fbpx

תפריט

שדה פרחים במציאות

איך תודעה יוצרת מציאות?

הנושא שאני כותבת לגביו, מציאות ותודעה, הוא תקציר של 3 ימי פעילות בשם *לגלות את השפע* שקיימתי כחלק מהשקת תכנית הדגל של עולם השפע בשם *היקום קורא לך*. זו תכנית הליווי הקבוצתית המקיפה, מעמיקה והטרנספורמטיבית ביותר שיצרתי (תוכלו לקרוא לגביה בסוף הפוסט).

 

הפעילות כללה 3 לייבים מלאים באורך של כ-60 דקות כל אחד ודפי הסבר ועבודה לשינוי פנימי תודעתי. הפעילות הסתיימה, אבל לאור בקשות של משתתפות בפעילות, הפכתי את הפעילות לקורס דיגיטלי כך שכל התוכן יוכל להישאר למי שרוצה.

 

אם מעניין אותך לחוות את הפעילות במלואה, את מוזמנת להירשם לקורס הדיגיטלי – בלחיצה כאן.

 

הפוסט הזה מבוסס על פרק הפודקאסט שניתן להאזין לו במלואו – בלחיצה כאן 

הכל כבר קיים

ברמת האנרגיה הכל כבר מתקיים. הזוגיות, הכסף, הקריירה. הכל מתקיים, גם אם לא כרגע בחיים שלך.

כל דבר בעולם הזה הוא אנרגיה. גם הגוף הפיזי, האוויר שאנו נושמים, אבל לא רק: המחשבות שלנו, הרגשות שלנו, הדמיון שלנו, הכל הוא אנרגיה.  ואם יש לנו מחשבה על משהו, המשמעות היא שזה כבר מתקיים ברמה כלשהי של אנרגיה.

 

האנרגיה קיימת ואינה נוצרת יש מאין. היא יכולה להפוך מרמת מחשבה לרמה רגשית ועד לרמה של אנרגיה שמתגשמת לחומר ולחוויה.  (אם קשה לך להבין את זה ברמה מופשטת, תחשבי איך במציאות שלנו  קוביות קרח משנה את מצב הצבירה שלו ממוצק, לנוזל ולמצב צבירה של גז). 

 

האנרגיה תמיד בתנועה. כשאנו מדברות על יצירת מציאות, אנו לא מדברות על מציאות יש מאין. הכל כבר מתקיים.  חוק המשיכה מדבר על מצב שאנרגיה דומה מושכת אנרגיה דומה. חוק המשיכה פועל כל הזמן בהתאם לאנרגיה שאנו ממוקדות בה. אנחנו יכולות להתמקד מתוך רמה מודעות או שלא. ככל שנבחר להתמקד ולהיות מודעות למה שאנו מושכות לחיים שלנו, אז אנו בעצם יכולות ליצור את המציאות שאנו רוצות.

 

כשאנחנו מתחברות לאנרגיה של מה שאנחנו רוצות, האנרגיה הזאת בעצם מתחילה לעבור את השינויים כדי להפוך לחוויה פיזית, מציאותית בחיים שלנו. כשאנחנו לומדות ליצור את המציאות שאנו רוצות, אנו בעצם מתמקדות בדבר הספציפי שאנו רוצות לזמן וההתמקדות יוצרת את החוויה. ככל שנתמקד יותר בדבר הזה הוא יהפוך למציאות מוחשית ופיזית בחיים שלנו.

התודעה שלנו יוצרת את המציאות

מהי בעצם התודעה שלנו? התודעה היא החיבור של המחשבות, האמונות, הרגשות הרצון הנשמתי והפעולות שאנו עושות. שילוב הדברים האלה והסנכרון ביניהם הוא שיוצר את התודעה שלנו, שיוצרת את מציאות שאנו חוות בחיינו. 

 

אנו כל הזמן יוצרות את המציאות, אך ברוב הזמן זה נעשה בצורה לא מודעת וזו הסיבה שאנו מזמנות הרבה דברים שאנו לא רוצות לחיים שלנו. אנו אנושיות ולא תמיד אנו ממוקדות בדברים שאנו רוצות.

 

אבל אם נסנכרן את התודעה שלנו לפחות 50% מהזמן עם המציאות שנרצה ליצור, זה יהפוך למציאות מוחשית בחיים שלנו. הסנכרון התודעתי שלנו בהתמקדות במציאות שאנו רוצות לזמן, תייצר את שינוי האנרגיה הרצוי, שתהפוך למציאות הפיזית המוחשית שאנו רוצות.

 

במימד הרוחני לא באמת מתקיים זמן. מכיוון שאנו חוות מימד של זמן בגוף הפיזי שלנו, יכול להיות שייקח זמן עד שנחווה את מה שאנו מזמנות בפועל בחיים שלנו.

אני יושבת ומתבוננת במציאות

התמקדות וסנכרון התודעה

אני רוצה שלרגע תתחברו לתפיסה הזאת: אם אתן מחוברות לכל החלקים שמרכיבים את התודעה (המחשבות, האמונות, הרגשות, הרצון הנשמתי והפעולות שאנו עושות) שמחוברת בסנכרון לרצון שלכן לזמן דבר כלשהו,  אז כל מה שאתן רוצות להגשים ברמת האנרגיה, כבר מתקיים בתודעה שלכן.

 

ברגע שנתמקד באנרגיה שמתקיימת בתוכנו ולא נחפש אותה בחוץ, אז אנו הופכות להיות האנרגיה של הדבר הזה ובהתאם לחוק המשיכה (דומה מושך דומה), זה ימשוך את האנרגיה הזאת למציאות החיצונית, שתשקף לנו את זה ברמת החוויה הפיזית.

 

במילים אחרות, כשתעצימו את האנרגיה בתוככן דרך התמקדות וסנכרון התודעה, אתן תמגנטו לחיים שלכן ברמה הפיזית את המהות של האנרגיה בה התמקדתן.

אנחנו קיימות כאן ברובד הפיזי הזה, כדי להפוך את האנרגיה לחומר פיזי מוחשי שאנו חוות. בזה אנו עוזרות לנשמה שלנו להתרחב, שזו המטרה שלה בעצם בחוויה האנושית שלנו.

 

שאלת את עצמך למה נשמה שהיא נצחית ונמצאת בחוויה שיש לה כבר הכל, תרצה להתקיים בגוף פיזי מוחשי שהוא זמני וחווה חוסר?

הסיבה לכך, היא שדרך החוויה בגוף הפיזי ודרך מימוש הרצונות שלנו (זימון המציאות), התהליך הזה מהחוסר ליש, מעורר חוויה רגשית שמובילה להתרחבות.

המציאות החיצונית משקפת לנו את המציאות הפנימית

המציאות הפנימית היא השילוב של כל מה שקיים בתודעה שלנו. לרוב במציאות הפיזית שאנו חיים, יש נטייה לשים דגש על התמקדות בפעולות, אבל הפעולות הן רק חלק אחד מתוך מכלול התודעה.

 

זימון מציאות רק בתשומת לב לעשייה, בה הרגש והמחשבה לא מסונכרנים יחדיו, יכולה להוביל ליצירת מציאות מתוך מאמץ גדול או עלולה לא להוביל כלל ליצירת המציאות שאנו רוצות. המציאות החיצונית תשקף לנו את הפער הקיים בפועל בין חלקי התודעה ולא את המציאות ברמת האנרגיה שאנו היינו רוצות לזמן לחיינו.

התודעה במציאות שלנו

השפעת תת-המודע על המציאות שלנו

זו הסיבה שאנו רוצות דבר מסוים אבל בפועל יכולות לחוות ההפך ממנו.  הפער הזה יכול להיות גם כתוצאה מתת-המודע. 

לדוגמא: אם אנו רוצות לזמן מציאות של יותר כסף בחיינו, אבל בתת-המודע קיימת אמונה מושרשת של פחד מיצירת כסף (אנו מחזיקות באמונה לא מודעת שרק אנשים לא ישרים הם עשירים או שמרבה נכנסים מרבה דאגות וכו') מתקיים פער לא מודע, אין סנכרון ברמת האנרגיה ובפועל נזמן למציאות הפיזית שלנו את מה שמתקיים עד כה- מחסור בכסף שאנו רוצות.

 

כמו שתת-המודע משך לחיים שלנו דברים שאנו לא רוצות, בעזרת החלק המודע של התודעה שלנו אנו יכולות לייצר את המציאות שאנו רוצות. מעבר לזה אנו יכולות גם ללמוד לעבוד עם תת-המודע, דרך שתילת מחשבות שיצרו חיווט חדש (לדוגמא דרך יצירת שגרת בוקר שמשלבת הודיות, שמכניסות אותנו לתדר של שפע).

למידה עצמית דרך התבוננות במציאות

אנחנו יכולות ללמוד כל כך הרבה על עצמנו רק דרך התבוננות במציאות החיצונית. שימו לב מה מתקיים אצלכן כרגע בחיים. איזה סוג של מערכות יחסים יש לכן? איזה חוויות יש לכן בחיים? איך נראה חשבון הבנק שלכן? איך אתם מרגישות?  התבוננו מתוך ההבנה שמשהו בתודעה שלכם יצר את זה. התבוננו במטרה להפנים באיזה מישורים מתקיים סנכרון ברמת האנרגיה ובאיזה לא. 

 

התבוננו בעצמכן  ללא שיפוטיות עצמית! זכרו, אנו לא יוצרות במכוון דברים שאנו לא רוצות, אבל אנו כן מזמנות אותם לחיינו לעיתים שלא במודע, או מתוך אמונות מושרשות שלא בסנכרון עם האנרגיה של הרצונות שלנו.

"אבל זו המציאות, אני ריאלית"

תעתועים במציאות

אתן יכולות למצוא הצדקות לכך שהמציאות שאתן לא רוצות מתקיימת בחיים שלכן. אתן מאמינות בדברים שלאו דווקא תואמים לרצונות שלכן. האמונות האלה הובילו לחוויות בחיים שלכן והחוויות האלה הולידו מציאות "הגיונית" ריאלית.

 

כמו שאת מזמנת לחיים שלך דברים שאת לא רוצה, את יכולה לזמן דברים שאת כן רוצה שישתקפו במציאות החיצונית שלך.

לרוב הבסיס לפער האנרגטי שבעקבותיו אנו לא מצליחות לזמן לחיים שלנו את המציאות שאנו רוצות, נובע מפחדים לא מודעים שמתקיימים בתת-המודע שלנו.  הלכה למעשה נוכל לראות את זה מתקיים במציאות שלנו דרך רמת החוויה, שמשהו טוב מתקיים בחיים שלנו ואחרי פרק זמן קצר זה משתנה למשהו שאנו לא רוצות ואנו לא באמת מבינות למה.

 

בכלים שאני מלמדת בתכנית *היקום קורא לך*, אנו לומדות לעבוד עם התודעה, להרחיב אותה ולעבוד עם תת-המודע (חלק משמעותי בתודעה שלנו), כדי לייצר תודעה מסונכרנת והרמונית שתאפשר לנו לזמן למציאות החיצונית שלנו את מה שאנו רוצות.

פחדים וחששות הם חלק מהחיים

פחד הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אנו לא רוצות לנטרל אותו. ברגע שהנשמה שלנו בחרה להתגלם בגוף פיזי, היא גם בחרה לחוות פחדים וזה טבעי. אנחנו יכולות לחוות פחדים ובמקביל לזמן את מה שאנו רוצות למציאות שלנו. פחד הוא רק רובד מסוים בתודעה.

 

ככל שנכיר את עצמנו טוב יותר ונקלף את שכבות התודעה, נדע איפה אנו צריכות חיזוקים כדי לזמן מציאות חדשה. ככל שאדע להכיר את עצמי טוב יותר, כך יתקיים סנכרון בזימון הרצונות שלי.

דוגמה אישית לפחד שצף אצלי

לפני שהעברתי את הפעילות (כפי שפרטתי בהקדמה) הרגשתי טלטלה רגשית של ספקות ופקפוק עצמי.  עלתה בי המחשבה: איך אני, שחווה רגשות כאלה מטלטלים, מלמדת אנשים אחרים לזמן שפע לחיים שלהם, כשאני לא מצליחה להיות מודל השלמות?!

 

מעבר לפחדים ולספקות, טלטלה אותי המחשבה שאני לא כמו שאני אמורה להיות. אני מציגה משהו מאוד מצליח: יש לי עסק מצליח, אני בזוגיות טובה, אני מרוויחה טוב, אני טסה לחו"ל מתי שאני רוצה, החיים שלי טובים, אך בפועל אני חווה חששות ופחדים.  

 

מצאתי את עצמי שופטת ומבקרת את עצמי. ואני משתפת בכל זה, כי אם יש משהו שלמדתי במהלך השנים שאני עושה את העבודה הפנימית התודעתית, זה שאנו יכולות לזמן מציאות, להצליח ולהגיע רחוק, גם שאנו לא מושלמות, גם שאנו עושות טעויות וזה המודל שאני רוצה ללמד אתכן: תהיו אנושיות, תרגישו, תפחדו, תכאבו, תשפטו את עצמכן (רק בבקשה אל תישארו במקום הזה).

מבחינתי מדד להצלחה זה להסכים להיות אנחנו. להסכים להיות פגיעות, לפחד, לכאוב ועדיין לאהוב את עצמנו ולזכור שאנחנו בסדר בדיוק כפי שאנחנו.

 

באנו לעולם הזה להביא את האור האישי שלנו, החלק האותנטי שלנו וזה לא תמיד רק אור ושמחה ולא משנה באיזה מצב רגשי אנחנו נמצאות, אנחנו עדיין יכולות לזמן את המציאות שאנחנו רוצות.

הרבה פעמים כשנדמה לנו שדברים קורים הפוך, הם לא. הם קורים בדיוק כפי שהם צריכים לקרות כדי שנגשים את מה שאנו רוצות. הרבה פעמים רגע לפני שמתגשמים דברים גדולים, אנו עוברות דרך חוויה כלשהי של משהו שאנו לא רוצות, רק כדי לעזור לנו לדייק את מה שאנו רוצות ולגדול לתוך המקום הזה כדי שנוכל להכיל שפע גדול יותר.

 

שאלתן אותי איך משנים אמונות? אז ראשית לזהות ולהכיר את האמונות שמתקיימות כיום. שנית, לסלוח לעצמנו, לאנשים אחרים ולאמונות שנוצרו, שלא מסונכרנות עם הרצונות שיש לנו.  ולבסוף, לאחר תהליך הסליחה, לשאול את עצמנו "מה האמונה שיכולה לקדם אותי יותר לקראת מה שאני רוצה?" ולהפוך את האמונה החדשה למנטרה שתחליף את האמונה הקיימת שלא משרתת אותנו. 

 

מה שאני מלמדת לעשות כאן, זה למגנט את המציאות החדשה שאתן רוצות, תוך כדי זה שאנו אנושיות, תוך כדי שינויים במצבים רגשיים שאנו חוות. לפעמים לא הכל מסונכרן כמו שאנו רוצות.

אני יושבת על ענף של עץ

להפוך להיות המגנט לשפע שאנו רוצות

אז איך אנחנו הופכות להיות המגנט לשפע שאנו רוצות, תוך כדי שאנו אנושיות, שיש לנו עליות ומורדות רגשיים ותוך כדי שאנו מסכימות להיות בדיוק כפי שאנחנו.

 

אנחנו צריכות למצוא בתוכנו את הגירסה שכבר חיה את המציאות שאנו רוצות לזמן. זה לא אומר שהגירסה הזאת לא חווה קשיים, טלטלות ופחדים. בוודאי שהיא חווה, היא אנושית. אבל הגירסה הזו הגשימה את מה שאתן רוצות לזמן כיום לחייכן.

 

תנתקו את עצמכן לפרק זמן מסויים ממה שאתן רואות שמתקיים כיום במציאות החיצונית ושאינו תואם למה שאתן רוצות. תביטו פנימה ותשאלו את עצמכן: "אם כל מה שבמציאות משקף את מה שקורה בתודעה שלי, במה אני בוחרת להתמקד עכשיו"?  על מה תחשבו כתוצאה מההתמקדות במה שאתן רוצות? איך תרגישו ואיך תפעלו?

אני מזכירה לכן: הכוח הוא לא במציאות החיצונית אלא בתוככן. אתן מחליטות מה אתן רוצות. היקום תמיד ישתף פעולה עם מה שתתמקדו בו. 

אני רוצה לחדד את הנקודה. ההתמקדות במה שאתן רוצות היא לא להתעלם מהרגשות האנושיים שעולים וצפים בכן, אלא, להיות במודעות ולחזור להתמקד כל פעם מחדש במה שאתן רוצות לזמן לחייכן.

 

יש לכן את הכוח הזה ויש לכן את הדרך לחבור לכוח הזה, דרך התמדה, תרגול וחיבור לגירסה שלכן שכבר הגשימה את זימון המציאות שאתן רוצות. כשאתן מחוברות לגירסה הזאת ומתנהלות מתוך המקום הזה, אתן הופכות להיות המגנט לשפע.

למגנט לחיים שלך את מה שאת רוצה

"אין משהי שנבצר ממנה לחוות שפע, אלא, יש נשים שעדיין לא יודעות איך לחבור לשפע."

לנשים שהתחברו לתוכן שאני משתפת, שמאמינות ששפע קיים עבורן והן רק רוצות לקבל את המתווה של הדרך כדי לייצר את מה שהן רוצות בחיים שלהן, מתוך חיבור לעצמן, מתוך קלילות והרמוניה. לנשים שמבינות שהן לא צריכות להשתנות, אלא רק להבין איך לעבוד נכון עם התודעה שלהן, את הנשים האלה אני מזמינה לעבור יחד איתי ועם תמיכה של קבוצת נשים את התוכנית *היקום קורא לך*, כדי למגנט לחיים שלהן את מה שהן רוצות.

 

התכנית מיועדת לך אם את אישה שאפתנית, פתוחה וחיובית, שההתפתחות האישית חשובה לך ואת רוצה להגשים יותר בחיים שלך, מתוך הביטוי האותנטי שלך וקבלת עזרה ותמיכה מהיקום.

 

בתכנית תקבלי את המתווה השלם שיעזור לך לחיות חיי שפע מלאים ומספקים, בקבלה עצמית גדולה יותר שתשמור עלייך עוצמתית ובטוחה לאור אתגרי החיים, תוך כדי שתלמדי לזמן יותר כסף, זוגיות מספקת, קריירה מצליחה, בהירות ובטחון לגבי הדרך שלך ושינוי תפיסה שמאפשר לקסמים, מסרים מהנשמה שלך ועוד שפע להתגבר ביומיום שלך.

 

רוצה למגנט לחיים שלך יותר שפע? אני מזמינה אותך לקרוא ולהירשם לתכנית *היקום קורא לך*.

מי אני ומהו "FeelGood עולם השפע"

דנה יעקב ועולם השפע

קוראים לי דנה יעקב, אני המייסדת של FeelGood  עולם השפע, שזה בעצם עסק שמורכב מסדנאות, מקורסים און-ליין ומתכניות ליווי קבוצתיות ואישיות, שכל המטרה בו היא להנגיש את הנושא של תודעת שפע, זימון מציאות וחיבור לשפע שקיים לכולנו בחיים האלה.

 

"אין משהי שנבצר ממנה לחוות שפע, אלא יש נשים שעדיין לא יודעות איך לחבור לשפע".

 

כשאני אומרת שפע אני לא מתכוונת רק לשפע חומרי כמו לכסף, אלא לכל דבר שאתן תופסות כשפע ומזהות שאתן רוצות לחוות ממנו יותר בחיים שלכן, כמו זוגיות, מערכות יחסים, קריירה וכו' וזו המטרה של FeelGood  עולם השפע,  להנגיש את זה כמה שיותר, מתוך מקום של חיבור לעומק ולרצון הנשמתי שלכן, כדי לפעול ברמה הרמונית עם היקום. עם פחות מאמץ ויותר הנאה וקלילות בדרך. להעצים את ההתרגשות בחיים, הקסם והחיות.

 

אני משתפת אתכן בכל זה, כי זה התהליך שאני עברתי. נולדתי עם התלהבות טבעית מהחיים. תמיד הייתי אדם אופטימי שרואה את הטוב ומאמין שיש יותר ממה שהעיניים שלנו רואות, ברמה שהכל אפשרי וכל האפשרויות פתוחות בפנינו.

 

אבל גם אני עברתי דרך הרבה מאוד מצבים רגשיים שהובילו אותי לשאול את השאלות שאם הכל אפשרי עבורנו וכל האפשרויות פתוחות וכל מה שצריך זה רק להתחבר ולחבור לקסם של היקום, אז איך יכול להיות שלפעמים חסר לי משהו שאני רוצה ולפעמים אני חווה כאב, תסכול, הצפה רגשית? איך יכול להיות שאנו חוות את התחושות האלה למרות שהכל נגיש לנו? 

 

עם כל השאלות שעלו לי במהלך השנים, התחלתי לחקור, בהתחלה דרך לימודים פורמליים כמו רפואה משלימה, אימון, NLP, קורסים דיגיטליים שונים ותוכניות ליווי מאנשים שמלמדים את הנושאים האלה בחו"ל, והיום אני יכולה לשתף אתכן שאני חיה את החיים שתמיד חלמתי עליהם:

  • יש לי את העסק שהוא עסק החלומות שלי, שהוא הביטוי האותנטי שלי, אני כמעט ולא במאמץ, אלא בהתפתחות אישית טבעית תמידית דרך עבודה תודעתית, רגשית ורוחנית. כל התוכן שאני משתפת, גם החינמי דרך האינסטגרם או הפייסבוק, זה מתוך חיבור עצמי והעשייה שלי רוב הזמן היא מאוד בזרימה.
  • אני בזוגיות שהיא הדבר הכי תומך, אינטימי, קרוב ואוהב שתמיד חלמתי ולא ידעת אם זה קיים עבורי אחרי הרבה מאוד שנים שלא הייתי בזוגיות וחוויתי גם שם הרבה עליות וירידות.
  • יש לי את החופש לעשות את מה שאני רוצה. לטוס לחו"ל, לטייל, לצבור חוויות.

המטרה שלי היא לא רק ללמד אתכן לזמן את מה שאתן רוצות, אלא, להראות לכן איך ליצור את המציאות שאתן רוצות ולחוות שלווה, שמחה, סיפוק, אושר והתרגשות עד שתגשימו את מה שאתן רוצות (כי מה שאתן רוצות בטוח יתגשם בצורה זו או אחרת אם תעשו את מה שאני אלמד אתכן כאן ותהיו בחיבור לעצמכן)

המטרה שלנו בחיים האלה היא לא רק להגשים רצונות, אלא, להביא את הביטוי האותנטי והאישי שלנו לעולם, שזה בעצם ההגשמה של היעוד הנשמתי שלנו  בעולם.

 

וכשאנו מגשימות את היעוד הנשמתי שלנו זו בעצם הרמה החוויתית הגבוהה ביותר של מה שנרצה לחוות.

גם אם אתן רוצות לחוות דברים אחרים, כמו: בית משלכן, זוגיות, כסף ועוד, המקור של כל הרצונות האלה נובע ממה שזה יגרום לכן להרגיש. אם תצליחו להרגיש תוך כדי תנועה את הדברים האלה, ההגשמה הפיזית של הדברים האלה יהיו רק כבונוסים, אבל בפועל החיים יהפכו להיות הרבה יותר מענגים, מתוקים ומספקים וזה מה שאני רוצה בשבילכן.

תודה שהקדשת את הזמן לקרוא את התוכן שלי. אם אהבת אותו, אני הכי אשמח בעולם שתפרגני בחוות דעת חיובית באחת מהדרכים הבאות:
בפודקאסט, או ביקורת בגוגל, או תשתפי את התוכן ותעבירי את השפע הלאה באחת מהדרכים הבאות:

פייסבוק
וואטסאפ
דוא"ל
טלגרם