיינו. אבל התחושה היתה, נו הבנתם כבר, של תקיעות.

באותה תקופה לא נתתי את דעתי יותר מדי לאחד מחוקי היקום החשובים ביותר שנקרא: חוק הקצב.

הוא מדבר על כך שיש עונות וצריך לכבד את העונה בה נמצאים.

 

גם אני, כמו רבים מהאנשים שזימנתי לחיי, הורגלתי להפנים שחוסר מעש וחוסר התקדמות מורגשת היא בזבוז זמן. יש לי פלאשבק מעצמי,  יושבת בבית הורי בתור ילדה וסתם נחה על הספה, בלי לעשות כלום. ואז אימי היקרה עוברת לידי וברגע שהיא קולטת שאני לא מתעסקת בכלום, היא אומרת לי: "מה את עושה?" "כלום", אני עונה לה  והיא אומרת לי: "זה בזבוז זמן לא לעשות כלום, לכי תלמדי, תתאמני בנגינה בכינור, תעשי משהו"

 

אציין שזה היה בטון לא הכי נעים.. אפילו קצת כועס. בתור אישה בוגרת, אני מבינה אותה, זה מה שהיא למדה מההורים שלה- ועד היום היא אחת הנשים הכי חרוצות ויעילות שאני מכירה. אבל היא לימדה אותי לחשוב שאסור לנוח, שזה לא טוב, זה בזבוז זמן שאין לנו.

 

וכך גדלתי להיות חרוצה (כך נראה לי), ובעיקר בביקורת עצמית ביחס לימים בהם אני עושה קצת פחות.

לשמחתי, במהלך הלמידה המעמיקה וההתפתחות האישית שעברתי דרך הקורסים, הסדנאות והספרים השונים שקראתי גיליתי-

שחייב להיות איזון בין העשייה למנוחה ושיש לאפשר לעצמי לנוח בתקופות מסוימות ולפעול בתקופות אחרות. הכל בסדר. החוויות שלי מחיי מראות לי שתמיד אחרי תקופה של ירידה באנרגיה היצירתית שלי- תבוא תקופה של עלייה. 

 

וזה בדיוק מה שאמרתי לעצמי בחורף האחרון. ניסיתי להרגיע את עצמי בכך שהזכרתי לעצמי שזו סה"כ תקופה וההשראה כבר תגיע אלי.

ונחשו מה? היא הגיעה בבת אחת, בעוצמות שאפילו לי היה קצת קשה להכיל.

מתכופפת לשפע של הטבע

לפני שאמשיך לספר לכם איך זה קרה, אסביר עוד טיפה על חוק היקום "חוק הקצב": הוא מדבר על כך שבחורף העולם נמצא במנוחה מסויימת. הצמחים פחות צומחים, בעה"ח ישנים את שנת החורף ואנחנו בני האדם- מרגישים לרוב פחות אנרגיות מבשאר העונות. בכל זאת- חורף מאלץ אותנו להתכנס בבית עם איזה משקה חם וכל מה שבא לנו זה להכנס לפוך עם איזה ספר או סרט טוב. או שזה לפחות מה שלי בא.

 

יש חשיבות לתקופה הזו של החורף כי היא למעשה עוזרת לנו להיטען באנרגיות לקראת החודשים הבאים, ללמוד עוד דבר או שניים על עצמנו ולפתח את התודעה ויכולת ההכלה שלנו לקראת עונות אחרות.

 

ואז- מגיע האביב, הפרחים פורחים, אנחנו מתחילים לצאת החוצה כי נהיה ממש נעים בחוץ ויש תחושה של התחדשות באוויר. 

 

הקיץ הוא למעשה השיא שגם מביא בסופו לאיזשהו מיצוי מסוים שלאחריו מגיע הסתיו המרענן שמכין אותנו שוב לחורף.

 

וזה בדיוק מה שקרה לי:

באביב התחילה להגיע אלי ההשראה. זה התחיל במשהו "קטן" שהוא לפתוח את הבלוג הזה. אבל אז הבנתי שאני כבר רוצה להקים אתר. אז התחלתי לעבוד על האתר (במקביל לכל השאר). ובתוך כל ההתלהבות שבהקמת האתר קיבלתי השראה לייצר קורס אונליין

 

אם יש עוד דבר שלמדתי מחוויות חיי הוא- שכשמגיעה השראה, אני חייבת לפעול! אם אני לא פועלת באותו הרגע, המומנטום חולף וכבר לא תהיה לי אנרגיה כוח ותשוקה להניע את הרעיון. 

אני מריחה סביון

אז יצרתי קורס חדש- די מהר ובקלות- כי זה סה"כ כלל לכתוב ולצלם סרטונים על כל מה שהכי כיף לי להתעסק איתו.

 

ואז הגיעה השראה לעוד קורס- ישר יצרתי עוד קורס. ואז הבנתי שכדי שעוד אנשים יוכלו להיתרם מהקורסים שלי (כי הרי, זו היתה כל המטרה מלכתחילה), אני חייבת לייצר דרך לשווק, להפיץ ולתת לרוכשים של הקורסים שלי את חוויית השימוש הכי טובה שאפשר.

 

את כל זה אני עושה בחודש האחרון, לא נחה כמעט בכלל, במקביל לעבודה הרגילה שלי.. בקיצור- בעומס מטורף!

 

ולחשוב שרק לפני 3 חודשים הרגשתי חסרת השראה..

הדבר המדהים הוא- שההשראה לא מפסיקה להגיע אליי. אני חייבת למתן את הצורך שלי לפעול מכל רעיון שעולה, כי אני לא ממש עומדת בקצב.. גם התחלתי להבין שהגיע הזמן להיעזר בבעלי מקצוע שיעזרו לי להוציא לידי מימוש את כל העבודה שעשיתי בתקופה האחרונה. בכל זאת- שפע מגיע במהירות רבה יותר כשאנחנו בזרימה ולא במאמץ ולאחרונה אני מרגישה שאני טיפה מתאמצת לסדר את כל מערכי השיווק שלי בצורה חכמה.

 

אני נהנית, כיף לי להיות בכזו יצירה מבורכת ועל הדרך- אני לומדת איך לנהל אותה נכון, בקלילות ובהנאה. יש לי עוד מה ללמוד במקום הזה- ואני מבטיחה לשתף כשאגיע למסקנות ברורות.

 

בנתיים- רק מזכירה לכם- שחוק הקצב הוא חוק שתמיד תמיד מתקיים. ולא להבהל אם אנחנו בתקופה של ירידת מתח, חוסר אנרגיה וחוסר השראה. האנרגיה וההשראה יגיעו בשלב כלשהו והסוד הוא לאפשר לעצמנו לנוח לפני ולפעול ברגע שזה קורה!

 

לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג וטיפים בנושא יצירת שפע בחיים, נרשמים למטה.

רוצה לשתף את הפוסט שקראת?

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם